luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
http://picasaweb.google.c...dSuwaKi26042008

Świetne.

Ale- kadyszce ucieka ostrość.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
luhso napisał/a:
Ale- kadyszce ucieka ostrość.

I to potwornie. Przecież to wina kadyszki, że zdjęcia, albo samochody są poruszone.
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
50-200 jest świetnym obiektywem ale ma pewne wady: jest nienajjaśniejszy i ma nienajszybszy af szczególnie przy f/4. Ja sobie kupie Tamrona 70-200 f/2.8 do takich fotek.
Ale na tych fotkach nieostrych nie zauważyłem. Luhso, które dokładnie masz na myśli ?
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
50 - 200 rzeczywiście do demonów prędkości i ostrości nie należy, ale... po pierwsze - to szkło budżetowe (na tamrona 70-200 mnie niestety nie stać, ba... na tamrona/sigmę 17-50/2,8 na razie też nie), po drugie - ostrość na zdjęciach może być dyskusyjna, dynamiczny ruch swoje robi (strasznie się te samochody ruszały i nie chciały stać w miejscu ;-) ) - a właśnie wrażenie tego ruchu chciałem oddać. :-)

...ale miło mi, że te zdjęcia mogą się podobać. :mrgreen:
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
jesli tutaj mowimy cały czas o panningu to jakos nie widze roznicy miedzy tamronem 70-200/2.8 a da50-200.
zaroowka na fotkach dał zdecydowanie za krotkie czasy, chociaz dzieki piaskowi wydobywajacemu sie spod kół mamy wrazenie ruchu. W innych warunkach musimy raczej uzywac dłuzszych czasow.
Do panningu raczej potrzebna jest praktyka niz dobry aparat.
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
ttb ale moje zdjęcia były bez panningu...

Dłuższe czasy - niekoniecznie, wolałem mieć w miarę ostre samochody, ale jednocześnie oddać wrażenie ruchu.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
luhso napisał/a:
na rajdach, torach, tak, alby na zdjęciu widoczny był pędzący samochód.


autor watku pytał sie o ruch a dla mnie to jest jednoznaczne z panningiem;


zaroowka napisał/a:
Dłuższe czasy - niekoniecznie, wolałem mieć w miarę ostre samochody, ale jednocześnie oddać wrażenie ruchu.


no na tym to polega by tak zrobic by samochod był ostry a tło rozmazane.
jakos dla mnie musi byc "rozmazane" koło by uznac, ze samochod jest w ruchu.

czas: 1/125 sec (no gdyby był jeszcze dłuzszy to by było lepiej :-D )


czas: 1/1000 sec i samochod stoi :-(
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Ok - ale weź pod uwagę specyfikę zdjęć, te, które zaprezentowałeś to rajd, ale na asfalcie. Panning w takim przypadku wskazany jest jak najbardziej.

Nie uświadczysz tam bryzgającego błota, ziemi, wody i innych drobiazgów, które mogą posłużyć do wykreowania efektu ruchu. A na takich właśnie drobiazgach bazowałem robiąc zdjecia. :)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Dlaczego wśród ludzi nie znających się na rajdach panuje opinia, że zdjęcia muszą być panoramowane? Przecież to bzdura, zdjęcia powinny być różnorodne, to podstawa ciekawej galerii.

Np. zdjęcie zamrożone, ale różnorodność zieleni powoduje, że jest ciekawe. Poza tym niby jak w takim przypadku (od przodu) zrobić zdjęcie z długim czasem?
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
Raven napisał/a:
zdjęcia powinny być różnorodne, to podstawa ciekawej galerii.

Zgadzam się
Np takie: (jeszcze kompaktowe)

 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
EvoVI ładne, ale Duda już imho nieudany.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Raven napisał/a:
Dlaczego wśród ludzi nie znających się na rajdach panuje opinia, że zdjęcia muszą być panoramowane?


heh - pewnie dlatego, ze sa ciekawsze :-P


ps
Raven - na twojej stronce fajne fotki, bym sobie wszystkie zobaczył ale nie mam sił wciskania xxxxxxx.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Po pierwsze primo to wzdecydowana większość zdjęć na mojej stronie nie jest moja :-D , a drugie primo, to są one na zewnętrznych serwerach, niezależnych ode mnie :)

Zdjęcia panoramowane są ok (tak jak wiele innych), ale na całości galerii muszą stanowić mniejszość, bo inaczej nudno jest :)
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
Czy ktoś wybiera się w weekend na Rajd Polski?
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Jak nie jak tak!
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
Re: Fotografia Motoryzacyjna
luhso napisał/a:
Chciałbym rzucić okiem na zdjęcia pentaxa k10d- k20d wykonane na rajdach,
Przy okazji zobaczymy jak kadyszka i ka2dyszka radzą sobie "na torze"


Niestety, Pentaxa nie było na torze. STOP Był taki model jak niżej. Stop. Więcej fotek tego modela nie będzie, bo nie przeżył 4 OS. STOP Mój Pentax nadal uczestniczy w 65 Rajdzie Polski.

 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Jak tam wrażenia z toru? Ja go sobie odpuściłem.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Jeżeli jesteście Panowie z Wrocławia- można umówić się na tor (rakietowa). Często mają miejsce tam pokazy, szkolenia, ostatnio był (na moje nieszczęście- brak sprzętu) Kajetanowicz z Wisławskim, prezentowali Subaru.

Wydaje mi się, że wpuszczą nas bez problemów- dodam, że posiadam legitymacje prasową (Dla tygodnika Giełda Samochodowa).

Niestety nie posiadam nic poza kitowym szkłem. (jeszcze)
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
Raven napisał/a:
Jak tam wrażenia z toru? Ja go sobie odpuściłem.

Mądry wybór
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Zdjęcia jakieś wyszły, ale jestem zawiedziony (nie tylko zdjęciami, ale też samym rajdem).






Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach