Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Odbyło się szkolenie w ubiegłym roku w Łódzkim Klubie Modelarzy Kolejowych. Przyjechał Pan z SOKu i nas przeszkolił. Koszt, to 50 PLN szkolenie i 10 PLN za wydanie legitymacji.
Policja może spokojnie przyjechać, jeśli w ogóle to zrobi. Nic nie mogą zrobić, chyba, że wyraźnie będziecie zagrażać ruchowi pociągów.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Meggido napisał/a:
Nic nie mogą zrobić, chyba, że wyraźnie będziecie zagrażać ruchowi pociągów.


No, jak sie stoi na peronie i robi zdjecie przejeżdżającego pociągu to stwarza poważne zagrożenie ;)
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
milo napisał/a:
No, jak się stoi na peronie i robi zdjecie przejeżdżającego pociągu to stwarza poważne zagrożenie ;)
No chyba, że wbiega się na tory z pelengiem żeby zrobić zdjęcia pociągu jadącego sąsiednim torem, prawda milo? :-P :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
PiotruśP napisał/a:
No chyba, że wbiega się na tory z pelengiem żeby zrobić zdjęcia pociągu jadącego sąsiednim torem, prawda milo? :-P :mrgreen:


Ale i tak za szybko zrobilem:



A tak wogole to ten koles tego chyba nie widzial...
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Ja tam się cieszę, że nie musiałem tej żółtej maszyny czyli pociągu zmechanizowanego poznawać bliżej ;-) . Bo tak naprawdę, to ja jestem kolejarzem w rezerwie :->
I właściwie to zastanawiało mnie, dlaczego wśród tylu fotek pojazdów szynowych nie ma pociągu zmechanizowanego. A kilka dni temu widziałem go w Gałkówku. Teraz już są :-D .
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Ja już dwa razy odbywałem dyskusję z dróżniczką na przejeździe w mojej okolicy, nie była przekonana że mogę robić zdjęcia z terenu nie-kolejowego. Ale sokistów nie wzywała.

Kombajn fajny, czekam na ujęcie obejmujące całe 1,5 kilometra maszyny ;)

milo, czym zrobiłeś tę fotkę?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Powiedz jej, tej dróżniczce, żeby łaskawie pocałowała Cię w d... Nic jej do tego. Możesz fotografować co Ci się podoba z obiektów kolejowych, łącznie z jej budą.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ijon napisał/a:
milo, czym zrobiłeś tę fotkę?


Pelengiem.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Meggido napisał/a:
Na tapecie obecnie mam taką lokomotywę

Eee, no, to nie modele, a prawdziwe repliki - podziwiam. Tak przyglądając się zdjęciom, wydaje się,że to plastik, a tu masz .... spawana, metalowa konstrukcja. Mechaniki chyba nie odtwarzesz ? :-D poza buforami oczywiście :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
W Polsce z tym faktycznie jest proble. Taka czkawka po dawnych czasach.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
argawen napisał/a:
bomba

Hmmm, tylko w którą stronę ta bomba pędzi ? Dla mnie zbyt udziwnione
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
PiotruśP, szkoda ze wtedy z bEEf'em na policje nie poczekalismy ;)

No mówiłem, trzeba było nie pękać :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
No mówiłem, trzeba było nie pękać :-P


To musimy sie znowu spotkac to moze jakas akcja wyjdzie ;)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
rychu, mechanika jest odtwarzana. To jeździ.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Medaggio, ja spotkałem cos podobnego w Gdańsku, ale wersję tramwajową ;-)

Ta zdaje się tylko równała tor/ubijała podsypke. Szkoda, że nie widziałem jak parkowała na tym chodniku. :-D

[ Dodano: 2007-05-03, 18:00 ]
Meggido napisał/a:
Powiedz jej, tej dróżniczce, żeby łaskawie pocałowała Cię w d... Nic jej do tego. Możesz fotografować co Ci się podoba z obiektów kolejowych, łącznie z jej budą.
A ktoś może mnie oświecić, jak to jest w przypadku obiektów "zwykłych". Ostatnio mnie miły pan wózkiem widłowym przepędził z placu hurtowni, bo teren prywatny, chociaż ogólnie dostepny jednak. Jakoś specjalnie mi nie zależało na fotce, ale warto wiedzieć, czy można śmiało mu odpowiedzieć "to pan wzywa smerfy czy ja?" 8-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Jeśli chcesz fotografować obiekty prywatne, to musisz mieć zgodę właściciela. Obiekty publiczne (należące do skarbu państwa lub spółek skarbu państwa, np. PKP) focisz do bólu mając gdzieś opinię kogokolwiek. Chyba, że na obiekcie stoi wyraźnie napisane Zakaz fotografowania. Tak jest w przypadku obiektów strategicznych typu elektrociepłownie, jednostki wojskowe, lotniska. Co do lotnisk nie mam pewności.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Lotniska (cywilne) spokojnie można focić, są nawet do tego celu tarasy widokowe lub specjalnie usypywane górki dla plain spottersów, jak np. na stołecznym EPWA.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
Tak, to zoomowanie + panning, pierwszy raz zastosowałem

Na jakim czasie robiłeś?
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Cytat
elektrociepłownie, jednostki wojskowe, lotniska
Wydaje mi się, ze jakiś czas temu zakaz fotografowania tych obiektów został zniesiony tzn. można to robić np. przez ogrodzenie, ale pomimo tego przez rózne fora internetowe nadal przewijają się temtay o spięciach z ochroniarzami. Niestety (a może stety) większośc z tych osób wolała schować aparat niż szarpać się z ochroną i wzywać policję - ja z resztą pewnie zrobiłbym tak samo, chyba, że byłbym pewny swego.

Przy okazji, kiedys w Łodzi miała miejsce dość nieciekawa sytuacja WolnoFotografować - link. Pojechałem na to "spotkanie plenerowe", ale niestety ochroniarze nie byli już tacy odważni ;] a szkoda bo każdy z uczestników tego protestu liczył na jakies odszkodowanie za bezprawne przetrzymywanie. W kupie siła... także bEEf przyjeżdżaj! Idziemy na PKP :-) .
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
PiotruśP napisał/a:
także bEEf przyjeżdżaj! Idziemy na PKP :-) .


8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach