Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
tylko jedna rzecz mnie przeraza w tym aparacie. CIEZAR, to bydle jest ciezkie, jak cholera!!!!!
O 127 gram cięższy, niż kadyszka.

Jakie szkło było podpięte?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
12-24
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotrB. napisał/a:
Gdyby byl lzejszy, kupilbym od reki.
dobrze, że był dla Ciebie za ciężki! Zostaniesz przy Pentaksie cyfrowym :-P [bo miłości do manuali to się chyba nie da wyeliminować]
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarku, w stosunku do kadyszki to niewiele, ale ja mam DS-a, to jest roznica w wadze ponad 300g, to sie czuje. Tref, masz racje,ja zostaje przy moim DS-ie, a o manualach nie wspomne, bo mam juz chyba za duzo tych body. W przyszlym tygodniu daje do wolania film z Asahifleksa, jestem ciekaw co mi wyszlo.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Jarku, w stosunku do kadyszki to niewiele, ale ja mam DS-a, to jest roznica w wadze ponad 300g, to się czuje.
Wiem, wiem :)
 
tx77  Dołączył: 17 Sty 2007
Fuji Finepix S5 Pro
Witam.

Jeszcze miesiac temu zdecydowany bylem kupic Pentaxa k10d, czekalem tylko jak cena body spadnie w okolice 2800PLN.
Teraz jednak zaczalem sie zastanawiac nad kupnem Fuji S5 Pro i tu pojawia sie pytanie:
Czy ktos mial okazje sie tym juz bawic?
O ile dynamika sceny pewnie jest niezla, to mam pytanie jak wyglada sprawa z odwzorowaniem szegolow? (niby to jest "tylko" 6,1 x 2 megapikseli, ale jak sie ta matryca sprawuje w praktyce tego niestety nie mam jak sprawdzic).

W necie niestety glownie jest marketingowa papka i trudno mi znalezc jakies obiektywne opinie.

Roznica w cenie w stosunku do Pentaxa oczywiscie jest, ale uwzgledniajac wejscie w caly system z zakupem obiektywow itp., to roznica w cenie samego body nie jest az taka potworna, tym bardziej, ze cena Fuji na pewno sporo jeszcze spadnie (licze na duze sporo ;-) )

Co do moich preferenecji wzgledem fotografowania, to sa one dosc szerokie, od architektury, w szczegolnosci dosc szeroki kat, az po mocne tele i fotografowanie roznych szczegolow architektonicznych oraz ludzi, czasami tylko makro (raczej sporadycznie).

Pozdrawiam
tx77
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tx77, bawić się nie bawiłem, ale pozwalam sobie przytoczyć naszą rozmowę z września 06:
LINK
choć pewnie uznasz, że nic z niej nie wynika :-P
 
gatto_nero
[Usunięty]
Forum Fuji :~>>>>>
 
tx77  Dołączył: 17 Sty 2007
Forum Fuji to raczej juz prawie padlo ;-) , powiedzmy, ze ledwo juz ciagnie :-)
Poza tym to co oni tam wiedza :-D
A dodatkowo tu jest przyjemniej :-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
tx77 napisał/a:
Forum Fuji to raczej juz prawie padlo ;-) , powiedzmy, ze ledwo juz ciagnie :-)
Poza tym to co oni tam wiedza :-D
A dodatkowo tu jest przyjemniej :-)


Forum Fuji jest na cyberfoto.
Tam są też userzy przynajmniej S3 pro zapewne podzielą się doświadczeniami z tą matrycą.
Na pewno w światłach ta matryca może więcej co za tym idzie można jaśniej naświetlać również cienie.
Do mocno kontrastowych scen w tym zakresie cenowym nie ma nic lepszego.
Co do samej puszki to bazowano na Nikonie D200 więc ergonomia itp powinny być podobne.
S5 Pro chyba mało kto używa bo to nowość i to droga.
Cena powinna oscylować w pobliżu D200 właśnie a wówczas kupcy się znajdą.
S3 pro zarzucano powolność zwłaszcza w trybie poszerzonej dynamiki dla jpg.
Mam Pentaxa ale jak już się wypowiadałem wolałbym Pentaxa z matrycą Fuji niż z matrycą Sony.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Wczoraj widziałem na Allegro przejściówkę pozwalającą używać z aparatami z bagnetem Nikona (Fuji S5 też) obiektywy Pentaxa ;-) .
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
jakis czas temu widzialem porownanie do d200 (jak to Ci w czyms pomoze):

http://www.fotoapparatuur...?p=289#more-289

jezyk nieludzki, ale foty mozna poogladac. Ogolnie jest troche gorszy od d200 w szczegolach, ale jesli chodzi o wyciaganie przeslwietlonego zdjecia oraz kolory na wyzszych iso to go kladzie na lopatki
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
tx77, u nikoniarzy jest duży wątek na temat espiątki, tam poczytaj.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
piotrecius napisał/a:
Wczoraj widziałem na Allegro przejściówkę pozwalającą używać z aparatami z bagnetem Nikona (Fuji S5 też) obiektywy Pentaxa ;-) .

Używać a używać to róznica.
Mnie by chodziło o to żeby używać jak w Pentaxie z potwierdzeniem ostrości a matrycę mieć w technologii Fuji.
Na odwrót nic to nie wnosi no chyba że po sprzedaniu Pentaxa przesiądę się na Fuji i będę chciał jakoś użyć te muzealne słoje tylko czy to będzie tak wygodne jak w DSie lub K10d?
Chyba nie.

[ Dodano: 2007-06-06, 14:29 ]
tomecki napisał/a:
tx77, u nikoniarzy jest duży wątek na temat espiątki, tam poczytaj.


Moge prosić o jakiś namiar - chętnie poczytam.
Z góry dziękuję.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
Moge prosić o jakiś namiar - chętnie poczytam.

Kfan, tam jest szukajka i wpisz fiji s5 pro to dostaniesz full wątków, ale np:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16824
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=14855
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=24341
itd, itd,
P.S. Mody jak będziecie kogoś bananować za te linki to tylko Kfan-a, :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
tomecki dzięki:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach