Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
165- zbyt ciemno w oczach i lekki brak szyji (za wasko jak dla mnie )
166- Pani bez papierosa - dymu nad okiem - dloni na wysokosci twarzy wygladala by bardziej naturalnie jako " Kobieta w kwiatach", a takze za duzo lewej strony foty (na ktorej nic nie ma, oprocz zieleniny w dalekim tle). Pani ma ciekawa buzie i smukla szyje - wiec ...dawaj inna fote ;)
 
MichalR
[Usunięty]
No to prosze, zgodnie z zyczeniem, dwa odcienie sepii:

167.



168.



pozdrawiam,
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Seria portretowa ....hmmmmm ....średnio. Na wszystkich tło jest mz za ciemne. Czarna plama z wystającymi liściami. Pani ma zbyt silne cienie na twarzy. Z przedstawionych zdjęć ostatnie najgorsze z racji na "zmęczony" wyraz twarzy i lekkie przerysowanie. Zdecydowanie wolę kwiatki i landszafty w Twoim wykonaniu ;-) No ale to tak mocno subiektywnie
 
MichalR
[Usunięty]
BartekKw - jakos nie widze tego 'zmeczenia' na twarzy modelki, to chyba rzeczywiscie zalezy od subiektywnego odbioru;) reszty nie komentuje, bo jakbym mial zrobic jasne tlo, to bym zrobil;) wszystkim nie dogodzisz:)

pozdrawiam,
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
MichalR napisał/a:
BartekKw - jakos nie widze tego 'zmeczenia' na twarzy modelki, to chyba rzeczywiscie zalezy od subiektywnego odbioru;)
pozdrawiam,


Jak porównuje pierwsze zdjęcie z serii portretowej z ostatnim to Pani ma już dosyć ;-) Ale tak jak piszesz to subiektywny odbiór ;-) :-B :-B
 
MichalR
[Usunięty]
slub sie zblizal, wiec moze jakis wplyw jednak byl;)

pozdrawiam,
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
a ja bym poszła z tą panią bardziej w stronę 166. wiesz, trochę Francji. kobieta ma przewspaniałą urodę do lat 60, spódniczek, francuskich kawiarenek. idealna jest.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Gdybyś się zajął cerą modelki na oddzielnej warstwie dając mniejszy kontrast i trochę jaśniej byłaby bardzo dobra fota :-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
było lepiej...
167. - 3
168. - 2
Chyba już coś z "serii" widziałem. Na całe i pełne 5 jak dla mnie :) Kontynuacja jakby na siłę i szukanie tego "czegoś". Ostatnie próby wg mnie niezby trafione ...
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
BartekKw napisał/a:
Seria portretowa ....hmmmmm ....średnio.
Ja uważam,że dobrze jakby tylko rozjaśnić tło i cienie na twarzy i na niektórych oczy to nawet bardzo dobrze.Wiesz dobrze,że i tak wszystkim nie dogodzisz,to co się Tobie podoba to innym nie.I tak wkoło Macieju.Podsumowując jestem za,podobają mi się.Chętnie zobaczę Twoje prace z tej dziedziny ale w kolorze i bez większej moim zdaniem niepotrzebnej,zbyt agresywnej obróbki w PS-ie.
 
MichalR
[Usunięty]
Hej, czas odswiezyc watek. Narazie ajtowo, dwie foty z zakonczonego wlasnie urlopu w Kuznicy:)

169.



170.



pozdrawiam
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
170 - Piękne. Uwielbiam takie
169 przy 170- jest niestety słabsza.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Tak 170 jest dobre, ja bym próbował jednak coś z tej ciemnej łodzi wyciągać nie softem, ale dwoma ekspozycjami :-)
Natomiast 169 też jest niezłe
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Nie będę oryginalny, mi też podoba się 170. White dobrze mówi, może da sięz rawa jeszcze coś wyciągnąć i otworzyć ten cień.
 
MichalR
[Usunięty]
Moze sie i da, tylko po co? Zarys lodki w zupelnosci wystarcza, nie musi byc wyodrebniony szczegol.

Kolejne dwa z tej samej tematyki:

171.



172.



pozdrawiam
 

Amens  Dołączyła: 06 Wrz 2009
167. Bardzo ładne
168...nie podoba mi się.
170. Świetne!

Zdjęcia nad morzem wszystkie są genialne, takie troche pocztówkowe;) na 172 troche nieba możnaby uciąć coby podział 2/3 zachować, ale tak też jest fajnie.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Trzy ostatnie dobre,podoba mi się niebo.
Amens napisał/a:
na 172 troche nieba możnaby uciąć coby podział 2/3 zachować, ale tak też jest fajnie.
Jak utniesz to zostaną same ciemne,kłębiaste chmury i całokształt straci na wartości.Podoba mi się w takiej formie w jakiej zrobiłeś a czy poprawnie technicznie.....To już inna bajka ale czy warto zawsze trzymać się sztywnych,podręcznikowych zasad.Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam.Moim skromnym,amatorskim zdaniem zdjęcie 172.jest najlepszym przykładem,że odejście od reguł w wielu przypadkach popłaca. :-) :-B
 
MichalR
[Usunięty]
Andrzejb - to sie nazywa glos rozsadku, dzieki!
Amens - rowniez dzieki, choc nie zgadzam sie ze kadr 2/3 poprawilby to zdjecie. Jest dobrze tak jak jest.

Kolejne strzaly 'morskie'.

173.



174.



pozdrawiam,
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Cytat
Moze sie i da, tylko po co? Zarys lodki w zupelnosci wystarcza, nie musi byc wyodrebniony szczegol.

Ja tam nie lubię takich czarnych plam na zdjęciach, szczególnie jeśli chodzi o temat główny albo o tak dużą powierzchnie jak linia drzew na 171. Natomiast podobają mi się Twoje kadry, 174 bardzo dobre.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
171 klasyczna pocztówka znad morza :-B
172 bardzo mi się podoba, szkoda, że więcej światła nie złapałeś na podłodze
173 i 174 przyzwoite, ale bez szału dla mnie
Kompozycyjnie podchodzą mi wszystkie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach