cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
tak sobie, raczej słabawo... a marzy mi się taki mikro kompakcik, z fajną optyką, matrycą, softem, szybkim AF i szybkim procesorem :cry:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
cypis napisał/a:
a marzy mi się taki mikro kompakcik, z fajną optyką, matrycą, softem, szybkim AF i szybkim procesorem :cry:


ja zeby takiego kupic sprzedalbym caly sprzet foto jaki posiadam, no nie jest tego najwiecej, ale nic innego bym nie potrzebowal po prostu :-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
na chłopski rozum taki aparat nie powinien dla producentów być dzisiaj czymś niemożliwym... nie kumam o co chodzi? Czy rynek kompaktów oceniają tak nisko, że szkoda im produkować coś w pełni dopracowanego do stritowej zabawy?
canony serii A są fajne, ale ciutkę za wolne i szerokiego kąta brak i szumią już na ISO 400 niemiło,
panasoniki szumią jeszcze bardziej,
fuji brzydko aberrują (ale bywają szybkie),
nikoniki podobnie jak canony
olympusy - które miałem w rękach - miały słabą optykę (rozmyte brzegi, aberracje) i bardzo agresywne przetwarzanie obrazu,
kodaki też,
pentaksików nie znam, ale oglądając sample, to trochę jak z olympusami...
:-(
w sumie jakby połączyć dobre cechy fuji i canoników, byłoby juz całkiem git...

dagio - może ktoś cię już pytał, nie zauważyłem, ale co ty masz w swoim avatarze?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
cypis, nie robią takich kompaktów, bo nie jestem raczej odosobniony. A lepiej dla producenta zebym mial duzo sprzetu, drozej, niz 1 dobry na wszystko...

co do odpowiedzi dotyczacej awatara odszukalem swoj wpis w "przywitajce" gdzie masz to chyba wyjasnione (a przynajmniej pokazane) zapraszam:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=171523#171523

Ale tu wkleje dla ciekawych istotny fragment:
"
Pierwszą wykonaną przeze mnie fotografią, jaka tak na prawdę poruszyła mnie, jest ta widoczna w moim awatarze, przedstawiająca osę, która łapczywie wskoczyła do pokala z piwem, podczas pierwszego dnia pobytu w Gdańsku. Zdjęcie zrobione cyfrowym kompaktem. Większa wersja tutaj:

"Yellow Submarine"

"
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
... a ja myślałem, że to kleszcz :-)
... a swoją drogą ta soniawa
http://www.sony.pl/view/S...&site=odw_pl_PL
też nie
wygląda najgorzej (choć jakby tak uchylny ekranik ;-) ) ; ciekawe co naprawdę oferuje
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
... a swoją drogą ta soniawa
http://www.sony.pl/view/S...&site=odw_pl_PL


A nie przeszkadzałoby Ci, że brak jest takich funkcji jak Av czy Tv??

Mi zdecydowanie bardziej podoba się nowy Panas FX500, który dobrze wróży jeśli chodzi o jego spodziewanego starszego brata LX3!

Najbardziej boli, że producenci idą w piksele... moim zdaniem przy obecnej technologii nie powinni przekraczać 8Mpix przy tak malutkich fizycznie matrycach w kompaktach. Wolałbym, żeby skupili się na obiektywach szerokich na dole, ale taka tendencja daje się już powoli odczuć.

[ Dodano: 2008-06-04, 00:19 ]
Jednak żeby było w temacie:
W60 całkiem fajny sprzęcik jak na ten rodzaj kompaktu, napewno daje nowe możliwości. Gdyby tylko zmniejszyć mu nieco matrycę wzamian za mniejsze zakłócenia - choć jeszcze nie widzialem testów, ale nie liczylbym na cud.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
e, soniawa jest taka sobie
http://www.imaging-resour.../W170/W170A.HTM


A Fuji F100FD?? Bardzo ciekawa, choć też aż 12 Mpix i brak Av i Tv, niestety...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
cypis napisał/a:
e, soniawa jest taka sobie

Z tą funkcją wykrywania uśmiechu to zaczynają producenci przeginać :shock:
 

Eustachy  Dołączył: 20 Paź 2007
szpajchel napisał/a:
Z tą funkcją wykrywania uśmiechu to zaczynają producenci przeginać

Dobra funkcja!
Nie ma uśmiechu - nie ma zdjęcia.
Po co smutasów fotografować? ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
szpajchel napisał/a:
Z tą funkcją wykrywania uśmiechu to zaczynają producenci przeginać :shock:

tego to bym się nie czepiał - wszak nikt nie zmusza użytkownika do korzystania z wszystkich funkcji aparatu...
bardziej rozczarowuje w tym aparaciku brak pełnego manuala, przeciętna szybkość działania i przeciętna optyka
fuji faktycznie prezentuje się lepiej i nawet - o dziwo! - oglądając sample, widzę, że w końcu konstruktorzy fuji prawie poradzili sobie z fioletowymi aberracajami
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Eustachy napisał/a:
Po co smutasów fotografować? ;-)



Kto sie smuci ten jest smutas...
Kto sie kłóci ten jest k... ;)
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
dobra, sa w polsce juz po 850PLN - git :) teraz pytanie - czy ktos go juz posiada i moglby sie podzielic wrazeniami?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
No proszę, proszę, takiej promocji Pentax dawno nie miał:
Artykuł wyróżniony na pierwszej stronie Onetu:
http://www.fkn.pl/1,350,1796611,1,wiadomosc.html
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
webjay napisał/a:
dobra, sa w polsce juz po 850PLN - git

Możesz napisać gdzie?
Widzę, że od ostatniej wizyty pojawiły się w pstryk.pl ale za 879 zł.
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
ceneo, nokaut, skapiec...

w pixmani nawet po 803...
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
oficjalne sample z W60
http://www.pentax.jp/japa...tio-w60/ex.html

edit: na steves digicams jest pełna recenzja W60 wraz z samplami na wyższych ISO
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
ja zamawiam jutro z ranca, moze na poniedzialek / wtorek dojdzie... wraz z 540-stka - i mam nadzieje, ze do konca roku nie kupie juz nic wiecej od/do pentaxa ;))))

[ Dodano: 2008-08-09, 17:06 ]
ps. ktos juz jest w posiadaniu tego W60???
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
webjay, poleciłem go koledze, jako wakacyjny aparacik. Zamówił i dostał 3 dni temu, ale jeszcze nie miałem czasu pobawić się nim.
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Pentagram, mimo wszystko dzieki. prawdopodobnie jutro sprzet przyjdzie do domu, pierwsze co zrobie, to wezme z nim prysznic... ;-)

[ Dodano: 2008-08-11, 12:10 ]
aha, uprzedzajac - nie proscie o sample... ;D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach