olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
janekP napisał/a:
Mam do niego dwa obiektywy - standard AutoChinon 1,7/50 i Tokina ATX 4/4,5 28-135.


janekP napisał/a:
Niestety mam tylk te dwa kundle :-(


Ale tej Tokiny to bym sie na Twoim miejscu napewno nie pozbywal... to kupa porzadnego szkla.... cos jest zle... spokojnie, to sie wyjasni.
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Mam identyczny problem. Mam 2 Rikenony (50/1.4 i 35-70/3.4-4.5) i zero reakcji na przesłonie. Ktoś rozwiązał problem w inny sposób niż kombinerki i regulacja popychaczy?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wkrec dobrze obiektyw, dociskajac go dokladnie do bagnetu. Moj 35-70 ma to samo, ale da sie go dobrze zalozyc i jest ok.
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
l_uka napisał/a:
wkrec dobrze obiektyw, dociskajac go dokladnie do bagnetu. Moj 35-70 ma to samo, ale da się go dobrze zalozyc i jest ok.


Od czasu do czasu GO łapie, ale dociśnięcie nic nie dało. Zastanawia mni e tylko czy popychacz jest za krótki czy w złej pozycji od osi (czy dogiąć czy odegiąć). Czasem łapie i nie wiem z czego to wynika. Na chłopski rozum przy zakładaniu obiektywy dzyndzelek w obiektywie zachaczająć o popychacz w aparacie otwiera przesłone na maksa. Wygląda to tak jakby się popychacz obiektywu nie zachaczał o popychacz aparatu.

[ Dodano: 2007-02-05, 21:46 ]
Mój błąd. Testowałem w Av a nie w M. Jest wszytko ok.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach