Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Gelopa, masę dobrych zdjęć w tym wątku widzę, z nowszych bardzo przypadły mi do gustu 102 i 103. Następne też niezłe (sam też zapuszczam się w zakazane okolice, ale moje zdjęcia nie są tak dobre).

Pozdrawiam!
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
kristofo napisał/a:
"piewca brudu" pomyślałem sobie

na plfoto ładniej to nazwali/porównali :mrgreen: - turpizmem
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Fajne zestawienie - fotka 107 prosto z puszki i po obróbce.
Mam nadzieje, że kiedyś zdradzisz procedurę uzyskiwania właśnie takich efektów.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Wito76 napisał/a:
Mam nadzieje, że kiedyś zdradzisz procedurę uzyskiwania właśnie takich efektów

HaHaHa, sam widzisz Gelopa, że czeka Cię opracowanie wspomnianego "tutka" krok po kroku.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
dalej spacerkiem prze Stare Miasto
108


109


110
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Ostatnia seria ma super kolory i fajne jak dla mnie kadry (ostatnie zdjęcie zwłaszcza). A jak pokazałeś co zrobiłeś ze znjęciem nr 107 to normalnie szczęka mi opadła :shock: :shock: :shock:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
110 :-B :-B :-B
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Świetne kolory w nowej serii. Bardzo mi się podobają. Ktoś buduje szopkę na 108? :)

BartekKw napisał/a:
A jak pokazałeś co zrobiłeś ze znjęciem nr 107 to normalnie szczęka mi opadła

Dlatego dobrze gdy ktoś, kto posiadł sztukę perfekcyjnej obróbki (na przykład gelopa), wrzuci od czasu do czasu zdjęcie źródłowe. Budzi szacunek :)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
110 ma elegancką podłogę :mrgreen: .
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Mam pytanie.
Chodzi o ustawienia aparatu a konkretnie o suwaki saturation, sharpnes, contrast, zmieniasz cos czy zostawiasz standardowo?
Przy moich fotkach mam wrazenie ze wpada mi troche w czerwienie i zdejmuje sobie w ustawieniech troche nasycenie albo w balansie bieli zdejmuje czerwien. Mam wrazenie ze u ciebie to nie wystepuje
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
fotki robione w jpegach i jedynie sharpnes jest ustawiony na maksa
 
kasylwia  Dołączyła: 07 Lip 2008
Swietne zdjęcia architektury. Dlaczego mnie tu wcześniej nie było?
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Już dawno tu nie zaglądałem. Znowu kilka dobrych zdjęć. Nie będę pisał numerów bo jest ich sporo. Myślałem, że mi się te klimaty znudzą ale jednak nie. Bardzo podoba mi się sposób obróbki w PSie.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
110 super światło i kompozycja. 108 i 109 też dobre.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
wczoraj coś mnie naleciało na zmianę klimatu i pogrzebałem w szufladzie
111


112


113


114

 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
gelopa napisał/a:
wczoraj coś mnie naleciało na zmianę klimatu

Nic nie widzę. Coś nie tak z osadzaniem zdjęć.
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
chyba coś z picassą się dzieje bo raz widać na podglądzie a po odświerzeniu lipa :cry:

jeszcze powalcze

[ Dodano: 2009-02-13, 09:31 ]
no chyba już działa :mrgreen:
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
A toś się musiał upaćkać w błocku przy 114 i 111 :) Myślę, że warto było. Właśnie te dwa zdjęcia podobają mi się najbardziej jeśli chodzi o przestrzeń - ujęcia z niskiego poziomu dały też lepszy, moim zdaniem, widok na ptaka. Jest naturalniej. Z kolei na 112 przyciąga uwagę niesamowicie długa i fantazyjnie wygięta szyja, ale brak mi szerszego planu. Idealnie, dla mnie byłoby gdybyś zrobił fotkę 112 z widocznym trzecim planem i małą głębią ostrości. Podsumowując, jeśli miałbym wybierać to wskazałbym na 114 - za przestrzeń, postawę modela i ciekawe niebo.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
To ja wyrażę swoją opinię. Dla mnie niestety tak jak ta "brudna" obróbka sprawdzała się w urbanistyce to w tym przypadku mi ona zupełnie nie pasuje. Po prostu jest zbyt brudno i zbyt mało klarownie. To oczywiście tylko moje opinia. Balans bieli też miejscowo świruje i z białego przechodzi w żółty.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Z ostatniej serii najbardziej podchodzi mi 111 za kadr. Co do obróbki, która bardzo mi się podoba w Twoich zdjęciach architektury, tutaj może być dyskusyjna. Ja zauważam pewien wspólny wątek dla tych zdjęć, są to pety na brzegu. Wydaje mi się, że dzięki temu możemy pomyśleć iż jest to Twój styl fotografii, gdzie właśnie często wkładasz jakieś szkaradztwo i dodajesz charakterystyczną obróbkę. Tak to sobie wymyśliłem :mrgreen:
:-B .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach