klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
FraZa napisał/a:
zdaję sobie sprawę z mozliwości stosowania krótszych szasów przy jasnych obiektywach, to oczywiste, choć przy antyszejkach ten argument maleje. Zastanawia mnie tylko dlaczego jest az tak duża różnica cenowa pomiędzy jaśniejszymi i ciemniejszymi obiektywami?

- SR to bardzo mlody wynalazek /w praktyce a nie zamyslach ktore byly x-lat temu/, a roznica cenowa miedzy szklami 1.4 a ciemniejszymi jest od zawsze /i to duza/, ktos
na forum uzasadnil to imho slusznie, ze 1.4 i podobne jasne byly od zawsze klasa 'pro', a ciemne wynalazki wrzucano do worka dla amatorow. Inna rzecz ze w pentaxie taki 1.7 jest optycznie super, do konstrukcji/budowy wersji ktora posiadam (fa) tez nie moge sie przyczepic w zadnym miejscu /a czepialski jestem/ - nie zamierzam zmieniac go na jasniejszego brata. W innych systemach moze byc troche inaczej, znajomek (stajnia C) bardzo sie podjaral wynikami z a-50/2, a gdy sie dowiedzial ze to szklo za 100pln, mowil bardzo brzydko na temat swojego C 50/1.8:)
co do samego ostrzenia szklami o roznej jasnosci - jak dla mnie roznica miedzy 1.7 a 1.4 (mam gwintowe szklo rikenon 55/1.4) jest...subtelna :mrgreen: nie odczuwam jej zbytnio, za to zdjecia roznia sie mocno (ten jasniejszy daje zupelnie inne tlo, inaczej 'oddaje' promienie swiatla itp).
pozdro
kp
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Gdyby ktoś chciał sobie kupić obiektywik Pentaxa SMC A f1.4/50mm, to jest teraz na niego fajna aukcja na niemieckim e-bay-u (kończy się jutro 16.09.2006 o godz.17-stej).
W tej chwili cena jest "jedyne" 420euro, ale (już się tłumaczę) jako gratis w zestawie jest SMC A 24mm, dwa konwertery A 1.4x i 2x, nie do końca sprawny korpusik Super A no i jeszcze jeden malutki szczegulik :-> SMC A* 1:1.8 135mm :mrgreen: (no chyba że jest jakiś inny Pentax-owski 135mm ze światłem 1.8)


Ps. Ktoś musiał mieć fajnego dziadka :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
To ja tylko powiem, że ten SMC-A* 135/1.8 widziałem dwa razy w przeciągu ostatnich trzech lat na ebay.com - w sumie dwa razy więcej niż Yeti... za każdym razem schodził grubo powyżej $1000.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
To ja tylko powiem, że ten SMC-A* 135/1.8 widziałem dwa razy w przeciągu ostatnich trzech lat na ebay.com - w sumie dwa razy więcej niż Yeti... za każdym razem schodził grubo powyżej $1000.

To chyba jest Twój szczęśliwy dzień bo możesz go zobaczyć dwa razy, jest jeszcze jedna aukcja, kończąca się za dwa dni tylko, że sam SMC A* 135/1:1.8 ma cenę 850euro, a kup teraz 1000euro :-|
Cena zestawu o którym mówiłem doszła już do 695euro :-/ Chyba już go nie kupię :lol:

A z innej beczki - widziałeś Yeti :-> ;-) :-/ :mrgreen: A gdzie zdjęcia :->
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
To ja tylko powiem, że ten SMC-A* 135/1.8 widziałem dwa razy w przeciągu ostatnich trzech lat na ebay.com - w sumie dwa razy więcej niż Yeti... za każdym razem schodził grubo powyżej $1000.

To chyba jest Twój szczęśliwy dzień bo możesz go zobaczyć dwa razy, jest jeszcze jedna aukcja, kończąca się za dwa dni tylko, że sam SMC A* 135/1:1.8 ma cenę 850euro, a kup teraz 1000euro :-|

Aaa, to tak się sprawy mają. Widać w Europie więcej tego mają - na .com posucha.
gebi napisał/a:

A z innej beczki - widziałeś Yeti :-> ;-) :-/ :mrgreen: A gdzie zdjęcia :->

Głupio na nich wyszedł..., prosił, żeby nie publikować :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach