mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
[ *istDS] problem z DS-em
Witam !!!
Mam problem ze swoim DS-em tzn cos szwankuje spust migawki. AF ustawi ostrosc ale nie mozna wyzwolic migawki nie wiem co jest czy to uszkodzenie mechaniczne spustu migawki czy cos z elektronika. Wypstrykane mam dopiero 5 tys. fotek. Moze ktos z was mial takie problemy. Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A nie jest tak, że po wyostrzeniu, AF jeszcze zrobi malutki ruch, i klapa (coś jak ciągły AF, który nie trafił) ? Spróbuj zrobić taki test - jak Ci się tak stanie - nie ruszając aparatu, ani ostrości na szkle, przełącz puszkę na manualne ostrzenie - i spróbuj wtedy zrobić zdjęcie.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
no wlasnie, czasem jak niedoostrzy do konca to nie chce wyzwolic - sprawdz po przelaczeniu na MF
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa tak sie dzieje przy kazdym zdjeciu jakie chcesz zrobic czy roznie bywa?
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
czasem dziala a czasem nie dzieje sie tez tak czasami ze wogole nie ostrzy AF kurcze nie wiem co to moze byc
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pewnie brudek w czujniku AF pod lustrem...
 

brizz  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mialem podobnie, zabrudzone byly styki spustu. Aparat poszedl do serwisu i po dwoch tygodniach byl spowrotem :-D
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
wlasnie sprawdzilem po wyostrzeniu AF i przelaczeniu na MF tez nie wyzwala migawki pewnie beda zabrudzone faktycznie te styki a ile kosztowala naprawa jezeli mozna wiedziec. bede w srode w warszawie to pewnie go dam do serwisu
 

brizz  Dołączył: 20 Kwi 2006
W ramach gwarancji naprawili :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach