Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
pęknięty pierścień zmiany przysłony
dzisiaj przy zmianie szkła coś strzyknęło i mam zupełnie luźny pierścień przysłony, dodatkowo jest pęknięty i co gorsza wygląda jakby był kiedyś w tym miejscu zgrzewany, chyba, że tak to wygląda fabrycznie, nigdy nie zwracałem na to uwagi

przysłona się zmienia, działa także pozycja A ale pierścień chodzi luźno :-| , mam na szkło gwarancję ale pewnie nie dotyczy takiego uszkodzenia, zresztą w sklepie pewnie mnie wyśmieją gdy powiem, że sprzedali mi szkło w takim stanie, tym bardziej, że już rok minął

dobra, użaliłem się, teraz proszę o pomoc - jak to naprawić jeśli można to zrobić grubymi i niewprawnymi paluchami albo komu dać do naprawy w mojej okolicy ?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jaki to obiektyw?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Tamron 70-300, odkręciłem mu dupkę, skleiłem pierścień i widzę, że brakuje tej kuleczki, która powinna być na końcu sprężynki, ona odpowiada za opór pierścienia, znalazłem ją - jest pod soczewką :shock: , kula się po przysłonie, jak ją wyjąć ? lata między przysłoną a szkłem, boję się wytrząsać

dobra, udało się, kuleczka wypadła, to co wypadło razem z nią udało mi się włożyć gdzie trzeba, ustawić zabierak przysłony jak należy i szkło chodzi jak nowe :mrgreen:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Robert, :-B nadaje Ci oficjalnie miano dieharda za to, że mając gwarancję nie próbowałeś jej wykorzystać tylko od razu zacząłeś gmerać w szkle.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
dzięki :oops: , gwarancja jest ale czy obejmuje pęknięcie plastiku i wpadnięcie kulki ?
chyba otworzę serwis foto, w zeszłym roku naprawiłem analoga, od 15 lat się co jakiś czas zacinał, w momencie gdy cena naprawy dwukrotnie przekroczyła jego wartość postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce i od tego czasu chodzi jak żyleta, nie wiem co dokładnie zrobiłem ale działa :-D
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
a pomożesz coś na niedziałający licznik zdjęć w praktice MTL5? :-D
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Michał K napisał/a:
niedziałający licznik zdjęć

Naprawiłem w P-Siksie. W Praktice też się pewnie da :-P .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
negocjatorek napisał/a:
Robert, nadaje Ci oficjalnie miano dieharda za to, że mając gwarancję nie próbowałeś jej wykorzystać tylko od razu zacząłeś gmerać w szkle.

Ja mam tak zawsze. Z lenistwa (nie chce mi się latać po serwisach), wrodzonego majsterklepkostwa, a chyba najbardziej zwykłej ciekawości - mnóstwo razy rozbebeszałem sprzęt na gwarancji, gdy coś mu dolegało, oczywiście ją tracąc. O dziwo, zazwyczaj naprawiałem :-)
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
Stachu, próbowałem :P odkręciłem wszystkie śrubki,zdjąłem wajchę od naciągu filmu i migawki,kółko od czułości i czasów i coś górę obudowy trzyma przy pryzmacie..gdzieś chyba w okolicy sanek pod lampe ale tam śrubki nie widze :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A sanki zdjąłeś? Na bank pod nimi jest jaka śrubka srubka ;-) .
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
nie wiem jak je zdjąć :-P musze skończyć rolke fomapana i spróbuje jeszcze raz..ale nie wiem ile klatek mi zostało..ehh
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Sprawdziłem w swojej MTL5B. Zdejmujesz tą blaszkę dociskającą, a pod nią są trzy śrubki. Te dwie bliżej wizjera łączą stopkę z body.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
Stachu napisał/a:
Zdejmujesz tą blaszkę dociskającą
a która to? :-P
jak ja ruszam sankami to mi się ruszają razem z plastikiem który je łączy z body
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007










 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
Stachu, :-B dzięki nie wpadł bym na to :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach