qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
Jaka kamera do 1tys ?
witajcie, w ciągu miesiąca zamierzam kupić kamerkę do użytku amatorskiego, w cenie do 1tys (z naciągnięciem minimalnym w górę w uzasadnionym przypadku)

nie znam się w tej dziedzinie wcale, proszę o jakieś wasze recenzje, porady na co patrzeć przy wyborze

z góry dzięki za porady :-B

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
"b]Jaka kamera ..... (itd)[/b]

Jakaś skomplikowana ta konwencja ;-)
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
bEEf, dla mnie sama konwencja posiadania kamery będzie skomplikowana ;-)

jestem zielony w tym temacie a wałkowanie i szukanie na necie wszystkiego na temat kamer to troszkę czasu mi brak :cry:
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
qameleo: jeżeli kamera, to tak naprawdę tylko coś z oferty Sony...i nie mówię tego dlatego, że się nimi zajmuję :mrgreen: one naprawdę są najlepsze na rynku...
w tej cenie mógłbyś mieć coś z modeli z zeszłego roku...najlepiej przetwornik 1 megapikselowy, czyli model DCR-HC44 lub DCR-HC46.... w nowej linii to DCR-HC62...ale koszt około 1300 zł...
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
cytrus, DCR-HC62 w cenie jest ok 1100zł :-B

powiedz proszę dlaczego akurat miniDV, czy ten standard ma jakąś przewagę nad innymi?
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
podobno najlepsza jakość obrazu
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
najlepsza jakość...kamera nagrywająca na DVD lub HDD jest nie do kupienia w tej cenie :mrgreen:
poza tym DVD lub HDD ma większą kompresję niż miniDV...inna sprawa, że miniDV wymaga trochę czasu żeby to zgrać...
A Ta cena dla tej kamery to cena sklepu internetowego... ja podaję cenę sugerowaną :-B
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
cytrus, wielkie :-B za wyjaśnienia, będę w takim razie rozglądał się i jakieś porównanie poszukam jak wrócę z PPD

btw, a kamery canona ? szajsunga i panasonica
jakieś doświadczenie z tym związane
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Warto przypilnować aby nabywany model mial możliwośc cyfrowego zgrywania materiału z kamery na kompa. Inaczej przerzucanie materiału do obróbki bedzie cokolwiek upierdliwe. Wiem bo sam czekam juz 3 lata na okazję aby zrzucic na kompa filmy z wesela nagrane na miniDV.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Hmm, może podłączę się pod wątek, bo sam się na kamerach nie znam, a kolega prosił, żeby mu doradzić jakąś taniutką kamerkę - tak do 400 zł :-P . Przy czym nie ma dużych wymagań, rozdzielczość może być nawet "typu youtube", czyli jakieś 640x480 by pasowało. Ważniejsze, żeby FPS był znośny, jakieś realne 30 klatek/s, bo chce tym ruch uchwycić.

Może ktoś coś doradzi? :-)
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
qameleo: Znaczy tak...co do szajsunga...pamiętaj że bardzo ważne jest szkło...
kamery Sony dalej produkuje w większości w Japonii, a szkłem jest Zeiss...
Szajsung się nie liczy wcale...panasonic ma kamery 3 przetwornikowe, ale z naszych badań wynika, że w tym segmencie cenowym mają się nijak...może przy kamerze za kilkanaście tysięcy...
Canon, to raczej aparaty :evilsmile:
bossini Kamery miniDV powinny mieć cyfrowe wyjście Firewire.
dsk proponuję wybrać jakiś zeszłoroczny model samsunga...powinno się znaleźć w jakimś media coś w tej cenie :mrgreen:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
cytrus, a Samsung, który "się nie liczy wcale", będzie miał chociaż prawdziwe 30FPS? :-)
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
dsk: szur....już aparaty mają od jakiegoś czasu 30 fps-ów :mrgreen: może aparat wystarczy? rozdzielczość też by była 640x480 :mrgreen:
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
To może komórka styknie? :lol:
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
:lol:
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Panowie, w cenie ok. 1000 PLN żadnych cudów oczekiwać nie można. Każdy ze znanych producentów kamer oferuje coś podobnej jakości i możliwości. Praktycznie w grę wchodzą tylko kamery miniDV, ogołocone z większości wejść, z jednym przetwornikiem niskiej rozdzielczości, szumiące w gorszym oświetleniu jak bałtyk podczas sztormu. Rozglądałbym się za czymś ze stajni Panasonica, JVC i Sony, jako że to sprzęty znane, oblatane i raczej bez większych problemów. Nowe modele Sony mają dla mnie pewien mankament - sterowanie poprzez ekran dotykowy, co często bywa niepraktyczne.

Aha - trzeba jeszcze pamiętać wejściu firewire w kompie (trzeba kupić kartę jeśli ktoś nie posiada), bo choć większość sprzętów umożliwia transfer po USB, to efekty mogą okazać się marne (brak płynności obrazu). To dodatkowe kilka stówek.

pozdrawiam
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Z czystej ciekawości, dlaczego musi być 30kl/s, skoro obraz telewizyjny to 25kl/s i jest to podobno graniczna wartość zauważalna dla oka? Filmowałem do niedawna kamerą digital8 i moim zdaniem są one lepsze niż minidv (dzięki większej masie), choć zależy też do czego i jak sie ich używa.
Jak już ktoś napisał jakość jest najlepsza na minidv/digital8, a że dostępne są tylko kamery minidv to wybór jest oczywisty.

Cytat
Praktycznie w grę wchodzą tylko kamery miniDV, ogołocone z większości wejść, z jednym przetwornikiem niskiej rozdzielczości, szumiące w gorszym oświetleniu jak bałtyk podczas sztormu.

A jakie wejścia masz na myśli? Jeżeli dv-in to można je odblokować programowo przez komputer, ale nie mam pojęcia jakie inne mogłyby być wejścia?
Co do szumienia, to można (przynajmniej u mnie) włączyć tryb nocny (ale nie podczerwień) i obraz prawie nie szumi.

Aha i nie ma co zwracać uwagi na zoom cyfrowy i lepiej od razu wyłączyć to gówno.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Wejścia, które miałem na myśli, to m.in.:
* DV-in, które tylko w części kamer można odblokować przez software
* wejście analogowe - świetna sprawa, jeśli potrzebujemy np. przenieść starą kolekcję z VHS do postaci cyfrowej, lub nagrać coś z innego źródła.

Co do trybu nocnego, to jest on realizowany na 2 sposoby - albo poprzez tryb monochromatyczny wspomagany podczerwienią (moim zdaniem jedyny sensowny), albo zwiększenie czasu naświetlania jednej klatki, co pozwala zmniejszyć czułość (i szumy), ale jednocześnie pogarsza płynność obrazu i daje efekty jak na poruszonych zdjęciach. Część kamer pozwala jeszcze doświetlać otoczenie ekranem LCD :) Mówimy oczywiście o kamerach w przedziale 1000 PLN...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Ja mowie o trybach tematycznych, jest tam cos takiego, ale daje plynny obraz, a nie tak jak mowisz. Sam uzywalem tego w nocy i wieczorami.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Raven, daje płynny, ostry, kolorowy obraz w pełnej rozdzielczości, bez większych szumów? Jaka to kamera?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach