Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Promocja pentaxa
http://www.optyczne.pl/23...i%C4%85dze.html
Mam taką propozycję aby użytkownicy naszego forum organizowali się w grupy w celu zakupu sprzętu - jest szansa na tańsze zakupy...
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
ja bym wziął cyfrową pełną klatkę :/
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Eee, ja dostałem ponad 1k cashbacku jak kupowałem K10D. W sposób prosty - kupiłem używany w 2 (albo i więcej) lata po premierze ...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Desmond napisał/a:
ja dostałem ponad 1k cashbacku jak kupowałem K10D. W sposób prosty - kupiłem używany w 2 (albo i więcej) lata po premierze ...
Przyda ci się ten 1k zł, jak oddasz do naprawy po gwarancji.
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Uuuu no to piknie ! W nowym roku stanę się posiadaczem k7 ;)
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
argawen napisał/a:
Przyda ci się ten 1k zł, jak oddasz do naprawy po gwarancji.

mysle ze nie bedzie musiaal oddac w tak krotkim czasie..
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Cytat
mysle ze nie bedzie musiaal oddac w tak krotkim czasie..
Też mam nadzieje, póki co oddawałem go tylko raz do serwisu, ale jeszcze gwarancja była.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
mysle ze nie bedzie musiaal oddac w tak krotkim czasie..
Czego mu szczerze życzę.
Ale porównywanie zakupu sprzętu używanego taniej( ja wiem ? W końcu używany), z promocją na nowy sprzęt jest trochę śmieszne. Bo nawet K10D nie jest już w ofercie.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
szkoda, że minimalna kwota, to 2990 :/ gdyby było inaczej, to łyknąłbym błyskadełko :(
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
Jasiek Matacz identyczny zakup jak Ty chce zrobic w niedlugim czasie. ale patrzac na warunki zwrotow, niestety nie przekonuje mnie to do zrobienia zakupow w PL. 210zl zwrotu przy kwocie 2990zl ? Nowy K20D body kosztuje ~1900zl w stanach, u nas 2700zl->
za zestaw K20D + oryg. grip zaplace u nas 2700+477zl w najlepszym razie. daje to kwote 3177-210=2967zl. w stanach ~650+130=780$ co daje 2262zl. 700zl roznicy. oczywiscie potrzebna jest osoba wracajaca ze stanow...

organizowanie sie w grupy jakichs radykalnych udogodnien nie da. 2 osobom kupujacym np K7 temat sie oplaca, pnad 500zl na osobe wychodzi zwrotu, ale to raptem ok 100zl niz w przypadku gdyby solo podeszli do zakupu. trzeba pochwalic inicjatywe, ale rewolucji tu nie widze. a szkoda bo wciaz musze bazowac na sprowadzeniu ze stanow powyzszego sprzetu.
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
ok, wzialem pod uwage jedynie widelki najnizsze i najwyzsze. niech bedzie 320zl. to wciaz ponad 600zl roznicy w stosunku do ceny ze stanow. wchodzac na ebay'a jeszcze lepsze ceny mozna osiagnac. nie napisalem, ze formowanie sie w grupy nie ma sensu. tylko tyle, ze przelomu tu ogromnego nie ma w kazdym razie nie takiego jak w przypadku zakupu w stanach. niestety.
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
jezeli chodzi o gwarancje, to stanowisko apollo bylo takie, ze respektuja okres 12 miesiecy, twierdzisz, ze w ogole nie uwzgledniaja ?
jezeli o mnie chodzi wole zaszczedzic ponad 600zl i miec rok gwarancji zamiast 2.
transport do PL to ~2 tygodnie. poza tym, nie czas tu jest problemem a koszt. bo jak znajde osobe, ktora mi to przywiezie, to czas ograniczy sie do dlugosci przelotu, a to godziny nie dni... i zdecydowanie szybciej mi to zajmie niz zabawa z paragonami.
pewnie, ze bym wolal kupic w PL i do tego miec 2 letnia gwarancje. niestety ceny sa jakie sa. K20D body to 1900zl, na ebay'u jeszcze mniej jak sie trafi, grip orygialny to 350zl. gdyby nie VAT+clo, a szczegolnie VAT nie zastanawialbym sie tylko kliknalbym gdzie trzeba a tak...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dgim napisał/a:
bo jak znajde osobe, ktora mi to przywiezie,
Wiesz, każdy tak mówi. Tylko właśnie jest kłopot z taką osobą. Trzeba ją znaleźć.
Życzę sukcesów.
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
argawen wiesz, gdyby nie ten fakt, to nikt w Polsce chyba by nie kupowal sprzetu foto i wielu innych segmentow, ktore sa u nas drozsze o 30-50%. kupuje na dniach plecak LowePro, u nas 450zl, od Chinczykow mam nadzieje go sciagnac za max 200zl juz z clem i podatkiem. ostatnio udalo mi sie znalezc osobe wracajaca ze stanow. zobaczymy jak teraz bedzie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
My tu o zakupach na większe kwoty z USA, a ty wyjeżdżasz z plecakiem za 200 zł. W dodatku z Chin :-P .
Zakupy poprzez kolegę już wielokrotnie przerobiłem. Udało się, ale trwało to trochę czasu. W dodatku trochę głupio wciąż kogoś prosić o przysługę.
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
ja tez mowie o wiekszych kwotach, czymze jest w tym przypadku K20D + kilka rzeczy do niego...
niestety, nie majac osoby regularnie przyjezdzajacej jest cyklicznie zenujaca sprawa.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dgim napisał/a:
Nowy K20D body kosztuje ~1900zl w stanach, u nas 2700zl
A doliczyłeś cło i VAT? I koszt dostawy?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dgim napisał/a:
nie majac osoby regularnie przyjezdzajacej jest cyklicznie zenujaca sprawa.
Coś o tym wiem. Sam musiałem czekać na przyjazd ładnych parę miesięcy.

[ Dodano: 2009-11-01, 20:18 ]
matb napisał/a:
A doliczyłeś cło i VAT? I koszt dostawy?
Przecież napisał, że przez znajomego. Taki gift 8-) .
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
nigdzie nie napisalem, ze chce sprowadzac na zasadzie normalnego zakupu/wysylki/oclenia i opodatkowania. bez udzialu strony 3 temat nie ma sensu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dgim, czyli jak rozumiem masz zamiar zająć się przemytem, tak? To wiesz - jeszcze taniej wyjdzie po prostu gdzieś buchnąć z wystawy :-P
argawen napisał/a:
A doliczyłeś cło i VAT? I koszt dostawy?
Przecież napisał, że przez znajomego. Taki gift
A znajomi są zwolnieni z płacenia cła i VATu? Czy ten aparat ma być jako mienie przesiedleńcze? Ale - o ile dobrze pamiętam (ale zastrzegam, że się nie orientuję w temacie, więc może ściemniam absolutnie) - to trzeba je kupić jakoś pół roku przed przesiedleniem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach