pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
webjay, ja też bym prosił o sample. I opinie, czy czas między wykonaniem kolejnych zdjęć jest długi, czy nie. Bo że włąćza się długo, to już wiem. I jeszcze pytanie ofilmiki. Te panoramiczne - ja mam wrażenie, jakby były skalowane w górę. W 1:1 wyglądają moim zdaniem fatalnie. Chcę taki sprzęcik kupić bratu na spływy kajakowe, ale też na codzień. I ciągle zastanawiam się nad Olympusem 1030 SW i Optio W60 i na prawdę, nie wiem, co wybrać, bo z sampli wydaje mi się, że W60 ma zdecydowanie mniej mydlącą optykę. Ale może się mylę.
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
pawelek-79, jesli video bylo robione na zewnatrz - to sie nie dziwie ze wygladaly fantastycznie ;) w moim wypadku - jak filmy przeskaluje nawet do 400x218 to widze, ze jest bialy szum. to nie byly skrajne ciemnosci, czy cos takiego - normalne popoludnie, godzina 17.00 - czyli dosc jasno (jak na wnetrze mieszkania).
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Nie, nie, nie webjay, ten filmik był robiony na zewnątrz, ale wyglądał mydlasto. Dużo gorzej niż zdjęcia na zewnątrz. Dopiero po pomniejszeniu do 50% wyglądał OK. Dlatego pytam się ciebie, jak tam filmiki.

No kurcze, żeby trudno było zrobić kompakta wodoszczelnego z dobrą optyką i przyzwoitą elektroniką :-?

W czym jeszcze mogę wybierać, jeśli chodzi o wodoszczelne kompakty? Był jakiś Fuji, coś jeszcze ?

Aha. Przykładowe obrazki i filmiki oglądałem na stronie Steve's Digicams. Z obu aparatów. I W60 wypadł znacznie lepiej przynajmniej w kwestii zdjęć.
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
pawelek-79, czyli mamy podobne wrazenia... zwroc uwage, ze 1:2 to jakies 640x320... i to w dobrych warunkach... eh, chyba zrezygnuje z bolem serca :( jednak chyba najlepszy kompromis to lustrzanka do zdjec i byle kamerka miniDV do video ;~~~(

[ Dodano: 2008-08-29, 00:11 ]
ale jakiegos jasnego kompakta to chcialbym miec - z jakoscia porownywalna do kadyszki z jasnym obiektywem... hmmm... moglbym za to nawet dac ze 2k PLN, tylko pewnie nie znajde nic takiego w tej dekadzie :|
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Smiena. Leica m8.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
webjay, szukaj fuji 31fd... ma matryce 1/1.6 cala i 6mpix.. dan mi przed chwila pokazywal fotki z reki na iso 1600 1/4s nocą, prosto z aparatu zmniejszone.. nie widzialem szumu.. magia..
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
webjay, kup Nikona.........D90 ! :evilsmile: Od tej pory osobiście przechodzę na polecanie tegoż w zamian D40. D40 się już za bardzo moralnie zestarzał i wyeksploatował :mrgreen:

ubeuszek, Smiena to w 2000zł się zmieści, ale jak mi Leice m8 w tej cenie znajdziesz, to odkupię od ciebie nawet za 3000zł (oczywiście mówimy o sprawnej) :evilsmile:
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
pawelek-79, szczerze mówiąc jakbym już kupował Leice to nie m8 ;p po cholere wydawać krocie na taki mały ładny skarb skoro nie jest analogowy? Ja mam osobiscie nadzieje z te u4/3 bedzie fajne :D Jak nie to dalej zostaje przy kompakcie analogowym, szkoda że dalmierzowy kiev mi nie dzialal ;C
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
dagio, 1/1.6 - wielgasna :)))

pawelek-79, no bez jaj prosze ;)))

wlasnie wpadlem na gienialby pomysl... jesli zdjecia przy przetworniku mniejszym, niz te 1/1.8 lub 1/2.0 zawsze beda tak 'dziadowskie', to moze lepiej zainwestowac w kamerke?

http://www.topmarket.pl/k..._CA_8_EX_BK.php
lub
http://www.productwiki.com/sanyo-xacti-vpc-hd1010/

w kamerkach zawsze szkielko jest dosc jasne (poczatek praktycznie zawsze jasniejszy niz F2.0, zazwyczaj F1.7/F1.8), wystarczajaca matryca (mpx) + niewatpliwa korzysc z wideofilmowania... przy czym roznica w cenie nie jest az tak znaczna :))) chyba pozegnam sie z W60 na korzysc kamerki z 'uchwytem pistoletowym'...

teraz tylko 2/3 dni grzebania, czytania i cos pewnie znajde dla siebie.

ps. mam soniaka na miniDV - fajna maszyna, tylko to zgrywanie filmow...
 
zyga44  Dołączył: 17 Paź 2008
ja mam tego pentaxa. zdjecia - faktycznie na lepsze światło niż gorsze.
problem jest przy nagrywaniu filmów z autofocusem - przy nagrywaniu cały czas słychać prace focusa, ciągłe terkotanie... są jakieś wieści o tym? jak to rozwiązać?
 
bukaj  Dołączył: 15 Lip 2007
Czy ktos wogole kiedys slyszal o obudowie do zdjec podwodnych dla tego cacka ---> W60
Bo Olympus sprzedaje takowe do 770SW i do 1030SW, Fuji sprzedaje, Canon Sprzedaje, chyba nawet Nikon... a nasz kochany Pentax cichoszaaaa... a wlasnie te filmiki almost HD z W60 brzmia zachecajaco.... ale jak nie ma to chyba zakupie Sanyo Xacti 1000hd czy jakos tak kurcze nawet do Sanyo mozna obudowe kupic... no kocham Pentaxa za wsparcie :)
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
sluchajcie, mam w60, przywiezionego z usa. Wszystko z nim ok jesli chodzi o focenie, wytrzymalosc itd, ale szlag mnie trafil jak przyszlo do nagrywania filmow. Podczas odtwarzania filmu slychac cos czego nie mozna okreslic zadnym slowem poza "terkotanie". Przed kupnem lustra korzystalem z kompaktow i hybryd sony, nikona i olympusa i nigdy z czyms takim sie nie spotkalem. Hej, o co w tym chodzi? Przeciez to dyskwalifikuje ta opcje :/ troche zenujace imho... no chyba ze to wada egzemplarza?? bede wdzieczny jezeli jest na to jakis sposob, gdyz osoba dla ktorej przeznaczony jest ten aparat na pewno bedzie chciala czesto korzystac z opcji filmow (ma male dziecko + czeste wyjazdy wycieczkowe etc).

pozdrawiam!! :-B
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
może to imitacja dźwięków projektora ;-)
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
albo uwieziony w uszczelnionej obudowie wietnamczyk, w kazdym razie chcialbym sie tgeo pozbyc, rada?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pewnie to jakiś szejk, a może antiszejk.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
lub szejki stiwenzz, ale, ale, co robić?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
afuszejk napisał/a:
uwieziony w uszczelnionej obudowie wietnamczyk

Krzyczy, że do kręcenia filmów to jest kamera :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
afuszejk napisał/a:
lub szejki stiwenzz, ale, ale, co robić?
Wyłączyć stabilizację. Powinno być w menu.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
all right, zadzwonie, poradze i się okaże : ) aparat już opuścił moje dłonie. bawilem sie krotko by przetestowac i nawet nie zjarzylem ze tam sa antyszejki
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Mam wrażenie (chyba gdzieś to czytałem), że W60 ma stabilizację programową - podnosi czułość zamiast potrząsać matrycą. Te dźwięki to prawdopodobnie autofocus, który w trybie filmowania działa ciągle - mam coś podobnego w filmach z Fuji S9500 (ale to większy korpus i mikrofon jest może lepiej odizolowany od bebechów wewntrznych więc nie jest to na tyle głośne, żeby przeszkadzało).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach