andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Kadrowo to wszystkie zdjęcia dobre(poza 154.troszeczkę drażnią mnie te drzewka wystające z lewej strony).Horyzonty,nie żebym mierzył linijką,ale na 156.odnoszę wrażenie,że woda przelewa się w lewo a na 157.to utworzyła się beczułka,szczególnie uwidacznia się to przy takiej małej ilości nieba.Nadmienię na koniec,że to właśnie 157.najbardziej mi wpadła w oko z ostatniego sześciopaku. ;-)
 
Meister  Dołączył: 22 Cze 2009
152 - 157 - podobają mi się kadry i tonacja; generalnie są to fajne wakacyjne foty (nie mylić z pstrykami)

Co może przeszkadzać:
153 - odbicia promieni słonecznych od wody (przepały)
154 - drzewka z przodu kadru troszkę mz psują zdjęcie
156 - imho zbyt mocne zamglenie i pewnie wolałbym z filtrem UV; muszę dodać, iż w 155 efekt zamglenia mi odpowiada;

Pozdrawiam
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Za Andrzejem i chyba Twoje produkcje z cyfry bardziej mi podchodzą.
 
MichalR
[Usunięty]
ech panowie malkontenci;) trudno wam dogodzic, a to horyzont, a to krzaczek albo inny przepalik, ciekaw jestem czy sami tak dbacie o czystosc kadru :-P

BartekKw - pewnie bardziej Ci podchodza bo w cyfrze mam o niebo lepsze szkla i filtry. Poza tym sporo sie nauczylem od mometu gdy strzelalem te Chorwacje. Faktem jest jednak ze sa to zdjecia ktorych imho nie musze sie wstydzic nawet po dwoch latach lezakowania. I o to chodzi:)

dzieki za komenty! :-B

pozdrawiam
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
MichalR napisał/a:
BartekKw - pewnie bardziej Ci podchodza bo w cyfrze mam o niebo lepsze szkla i filtry. Poza tym sporo sie nauczylem od mometu gdy strzelalem te Chorwacje.


A to nie ulega wątpliwości :-B
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
MichalR napisał/a:
ech panowie malkontenci;) trudno wam dogodzic, a to horyzont, a to krzaczek albo inny przepalik
Ty nam nie dogadzaj tylko rób wyśmienite zdjęcia miast b.dobrych.Jak będziemy pisać same achy i ochy to nie będziesz miał motywacji do dalszego rozwijania się.Koniec,kropka. :-)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Jeśli chodzi o ostatnią serię z Chorwacji to zatrzymało mnie tylko 152 - na prawdę ciekawy kadr. Reszta kadrów mi nie podchodzi, no może poza 156. Kolory w całej serii są jakieś rozmyte (chyba wina światła). Hmm po chwili obserwacji myślę, że większość kadrów jest jednak ok, przeszkadza po prostu zbyt mocne kierunkowe światło. Pozdrawiam.
 
MichalR
[Usunięty]
foty byly robione w srodku dnia, a tam tak wali sloncem ze az go za duzo. a filtrow jeszcze wtedy nie mialem;)

pozdrawiam
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
No właśnie widać tą porę dnia, ale mimo wszystko 152 broni się bez problemów,fajnie to skadrowałeś. Zapraszam do mnie, bo dodałem trochę BW a nikt nie widzi bo był post pod postem :)
 
MichalR
[Usunięty]
to pare cfiotkow w skali makro, kontynuacja serii:

158.



159.



160.



161.



pozdrawiam
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Podoba się, takie abstrakcyjne detale, do mnie trafiają.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A mnie nudzą.
Technicznie dobre....
Ale każdy ma swój ulubiony temat ja do miłośników makro-kwiatków w studiu nie należę.
 
MichalR
[Usunięty]
haha, tak myslalem - caly pic polega na tym ze to nie jest robota studyjna.;)

pozdrawiam
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
A mnie takie detale na czarnym tle bardzo podchodzą,miejscami(nieznacznie widać użyty palnik).Chyba domyślam się metody uzyskania smolistego tła,o ile się nie mylę to robione na dużej przysłonie(f/16-22 albo i więcej).
 
MichalR
[Usunięty]
andrzejb - dokladnie. f16, lampa wbudowana z dyfuzorem, 1/180s, trzepane przy pelnym sloncu na rabacie u tesciowej;)

162.



163.



i pierwsza proba z portretem:

164.



pozdrawiam,
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Jak na pierwszą próbę, to dla mnie bardzo przyjemnie.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
mz twoja pierwsza próba portretowa udana;
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
makro generalnie niezbyt czuję, ale portret dla mnie piekny, kwiaty zlewają sie z fryzura modelki, przez co jakby wypływa z tła. swiatło przyjemnie rozlożone na twarzy, nawet jego brak w oczodolach nie przeszkadza a nadaje intrygującej anonimowości (:
 
MichalR
[Usunięty]
to moze jeszcze dwie z tej sesji:

165.


166.


pozdrawiam
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
164, 166 - oj bardzo, bardzo wspaniałości

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach