Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Co polecacie do Afryki Płn.
Jaki negatyw polecilibyście w okolice Egipt-Tunezja? Slajd? ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Beda kontrasty, ze glowa boli. Nie znam sie na konkretnych produktach, ale zdecydowanie polecalbym profesjonalny negatyw... slajdy maja za mala pojemnosc tonalna.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja bym wziął Realę, Velvię i dobry polar (filtr, nie kurtkę). Fociłem na slajdach w podobnych warunkach, owszem, trzeba uważać na rozpiętość sceny, ale później jest niesamowita rekompensata na ścianie.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Też myslałem o reali + ew. polar. Jak wszytko wypali, DS bedzie asekurowany przez Superka (+"50" i - mam nadzieję - "24":).

...a może tylko B&W?...
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A ja bym wziął Realę, Velvię i dobry polar (filtr, nie kurtkę).


Jeśli zamierzałbym przenocować na terenie pustynnym to wziąłbym jednak oba polary.
Poza tym, to najbardziej mi doskwierał kurz. Analog źle to znosił, cyfrak chyba nie przetrwałby tej wycieczki.
A mówię ikonkretnie o objazdówce całego Egiptu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
REALA + VELVIA .....szare polowki + polar
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Co polecacie do Afryki Płn.
Moje trzy grosze, po niemiłych doświadczeniach w RPA (pożegnałem sie z AF w MZ-5n* :cry: ):
1. duzo szczelnie zamykanych worków +grucha;
2. może banał, ale nie zapomnij o osłonie przeciwsłonecznej - na obiektyw i dla Ciebie ;-)
3. filtr UV dla Ciebie ;-)

*Do tej pory nie wiem, czy to była sól czy piasek i któredy się toto dostało do napędu AF w korpusie - Nie miałem forsy na naprawę, a terz to sie to nieopłaca w świetle nadchodzących nowości. Teraz to bym oklejał folią spożywczą (albo czymś podobnym) połaczenie obiektywu z korpusem, bo coś mi się zdaje, ze 28-90/f3.5-5.6 zbyt szczelnie nie przylegał. Pomyśleć, że wtedy kupienie "od ręki" 50mm było sporym problemem, inaczej nie miał bym tego zooma (wtedy 750 PLN :cry: :cry: :cry: :cry: )
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mój FA 28-70/4 w Chorwacji też się zasolił albo zapiaszczył, tak jak Twój - trzeszczał przy ostrzeniu jak stare drzwi....
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Skoro płacisz pewnie 1500-2000zł... to teraz możesz wydać z 200zł na kilka slajdów... chyba warto...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Reala, Velvia i APX100 - wiecej nie trzeba.

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach