rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Wszystko juz ok :)
Przepraszam za zamieszanie
Problemem bylo to ze czasow powyzej 1s nie wyswietla w wizjerze
tylko na wierzchu :/

Pewnie chodzi o to ze przy dluzszych czasach warto zaslepic wizjer
zeby swiatlo nie wpadalo :)
 

Markofot  Dołączył: 28 Gru 2006
SFXn czy warto?
Witam.

Przymierzałem się (i nadal się przymierzam) do K100d, ale na razie chcę kupić korpus analogowy. Zaznaczam, że zaczynam swoją lustrzana przygodę. Nie chcę po prostu czekać aż będzie mnie stać na K100d czy K10d.
Czy warto do nauki kupić SFXn, czy polecalibyście inny korpus?

Z góry dziekuję za rady.
Pozdrawiam
M.
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
IMHO to był straszny złom, któryś aparat z serii MZ to znacznie lepsze rozwiązanie. Ale podkreślam: nie korzystałem z SF, zaś MZ miałem w łapce dawno temu i przejściowo...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Markofot napisał/a:
Czy warto do nauki kupić SFXn, czy polecalibyście inny korpus?


Może być problem z jednoznaczną odpowiedzią, gdyż jak pomnę swoją kilkuletnią obecność na forum, korpusy serii SF nie cieszyły się jakąś nadzwyczajną popularnością (by nie powiedzieć - były rzadkością).
Zazwyczaj było tak, że jak ktoś chciał taniego analoga brał coś z serii M, bogatsi (albo wymagający ;) - MZ, znacznie bogatsi (lub bardziej napaleni ;)) - Z1P lub MZ-S (zupełny odlot, echch...).

Jak chcesz tanio eMZete, pisz do mnie na priv'a - mertz@wp.pl
 

Markofot  Dołączył: 28 Gru 2006
Dzięki za odpowiedzi.
Mertz: napisałem do Ciebie na priv.
Pozdrawiam
M

[ Dodano: 2007-07-13, 23:09 ]
No i stało się. Wreszcie go mam. I to dzięki forum (a zwłaszca Mertzowi - jeszcze raz dziękuję).
Z okazji rozpoczęcia przeze mnie urlopu z MZ-5 życzę wszystkim wspaniałego światła.
Teraz jadę w góry uczyć się lustrzankowania.
Pozdrawiam
M
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
SFXn/SF1n jest topowym modelem serii. Prównanie parametrów znajdziesz tutaj. Moja opinia:
- świetna ergonomia
- rewelacyjny dźwięk lustra i przesuwu filmu
- absolutnie doskonały i przewidywalny pomiar CW
- AF powolny ale za to ze wspomaganiem lampką (nie błyskową)
Korpus wart grzechu!

 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Dzięki zorzyk
Czyli rozumiem, że raczej SFXn niż SF10?

[ Dodano: 2008-01-02, 16:34 ]
A tak może przy okazji zapytam - pentax-f 28-80 3.5-4.5 i takumar o takim samym opisie to różnią sie czymś jeszcze poza wyglądem? Dobre toto szkła są?
 

pan_bas  Dołączył: 02 Sty 2008
mcgyver napisał/a:
A tak może przy okazji zapytam - pentax-f 28-80 3.5-4.5 i takumar o takim samym opisie to różnią sie czymś jeszcze poza wyglądem? Dobre toto szkła są?

O ile mnie pamięć nie myli, to Takumary były dobre kiedy miały mocowanie M42 i nie były zoomami. A potem stały się najtańszymi zoomami z mocowaniem K. Czyli IMHO - lepiej brać Pentaxa.

P.S. Witam wszystkich znajomych i (jeszcze) nieznajomych :D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
pan_bas napisał/a:
P.S. Witam wszystkich znajomych i (jeszcze) nieznajomych :D
No, w koncu! Rozumiem, ze jak juz wrociles, to wpadasz na PPD z tygielkiem? Po twojej kawie zadne czakramy nie sa potrzebne ;-)

pozdrawiam

dzerry
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pan_bas, dzieńdoberek Pawełku :mrgreen: :-B
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Po twojej kawie zadne czakramy nie sa potrzebne ;-)

He, he - pamiętam, jak po stawianiu nas na nogi w Berlinie chcieliśmy z Darku ufundować Pawłowi wyjazd na najbliższe PPD (wtedy to była Łeba) słusznie przewidując, że możemy potrzebować _prawdziwej_ kawy :-)
 

pan_bas  Dołączył: 02 Sty 2008
zorzyk napisał/a:
pan_bas, dzieńdoberek Pawełku :mrgreen: :-B

Cześć Jurku :lol:

dzerry napisał/a:
No, w koncu! Rozumiem, ze jak juz wrociles, to wpadasz na PPD z tygielkiem? Po twojej kawie zadne czakramy nie sa potrzebne ;-)

Maciek napisał/a:
He, he - pamiętam, jak po stawianiu nas na nogi w Berlinie chcieliśmy z Darku ufundować Pawłowi wyjazd na najbliższe PPD (wtedy to była Łeba) słusznie przewidując, że możemy potrzebować _prawdziwej_ kawy

Hehehe
Jak mnie tylko żonka z synkiem puszczą (albo chociaż uda się mi ich namówić na wspólny przyjazd), to kto wie co będę miał ze sobą prócz tygielka...
A czy już coś wiadomo na temat miejsca i czasu PPD? Na razie jestem na etapie uzupełniania swojej wiedzy z ostatnich kilku latek i do tematów PPD jeszcze nie doszedłem... Najgorsze jest to, że najlepszy termin na plener (czyli weekend majowy) dla mnie, niestety, jest wybitnie ciężkostrawny dla mojej rodzinki - akurat dokładnie 1 maja urodził mi się synek i jak tylko wspomnialem żonce o plenerze, to: "Cooo??? Nie będziesz na urodzinach własnego syna???!!!" - guz od wałka dotąd mnie boli* ;)

*) nie braćcałości zbyt poważnie, proszę.

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
pan_bas napisał/a:
A już coś wiadomo na temat miejsca i czasu PPD? Na razie jestem na etapie uzupełniania swojej wiedzy z ostatnich kilku latek i do tematów PPD jeszcze nie doszedłem...
Ferment dopiero co sie zaczal, do decyzji jeszcze troche ;-)
http://manufactura.home.p...ic.php?p=162565

dz.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
pan_bas napisał/a:
że najlepszy termin na plener (czyli weekend majowy)

W ten weekend nie planujemy PPD - właśnie dlatego, że większość ludzi chce go spędzić z rodziną.
Poza tym - w pozostałe weekendy łatwiej o wolne miejsca dla całej bandy :-)

Widzę, że wszyscy tutaj kolegę znają, oprócz mnie ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Widzę, że wszyscy tutaj kolegę znają, oprócz mnie ;-)

Nie jesteś taka samotna ;-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Widzę, że wszyscy tutaj kolegę znają, oprócz mnie ;-)

Eee tam wszyscy - ale na PPD w zamku Czocha jako jedyny był z oryginalnym aparatem Pętaks to i w pamięć zapadł. To było jeszcze przed narodzeniem się tradycji palenia nikonów więc się nie bał tu i tam pokazać ;-) A teraz to trzeba go zza zasłony dymnej na imprezach fajkowych wyłuskiwać!
 

pan_bas  Dołączył: 02 Sty 2008
mygosia napisał/a:
W ten weekend nie planujemy PPD - właśnie dlatego, że większość ludzi chce go spędzić z rodziną.
Poza tym - w pozostałe weekendy łatwiej o wolne miejsca dla całej bandy :-)

Jużem doczytał (uff... sporo tego było :-D ).
Cytat
Widzę, że wszyscy tutaj kolegę znają, oprócz mnie ;-)

Da się to naprawić na jakimś plenerku, niekoniecznie Pętaksowym :mrgreen:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
chce miec mz5n - cudny korpus


Potwierdzam :mrgreen:
Nigdy nie spotkałem się z takim rozwiązaniem pokręteł jak tu: czas i korekcja ekspozycji!
Mały, choć głośny jak nie wiem co w porównaniu do F80, to i tak pozostanie moim ulubionym body :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
karmazyniello, co Cię skłoniło do odkpania tej skamieliny?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wow,

Cytat
2006-09-13, 13:21


...

karmazyniello napisał/a:
hoć głośny jak nie wiem co w porównaniu do F80,


Serio?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach