Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Bocian na dachu jest idealnie skomponowany, pewnie chodził na kurs fotografii ;-) Chciałbym mieć takiego :-D
 
MichalR
[Usunięty]
Ijon, wstan o 4 nad ranem to moze bedziesz mial szczescie:) A bociek zapozowal idealnie, to fakt. To moze teraz z innej beczki:

1

Ricoh XRX 3PF, Tokina SD 70-210@210mm, pelna dziura, 1/2000, skan z negatywu

2

ekspozycja ta sama co dla 1

Michal
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
1 malina :evilsmile:
 
MichalR
[Usunięty]
Swiezynka do oceny z cyklu bocianiego:)

1

Ponizej link dla tych ktorzy korzystaja z Firefoxa (nie wyswietla bezposredniego linku w przeciwienstwie do IE)

http://picasaweb.google.c...884898064514674

i jeszcze jedno z zabaw GO.

2


Michal
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
MichalR napisał/a:
Ponizej link dla tych ktorzy korzystaja z Firefoxa (nie wyswietla bezposredniego linku w przeciwienstwie do IE)
No mi akurat w IE nie wyświetla :-P W domu sprawdzę w innych przeglądarkach :-)
 
MichalR
[Usunięty]
to chyba dziala losowo, pliki sa na picassie. u mnie na IE wyswietla ale tez nie zawsze, na Firefoxie to samo, czasem widac (na przyklad teraz:) a czasem nie.

Michal
 

tatroman  Dołączyła: 13 Maj 2008
Witaj.
Wydaje mi się, że na zdjęciu nr 1 z falami skrzywił się horyzont...
To ni złośliwie - ja po prostu myślę co tu z tym horyzontem w moich fotkach robić...
Juz podłaczyłam sie do tematu o poziomiczkach...
Ale może Ty masz jakieś sugestie?
Pozdarwiam
ilona
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
MichalR napisał/a:
to chyba dziala losowo, pliki sa na picassie. u mnie na IE wyswietla ale tez nie zawsze, na Firefoxie to samo, czasem widac (na przyklad teraz:) a czasem nie

Właśnie! Teraz widze oba zdjęcia w IE :-P
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
W Operze 1. też się nie wyświetla.
 
MichalR
[Usunięty]
tatroman napisał/a:
Witaj.
Wydaje mi się, że na zdjęciu nr 1 z falami skrzywił się horyzont...
To ni złośliwie - ja po prostu myślę co tu z tym horyzontem w moich fotkach robić...
Juz podłaczyłam sie do tematu o poziomiczkach...
Ale może Ty masz jakieś sugestie?
Pozdarwiam
ilona


Moze to nie bedzie odpowiedz zgodna z kanonami fotografii, ale szczerze mowiac takie male odchyly od poziomu ignoruje i nie staram sie ich poprawiac. Nie zawsze da sie wszystko wykadrowac pod linijke, a ze swiat jest pelen krzywizn to jakos wydaje mi sie ze mozna przejsc nad tym do porzadku dziennego. Inaczej jak krzywizna sprawia bardzo nienaturalne wrazenie w obrazie ktory z zalozenia krzywy byc nie powinien, ale tu trzeba by podac konkretne zdjecia z przykladem takiej krzywizny. A jesli juz bardzo chcesz prostowac to kadruj w PSie albo innym Photo Paint, daje to dobre efekty tyle ze kawalka zdjecia trzeba sie wtedy pozbyc zeby dobrze wykadrowac fotke.

Michal
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
tatroman napisał/a:
Wydaje mi się, że na zdjęciu nr 1 z falami skrzywił się horyzont...

Przy takiej fali to nic dziwnego, zresztą musi istnieć jakiś powód przelewania się wody :mrgreen:
BTW MichalR, gdzie te foty pstrykałeś?
 
MichalR
[Usunięty]
Szumak napisał/a:
tatroman napisał/a:
Wydaje mi się, że na zdjęciu nr 1 z falami skrzywił się horyzont...

Przy takiej fali to nic dziwnego, zresztą musi istnieć jakiś powód przelewania się wody :mrgreen:
BTW MichalR, gdzie te foty pstrykałeś?


z tego co pamietam to dwa lata temu w Darłówku.

a tu nowka sztuka, z innej beczki:)


Michal
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
MichalR, <- lokalny patriota :-B
 
MichalR
[Usunięty]
Nowka sztuka, niesmigana a raczej smigana PS'em;)





Michal
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
.. prześmigana :-/
nie wiem jak nazwać to co stało się z liścmi w tle, no i przeostrzone trochę.. a szkoda bo kadr ładny
 
MichalR
[Usunięty]
rozmycie malarskie?;) jakby ktos pedzelkiem malowal. zreszta to taki maly eksperyment, wymoderowany na PLFOTO;)

Michal
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
mi to wygląda dosłownie jak na mocne odszumianie a potem wzmocnienie lokalnym kontrastem i dodatkowe wyostrzenie krawędzi - otrzymujemy okropną papkę nie związaną zupełnie z tym, co było w rzeczywistości :-)
te liście kojarzą mi się ze słabą teksturą w jakiejś grze komputerowej - rozmazane widoczne piksele, kanciastość.. :-D
mógłbyś podrzucić oryginał (zmniejszony)? ciekaw jestem jak to zdjęcie naprawdę wygląda :) bo fajne jest
 
MichalR
[Usunięty]
Hakro napisał/a:
mi to wygląda dosłownie jak na mocne odszumianie a potem wzmocnienie lokalnym kontrastem i dodatkowe wyostrzenie krawędzi - otrzymujemy okropną papkę nie związaną zupełnie z tym, co było w rzeczywistości :-)
te liście kojarzą mi się ze słabą teksturą w jakiejś grze komputerowej - rozmazane widoczne piksele, kanciastość.. :-D
mógłbyś podrzucić oryginał (zmniejszony)? ciekaw jestem jak to zdjęcie naprawdę wygląda :) bo fajne jest


ciekawe:) odszumiania w ogole nie robilem, kontrast byl podciagany w oryginale, to samo z wyostrzaniem krawedzi. odejscie od rzeczywistosci jest zamierzone. efekt taki jaki widzisz to wynik konwersji do BW i zabawy z obrobka juz w formacjie BW.

Michal
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
MichalR napisał/a:
smigana PS'em

nie podoba mi się takie śmiganie
 
MichalR
[Usunięty]
kristofo napisał/a:
MichalR napisał/a:
smigana PS'em

nie podoba mi się takie śmiganie


nie musi;)

to tu cos nowego:


Michal

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach