Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Piękne!
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
:-B :-B :-B
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Czterosekcyjna Bipa, miód na serce miłośnika kolei. Meggido, jakbyś kiedyś pokazywał swoje modele na wystawie, to daj cynk. Urządziłoby się jakiś pentaksowe spotkanie i zwolenniczak.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Regio Gdynia-Hel jeszcze je eksploatuje. Przynajmniej w sierpniu jechałem. Bidna konduktorka co stację musiała wrzeszczeć na całe gardło "Drzwi zamykać"!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
PiotrR napisał/a:
"Drzwi zamykać"!

Ten motyw przypomina mi czasy zaprzęgania składu do parowozu relacji Żywiec - Zwardoń zimą na krętej drodze przy prędkości piechura wdzierający się gryzący w oczy dym, zamarznięte drzwi i rozżarzone grzejniki pod siedziskami. . Ach to była kolej. I śnieg zimą był.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Sklad bedzie klasyczny wlasnie. Na czele SM42 lub SU42, a w przyszlosci moze i SU45 jak ja wystrugam. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Polsat!!!

I jeszcze makieta stacji w Gorzowie Wlkp. i wytwornica pary imitujące załączone ogrzewanie i wracają moje wspomnienia z lat szkolnych ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
opiszon napisał/a:
Polsat!!!

I jeszcze makieta stacji w Gorzowie Wlkp. i wytwornica pary imitujące załączone ogrzewanie i wracają moje wspomnienia z lat szkolnych ;-)

Polsat nie zapewnial ogrzewania parowego lecz elektryczne. Wczesniejsza wersja SU42 czyli SP42 dysponowala kotlem do wytwarzania pary do ogrzewania skladow. Tak samo sprawa sie ma z SP45 i SU45.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Hmm. To może mi się miesza - różne loki jeździły wtedy. Mogę mylić :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tak sobie retrospektywnie przeglądam wątek - zdjęcia do 2008 roku poznikały :-/
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Kalkomanie nałożone, poręcze pomalowane. Teraz te "szmaty" pomiędzy członami trzeba zmajstrować.
https://goo.gl/photos/mbvpGjfXqzZqw6p89
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Jeszcze te szmaty w przejściach między członami...
Mam nadzieję, że zdjęcia będzie widać...

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Szacun!
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Widać widać - tylko pogratulować.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Lubiłem nimi jeździć. Meggido, Jak ty to robisz?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
DeKa napisał/a:
Lubiłem nimi jeździć. Meggido, Jak ty to robisz?

Eeeee, ale co jak robie?...
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Meggido, skrót myślowy. Podziwiam, jak robisz te modele.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
No czekam, na te akordeony międzyczłonowe. Żeby Ci jeszcze bardziej wyhejtować i pozazdrościć.
PS. w H0 zrobiłem zgodnie ze sztuką, z czarnego brystolu... ale u Ciebie to inna bajka!
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
SeizeThePicture napisał/a:
No czekam, na te akordeony międzyczłonowe. Żeby Ci jeszcze bardziej wyhejtować i pozazdrościć.
PS. w H0 zrobiłem zgodnie ze sztuką, z czarnego brystolu... ale u Ciebie to inna bajka!

Sęk w tym, że tam.nigdy nie bylo "akordeonów" tylko takie brezentowe szmaty. Troche to przypominało coś na ksztalt opończy ze starych Ikarusów, ale nigdy czymś takim nie bylo.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Meggido, świetne!!! Kibicuję Tobie nieustannie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach