Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
Portfolio - w jakiej formie?
Koledzy. Mam pytanie: w jakiej formie przedstawic ew. pracodawcy portfolio. Czy ma to być wydruk gotowych fotek, czy wystarczy jak zaprezentowane będą na płytce? Jak ma to wygladać?
Jesli ma ktoś doświadczenie w tym kierunku to prosze o porade. :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jakiemu pracodawcy?
Jezeli idziesz na rozmowe to musisz miec przygotowane portfolio w stylu i tematyce ktora ineteresuje pracodawce
Wybranych 10-20 zdjec w formacie 20x30 (to na tyle duzy format ze jest co ogladac a nie jest niewygodny)
Cala przentacje mozesz zostawic na plytce - tam moze byc wiecej zdjec.
Mozesz miec ze soba laptopa i wlaczyc tez ta prezentacje.
Ale podstawowe pytanie zadaj co woli twoj rozmowca i w zaleznosci od tego dobierz to co masz
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Romi, doświadczeń żadnych nie mam, ani nic w tym stylu. Ale tak na zdrowy rozum - skoro ma wyglądać "jak najlepiej", to dość duże odbitki (20x30) i koniecznie w passe-partout.
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
Fafniak napisał/a:
jakiemu pracodawcy?
Jezeli idziesz na rozmowe to musisz miec przygotowane portfolio w stylu i tematyce ktora ineteresuje pracodawce.



matb napisał/a:
Romi, doświadczeń żadnych nie mam, ani nic w tym stylu. Ale tak na zdrowy rozum - skoro ma wyglądać "jak najlepiej", to dość duże odbitki (20x30) i koniecznie w passe-partout.



Wielkie dzięki.
Potrzebowałem tej informacji dla kolegi (niestety C). Stara się o pracę fotoreportera w jakiejś gazecie. Wiec trudno określić tematykę. :-B dla Was.

 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
musi to wyglądać profesjonalnie.

Ja polecam tak:

- tylko wybrane, najlepsze prace (nie robimy hurtowni zdjęć)
- jeden, może dwa tematy dobrane do charakteru pracy
- logicznie ułożone (czasem mam styczność z wykładowcami z Poznańskiego ASP - zawsze przekładają mi zdjęcia i zarzucają, że mam niepoukładane)
- jeśli odbitki, to w formacie minimum 20x30, podklejone, w teczce

i najważniejsze - musi zadbać, żeby zdjęcia można było dobrze pokazać.

- jeśli będzie miał slajdy - niech weźmie swoją podświetlarkę i lupę
- jeśli będzie miał coś w formie prezentacji na kompie, niech ma swój komputer

trzeba dobrze wypaść - a głupie sytuacje, że masz coś na płycie a tu nie ma kompa popsują cały efekt.
A jak będzie komp, to ok - będziesz profesjonalnie przygotowany i to twój plus.

g.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Romi napisał/a:
Stara się o pracę fotoreportera w jakiejś gazecie. Wiec trudno określić tematyke.

albo jeszcze się nie obudziłem albo ...... hmmm :roll: .... dlaczego trudno? Jeśli fotoreporterem w jakiejś gazecie to raczej łatwo :roll:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
matb napisał/a:
dość duże odbitki (20x30) i koniecznie w passe-partout.


Romi, a ja bym stawiał na oryginalność i kreatywność. Zwróć uwagę, że będą przeglądali wiele podobnych portfolio, zapewne większość w sporym formacie, każde podklejone, i "koniecznie w passe-partout".

Najlepsze portfolio moich projektów, jakie kiedyś zrobiłem - najbardziej się podobające - to było opakowanie płyt CD (takie plastikowe, na szpuli). Na każdej płycie nadrukowałem jedną pracę projektową i grafikę zrobioną ze zdjęć ciastek (np. była płyta Delicje z pracą, albo Pieguski). Na każdym CD dodatkowo zarchiwizowany był konkretny projekt (ten z nadruku).

Na płycie na wierzchu napisałem "TORTFOLIO", a od spodu - w szpulę, na którą, nakłada się CD, włożyłem małą świeczuszkę, przykleiwszy obok kawałek draski i zapałkę.

Można było iść w gości z takim tortfolio, świeczuszkę postawić na samej górze, zapalić, i tortfolio zostawić w prezencie.

To oczywiście może być pomysłem nieco przegiętym, to zależy od pracodawcy - ale gwarantuję, że podobne myślenie (pokombinowanie, ale ze smakiem), zostanie dużo bardziej zapamiętane - a o to przecież chodzi.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Samp, a przyniosło oczekiwane skutki Twoje Tortfolio?

Bo nasuwa mi się na myśl przykład piwa Królewskie. Wszystkim się reklama podobała, była super i się o niej mówiło.
A sprzedaż po reklamie padła zupełnie i marka zniknęła z rynku.

gilby
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Samp, - powodzenia jak przyniesie takie cos do fotoedytora gazetowego (prasa codzienna)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
powodzenia jak przyniesie takie cos do fotoedytora gazetowego (prasa codzienna)


Mówię o sposobie myślenia.

Bo jeśli chodzi o pracę w codziennej gazecie, to szczerze mówiąc, nie zastanawiałbym się specjalnie, jak ma wyglądać portfolio...

[ Dodano: 2008-05-27, 12:21 ]
gilby napisał/a:
Bo nasuwa mi się na myśl przykład piwa Królewskie. Wszystkim się reklama podobała, była super i się o niej mówiło.
A sprzedaż po reklamie padła zupełnie i marka zniknęła z rynku.


Ależ skąd, przecież teraz miasto oplakatowane w najlepsze reklamami Królewskiego!
Marka zniknęła z rynku?

Nie wiem, czy mówisz o tej reklamie, w której wykorzystali kolumnę Zygmunta - ja akurat odniosłem wrażenie, że ta reklama właśnie wyjątkowo się nie podobała. I były głosy oburzonych wykorzystywaniem symboli miasta.

Ale to OT.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
marka teraz się odradza - mówię o tej z 2002 roku, co mężczyźni uciekali z domów, żeby się napić.
Reklama dostała jakieś nagrody nawet, a marka miała duże kłopoty wtedy.
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
gilby napisał/a:
a marka miała duże kłopoty wtedy.

Czy to nie wtedy Browary Warszawskie zostały przejęte przez inną markę? Po samej fabryce już chyba niewiele zostało...
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
pkosela, nie wiem dokładnie. Nigdy sie nie zajmowałem tą marką - ale ten przykład jest dość znany wśród marketingowców. Ale to nieważne - chciałem tylko tym przykładem zobrazować, że to co na pierwszy rzut oka się może spodobać, nie przyniesie skutku.
Jeżeli ktoś przejedzie różową w żółte kropki warszawą cabrio przez rynek, to wielu się obejrzy za nią i powie "łał". Ale ilu by sobie taką kupiło?
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Na stronie jest w stopce napisane "(C) 2007 Grupa Żywiec S.A.", a czy to było wtedy, też nie pamiętam. Pamiętam tylko, ze parę lat temu było dużo szumu o tym, że Warszawa prawdopodobnie przestanie mieć swój browar - jakby nie było przedsiębiorstwo z tradycjami.

[ Dodano: 2008-05-27, 13:11 ]
Wikipedia sporo wyjaśnia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Browary_Warszawskie
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
gilby napisał/a:
musi to wyglądać profesjonalnie.

Ja polecam tak:

... - logicznie ułożone (czasem mam styczność z wykładowcami z Poznańskiego ASP - zawsze przekładają mi zdjęcia i zarzucają, że mam niepoukładane)...


Logicznie? Czyli według jakiegoś schematu lub czegoś innego?
Jak wykładowcy chcą aby im poukładać?
:-B
Właśnie się zastanawiamy jak ułożyć kilka tematów w jednym portfolio.
Chyba wybierzemy jeden i tyle.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
staraj sie zawsze opowiedziec jakas historie....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Chciałbym zrobić sobie portfolio zdjęć koncertowych, wydarzeń kulturalnych, festiwali, imprez, festynów itp. i teraz się zastanawiam jak to przygotować.

1) Czy zrobić jedną zbiorczą teczkę z najlepszymi zdjęciami z różnych wydarzeń?
2) Czy zrobić jedną teczkę ze zdjęciami z jednego wydarzenia?
3) Czy zrobić kilka teczek kilku wydarzeń?
4) Czy zrobić jeszcze inaczej (jak?)
 
i444  Dołączył: 05 Gru 2010
sołtys napisał/a:
3) Czy zrobić kilka teczek kilku wydarzeń?

takie rozwiązanie najbardziej klarowne dla mnie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach