jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MAX581 napisał/a:
Czy ktoś wie po ilu "strzałach" migawka odmawia posłuszeństwa?
Zapewne nikt nigdy nie prowadził takich statystyk. Ale o padanie migawki, to bym się nie martwił raczej.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Mój MZ-5n nieprzerwanie służy mi od 1999 roku. A przekręciłem przez niego jakoś około 500 filmów.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
romeoad napisał/a:
Mój MZ-5n nieprzerwanie służy mi od 1999 roku.

Masz może Polską instrukcję do MZ-5n :?:
Mam czeską i angielską - ale chciałoby się przeczytać po polsku ;-)
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
daśko napisał/a:
Mam czeską i angielską - ale chciałoby się przeczytać po polsku ;-)


Wiesz, IMHO po czeskiej instrukcji ja bym nie potzrebował nic innego. No może browara by uspokoic czkawkę-smiechawkę. Zdarzyło mi się kilka książęk w tym języku czytać i efekt zwykle był ten sam.

ps: Sorka za O/T.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
RiddlerPL napisał/a:
po czeskiej instrukcji ja bym nie potzrebował nic innego. No może browara by uspokoic czkawkę-smiechawkę

:-B jest niewątpliwie potrzebne :mrgreen:
Ale chciałbym sobie spokojnie przeczytać po polsku, bez napadów śmiechu. :-D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
MAX581 napisał/a:
strach do nich podejść biorąc pod uwagę ponoć "typowe" dla pentax-ów zablokowania


Typowe to ponoć jest w serii MZ... Mój MZ-M akurat, skubany, musiał podeprzeć tę negatywną statystykę i padł po 4..5 latach. Może ze 150 rolek wytrzymał? Trudno powiedzieć. Ale czy to takie straszne zagrożenie przy dzisiejszych cenach tego sprzętu?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ryszard napisał/a:
Ale czy to takie straszne zagrożenie przy dzisiejszych cenach tego sprzętu?
Nie, ale sprzętu tego nie przybywa niestety.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A nawet wręcz przeciwnie - ubywa w zastraszającym tempie. Zresztą to widać po cenach niektórych korpusów analogowych. Radzę kupić jakiś mały zapasik, sprzętu pewnego i nie wymagającego serwisowania.

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dada, czyli jakiego?

MX-a?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wg mnie cała seria A i P (Program A, Super A, P30 z odmianami)
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
czy ja wiem... jesli mowimy o naszym ulubionym serwisie aukcyjnym to troche sie tego tam jeszcze przewija i naprawde mozna dorwac piekne sztuki... z drugiej strony ceny tam poszly zdecydowanie do gory, ale to wynika raczej z ludzkiej glupoty.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jiro napisał/a:
ceny tam poszly zdecydowanie do gory


MZ-ki po 50PLN to jest "do góry"? Było jeszcze taniej? Czy ja coś przegapiłem?

Wracając do tytułowego SFX-a, to jak patrzę na metalowe sprzęgiełko zwijania powrotnego filmu, to jakoś jestem spokojny o trwałość jego bebechów. W moim egzemplarzu mam mikroskopijne uszkodzenia na zewnątrz obudowy i padnięty przycisk blokujący zamek tylnej klapy. Poza tym wydaje się być w doskonałym stanie. Pracuje i naświetla prawidłowo.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
Mz-tki ale raczej 50 lub 30 ktore rzadko schodza, to i cena w dol, ale popatrz na inne np. dzisiaj obserwowalem sobie aukcje SuperA w stanie idealnym... ale ta puszka mimo to nie jest warta 435zł! :)

kolejny przyklad dziwnych ludzkich przypadłości to dzisiejsza aukcja jednego z nikonów f80, byla opcja kup teraz za 200zł i aukcja od 140zł, wiec ktos rozpoczal dzisiaj aukcje i ostatecznie kupil ten aparat za... 202,50 zł... ;)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
2,50zł to i tak mała różnica. Zdarza się, że w aukcji licytujący przebijają pierwotną cenę "kup teraz" o kilkadziesiąt procent.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
wiem... podalem ten przyklad bo widzialem go akurat dzisiaj.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
daśko napisał/a:
Masz może Polską instrukcję do MZ-5n

Niespecjalnie, bo go kupiłem w Berlinie. Ale z drugiej strony to nigdy mi nie była potrzebna do niego instrukcja. Jedyne w czym mnie ten korpus zaskoczył to kompensacja ekspozycji w trybie M która wpływa tylko na moc błysku wbudowanej lampy. Prawdę pisząc, nie sprawdzałem nigdy z zewnętrzną.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
romeoad napisał/a:
Ale z drugiej strony to nigdy mi nie była potrzebna do niego instrukcja.

Fakt, że instrukcja do MZ-5n nie jest aż tak konieczna. Jeden wieczór i mozna go rozpracować. Co prawda jest w nim kilka niuansów, ale... pożyjemy zobaczymy i się nauczymy :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ryszard napisał/a:
MZ-ki po 50PLN to jest "do góry"?
Tylko jaki procent z nich ma walniętą zębatkę, o której nabywca się dowiaduje przy próbie uruchomienia ?
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Co lepsze : SFX czy SF7? ktoś ma pojęcie? :oops: A może ZX-30?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
MAX581 napisał/a:
Co lepsze : SFX czy SF7?

SFXn :-P - SF jest modelem podstawowym/prostszym, lekkim mimo pokażnych gabarytów (hmmm... to już też zależy, co komu pasuje). SF czułość filmu czyta tylko z kodu DX (kurczę, za krótko go mam i nie jestem pewien tej informacji - aparat pojechał teraz do Rzymu i nie mogę sprawdzić). SFX (a SFXn na pewno ) daje też możliwość ręcznego ustawienia czułości filmu. Dodatkowo SFXn jest "szybszy" od poprzednikow : najkrótszy czas migawki to 1/4000 s. SFX i SF 7 mają 1/2000 s.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach