kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Nie żebym się czepiał ;-) Lubie KOLOROWO w cieniach ale ten niebieski ptak (to chyba bociek) nienaturalnie wygląda. Przynajmniej tak to wygląda na moim LCD'ku
 
MichalR
[Usunięty]
kristofo napisał/a:
Nie żebym się czepiał ;-) Lubie KOLOROWO w cieniach ale ten niebieski ptak (to chyba bociek) nienaturalnie wygląda. Przynajmniej tak to wygląda na moim LCD'ku


no wiec to jest ZURAW, ktory 'z zasady' wystepuje w odcieniach szarosci/srebra. zdjecie nie jest poprawiane kolorystycznie, jedynie kontrast i wyostrzenie.

Michal
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
MichalR napisał/a:
to jest ZURAW, ktory 'z zasady' wystepuje w odcieniach szarosci/srebra

:oops:
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
ta niebieska mgła przypomina cudeńka które wyrabia mi czasem konwerter - nienawidzę go za to i schowałem, żeby już nie oglądać.
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
żuraw świetnie uchwycony. wiem coś o tym, bo sam kiedyś podchodziłem. strasznie są płochliwe te ptaszyska. szkoda tylko, że ta mgiełka jest. ale i tak dobre.
 
MichalR
[Usunięty]
--------------------------------------------------------------------------------

sioux napisał/a:
żuraw świetnie uchwycony. wiem coś o tym, bo sam kiedyś podchodziłem. strasznie są płochliwe te ptaszyska. szkoda tylko, że ta mgiełka jest. ale i tak dobre.


no niestety, z zurawiami nie jest latwo. ten mi zza pagorka wystartowal i byl naprawde blisko ale zanim sie zlozylem do strzalu zdazyl uleciec. i tak cud ze sie go udalo zlapac. a niebieski odcien moze wynikac ze zlego ustawienia temperatury koloru na RAW'ie, zerkne na to jeszcze raz i poprawie jak sie da. teraz na to wpadlem.:)

a tu dwie nowki sztuki z cyklu weselnego:

1.


2.


Pozdrawiam,
Michal
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
 
MichalR
[Usunięty]
nie wiem czemu to badziewie nie chce wciagac zdjec z Picasy:(
dzieki milo za wstawienie bezposredniego linka, nie chcialem narazie tego co prawda robic, ale jak juz jest to niech bedzie. wieczorem zrobie inna wstawke.

pozdro,
Michal
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
MichalR przeczytaj ten wątek http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149 bo wstawiasz złe linki i dlatego zdjęć nie widać.
 
MichalR
[Usunięty]
Dzieki, teraz poszlo. Zapraszam do komentowania:)

Michal
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
MichalR napisał/a:
to badziewie

Mówisz o naszym ukochanym forum?
:evil:

Co do zdjęć - naprawdę fajny pomysł. Ładnie wyszło - z moich doświadczeń wynika, że w dużej mierze, to kwestia szczęścia :-)
Można wiedzieć ile zrobiłeś zdjęć i ile klatek z tego nadaje się do pokazania? Ile jest bdb?
No i jaki czas? I czy ze stawtywu?
 
MichalR
[Usunięty]
Hej,

Po kolei:
1. ile zdjec? te dwa prezentowane powyzej plus jedno jak chlopaki pompki robia. szczescie mialem ze wyszly jak wyszly:)
2. czas 1/4 sekundy, ISO800, f 5.6
3. z lapy

a teraz cos z kolekcji 'moje dziecko";)



i drugie z kolekcji Most:




Pozdrawiam,
Michal
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Most niefajnie skadrowany, bardziej by mi pasowało przesunięcie w prawo, tak aby ostatnie cięgno nie było ucięte, a sam pylon był z lewej strony. Ale to osobiste odczucia. Poza tym: miałeś filtr UV jakiś? Czy ten blik wyszedł sam z siebie?
*puf*

 

peterkki  Dołączył: 08 Lip 2008
Z cyklu weselnego, jedynka jest niezła, chociaż ja bym tej stojącej pani po prawej nie pokazywał, natomiast na dwójce jest za dużo wszystkiego i ciężko mi się skupić na tym co chciałeś pokazać.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Moje dziecko - fajne zdjęcie, ale tło nieco rozprasza.
Nie jest osobiście fanką wielkiej ingerencji w post procesie w zdjęciu, ale tutaj pokusiłabym się o rozjaśnienie twarzyczki delilkatne [tak, żeby z cienia ją wyłonić] i o dodanie winietki :-) Tak na próbę bym się pobawiła.
Ale już teraz jest to przyjemne zdjęcie do albumu rodzinnego :-)
 
MichalR
[Usunięty]
j+: blik pojawil sie znikad;) nie mialm zadnego filtra, zdjecie jest robione kitem, zrobilem kilka ujec liczac ze sobie pojdzie, niestety na wszystkich sie pojawil;) oslony przeciwslonecznej nie zakladalem;) w temacie kadrowania mnie te mankamenty o ktorych piszesz nie wadza. jakbym przesunal pylon w lewo kadr bylby imho za ciasny.

peterkki: jedynke mozna by skadrowac, ale zdjecie byloby wtedy kwadratowo-niefajne jakby nie przycinac gory. dwojka fakt, troche zasmiecona po bokach, moze sprobuje zrobic cropa. a co chcialem pokazac? na obu to samo, fajna sytuacje zabawowo-weselna;)

mygosia: dzieki. zdjecie juz bylo lekko obrabiane, filtr BW, filtry odszumiajacy i wyostrzajacy byl grany. rozjasnialem tez troche ale caly kadr. nie wiem jak rozjasnic czesc kadru;)

a na koniec kolejne wypociny;)

1.

2.

Pozdro,
Michal
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
2. dobre maskowanie :-)
 
MichalR
[Usunięty]
to kolejne, moze tym razem bedzie wiekszy odzew:

1.

2.

3.

Zdrowko,
Michal
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
Cóż za bestie. W niebezpiecznej okolicy mieszkasz (;

takie no po prostu zdjęcia, fajnie się pochwalić złapaną wiewiórką (;
ja swojej jeszcze nie mam, tygrysa też nie, za to mam fenka p;
 
MichalR
[Usunięty]
a wiesz jak ciezko zlapac wiewiorke w fajnym kadrze?;)

pozdrawiam,
Michal

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach