Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
  [Napinator]
Na początek może coś o sobie. Fotografią interesuję się od Września 2007r Pentakiem K10D przy użyciu kilku z niższej pułki szkieł.Pochodzę z Lęborka (północna część Polski).

Poniżej prezentuję kilka moich zdjęć.

[1]

[2]

[3]

[4]

[5]

[6]

[7]

[8]

[9]

[10]

[11]

[12]

[13]


Więcej moich prac znajduje się na digarcie
 
MichalR
[Usunięty]
ciekawe, zwlaszcza te w BW, zwlaszcza w zabawach z glebia. przy wieczornych i nocnych popracuj nad lepszym pomiarem ekspozycji, bo przepalasz troche.

pozdrawiam,
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
MichalR napisał/a:
popracuj nad lepszym pomiarem ekspozycji, bo przepalasz troche.


Dziękuję. Wezmę pod uwagę.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!

Dla mnie 2, 8 i 13 z całej serii najlepsze. Bardzo ładne bw. 13 jest świetna mz. :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
W jedynce trochę denerwujące te ucięte stopy, dalej wporządku ale nie moja bajka (chociaż może trochę przesadzasz w 6 z wyciąganiem cieni bo halo zostaje przy granicach jasności, ale powiedzmy że z Jezusem ma to może jeszcze jakiś ukryty sens).
9. piękne kolory
12 i 13 super, portrety z pomysłem.
Ogólnie podoba mi się. :-)
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
Ten zbiór 13 zdjęć to dorobek całej mojej fotograficznej przygody uszeregowany od początku aż do najnowszego. W jedynce faktycznie stopy ucięte, ale tutaj nie było czasu by popracować nad kompozycją. Zdjęcie z jezusem to taka próba czarnobiałego HDR-a (obiecuję, że już więcej nie będę). 13 to moje najnowsze zdjęcie w kierunku którym chciałbym iść czyli nie pstrykać sigmazuumami :) tylko starać się być jak najbliżej fotografowanej osoby bądź to sytuacji nie przekraczając wyznaczonej przez siebie ogniskowej w myśl zasady "jeśli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, oznacza to, że nie byłeś dostatecznie blisko" .Dziękuję za szczere oceny.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Napinator, całkiem nieźle! Co prawda chyba każde (albo prawie każde) z prezentowanych zdjęć ma jakiś mankament, ale generalnie jest OK. Naprawdę przyzwoicie. A 13 to jest po prostu bardzo dobre. Oby tak dalej!

Choć 5 i 7 to bym sobie darował. 11 w sumie też - nie, że jest złe, ale bardzo pospolite i po prostu nieciekawe.
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
Dopiero rozpoczynam przygodę z fotografią :) mimo wszystko dziękuję za dobre słowo.
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
13 jest fantastyczna. Doskonała kompozycja, ostrość. Ma niesamowity klimat i naturalność w sobie, fenomenalnie ujęłeś to dziecko, ubrudzone zabawą, przygryzające rękawek "podwórkowego" sweterka. Jedno z najlepszych zdjęć jakie tutaj widziałem.
12 bardzo interesująca, również podoba mi się jak wypełniłeś kadr.
11 jakoś tak kadrowo mi nie pasuje. Wg mnie coś jest pokręcone z kompozycją. Twarz zajmuje chyba za duży kawałek kadru a ja lubie jak pod brodą jest trochę miejsca na "oddech". W poziomie jest jakieś niewygodne dla oka, w pionie tak samo. Chyba ciut szerzej bym to widział i w bardziej zdecydowanej orientacji.

Reszta zdjęć również bardzo interesująca. Każde coś w sobie ma. Czekam na kolejne :-)

Pozdrawiam! :-B
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
gratuluje i zazdroszcze przebojowego debiutu! :-B
chetnie obejrzę wiecej!
do zobaczenia gdzies miedzy Rumia, a Gdanskiem Politechnika :D
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
Lębork leży pomiędzy Wejherowem a Słupskiem :)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
w 1 widzę jaki był zamiar tylko trochę słabo wykadrowane
13 dla mnie bomba!
12, 8, 7 i 4 zatrzymują moje oko na dłużej
2 zdecydowanie za wąski kadr, w 3 też ale już tak bardzo mi nie przeszkadza

jak na moje oko to dobrze sobie radzisz z BW
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Napinator napisał/a:
Lębork leży pomiędzy Wejherowem a Słupskiem :)

to ja wiem, ale na 12 przysiaglbym, ze blok widze Rumski :)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
1. pomysł fajny choć nie nowy ale nie wyeksponowany do końca
2. ok
3. chyba najsłabsza ze wszystkich
4. fajny kadr, choć nie wiem czy w kolorze nie byloby lepsze (bo zlewa się trochę)
6. fajne, ten HDR moim zdaniem nie przeszkadza
7. proste ale bardzo mi się podoba, jak dla mnie to prawie najlepsze w tej serii
9. Niezbyt mi się podoba, drzewa są czarne i ok ale dalej chyba za jasne przeswity miedzy chmurami.
12. fajna
13. No a to zdecydowanie numer one :-) super fota

W ogole to chyba dobry debiut :-)
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
tatsuo_ki napisał/a:

na 12 przysiaglbym, ze blok widze Rumski :)


faktycznie :) bo to zdjęcie wykonałem w SKMce gdzieś w okolicach Gdyni :)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
13-stka najlepsza, aczkolwiek ja bym selektywnie czerń podkręcił... ;-) Reszta jak to się często w tym dziale mówi nie wytrzymuje porównania :-D
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
BartekKw napisał/a:
ja bym selektywnie czerń podkręcił... ;-)


nie umia :( miszczu nauczaj :mrgreen:
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Napinator napisał/a:
BartekKw napisał/a:
ja bym selektywnie czerń podkręcił... ;-)


nie umia :( miszczu nauczaj :mrgreen:


Za cienki jestem :-D
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Napinator, najlepsze zdjęcia czarno-białe robi się na dobrym filmie BW. Czyli ładuj w aparat jakiego Neopana, Trixa, Rollei czy Maco i do boju! A ile frajdy daje babranie się z koreksem.
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
matb napisał/a:
Napinator, najlepsze zdjęcia czarno-białe robi się na dobrym filmie BW. Czyli ładuj w aparat jakiego Neopana, Trixa, Rollei czy Maco i do boju!


a myślisz, że tak nie robię ?:D przynajmniej raz w miesiącu jedna klisza b&w idzie na odstrzał :] podaj maila to podeślę fotki z Gdańska (pod ocenę of course)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach