piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
[piter_76] Monotematycznie z nad Bałtyku
Postanowilem i ja zaprezentowac kilka swoich "wypocin" z udzialem K10D w połaczeniu z Sigmą 10-20 EX DC oraz filterkami systemu Cokin ;-)

1.



2.



3.



4.



5.



6.

 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Jestem pod wrażeniem, klimat bardzo bardzo.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Domyślam się, że nie zdradzisz nam sekretnych konfiguracji filtrów na poszczególnych zdjęciach? ;-)
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Mmmm... klasyka gatunku.

Robi wrażenie...

Jakiego rodzaju filtry stosowałeś?
 
Mi1980  Dołączył: 13 Maj 2008
Dobre.
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Uzywam filterkow Hitech, mam taki zestaw: ND1,2 (najczesciej stosowany) ND0,6 ND0,3 to wszystko polowkowe szare z miekkim przejsciem, oraz tabaczkowy polowkowy. Tabaczkowy uzyty na zdjeciu 6 i 4 na pozostalych szare polowkowe, ale jakie konkretnie w jakim foto to juz nie pamietam ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Niech tam! Ideę do sklepu po Sigmę 10-20. Twoje zdjęcia gwóźdź trumienny do mojej decyzji podjętej już dawno temu :-D
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Fajne. Robią wrażenie. Podoba mi się taka słodka konwencja kolorystyczna. Też jestem ciekaw szczegółów technicznych wykonania . Jakaś specjalan obróbka w PS?. Robiłeś to Sigmą 10-20?
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
tez sie slinie na to szklo, super foty.
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Tak, wszystkie foty byly robione Sigma przewaznie na ogniskowej 10mm, czasem 12mm ale nie wiecej. Co do obrobki to uzywam dwoch programow: RAWTherapee gdzie wolam RAWy, koryguje ekspozycje, ogolne przekadrowania, prostowanie horyzontow, nasycenie itp, a do publikacji w necie IrfanView, gdzie zmniejszam, lekko wyostrzam i dodaje ramke ;-)

Dodatkowo gdy przygotowuje odbitki do labu mam taki skrypt z profilem kolorystycznym LABu gdzie przed wysylka zmieniam im profil. Nie uzywam (bo nie mam) PhotoShopa (siedze na Linuxie) czasem GIMP do wystemplowania smieci z matrycy jak zauwaze :->
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bardzo.
A ja powiem tylko, że polecam klik na adres w stopce piter_76... warto.
Ja go już wcześniej przeglądałem, polecał wspólny znajomy ;-)
 
Mirko  Dołączył: 10 Gru 2007
Pięknie... po prostu pięknie... a jak się udać za sugestią Arti, i kliknąć to robi się niebiańsko ;-)

Ogromne gratulacje...!

Pozdrawiam
Mirek
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
A ma ktoś takie fajne z gór? ;-)
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Arti, zdaje sie, ze wiem o jakiego znajomego chodzi ;-) Pozdrowienia dla Macka :-B (chyba to on :-P )

Mirko, milo, ze sie widzi, dzieki za uznanie :-)

No niestety w gorach jeszcze z tym sprzetem nie bylem, ale chcialbym ;-)
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Fotki super , podobają się bardzo :)

piter_76 napisał/a:

Dodatkowo gdy przygotowuje odbitki do labu mam taki skrypt z profilem kolorystycznym LABu gdzie przed wysylka zmieniam im profil. Nie uzywam (bo nie mam) PhotoShopa (siedze na Linuxie) czasem GIMP do wystemplowania smieci z matrycy jak zauwaze :->


Mógłbyś coś więcej o tym skrypcie napisać? Też siedzę na Linuxie i przydałby mi się taki skrypcik.

Pozdrawiam,
Rafał
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
patrzę i patrzę i napatrzeć się nie mogę.
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
a no pieknie pieknie ...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Tzw "Eye candy" ;-) Nie moja estetyka, ale doceniam. Coś do tematu, czy z pentaxa można dostać super kolorki ;-)
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
rafalf, Skrypcik napisalem sobie sam, konkretnie pod profil z Ankary, ale bez problemu da sie go przystosowac pod kazdy inny LAB.

Niby RAWTherapee tez umozliwia obsluge profili kolorow, ale nie bylem zadowolony z efektu koncowego. Nie ma problemu zebym Ci go udostepnil, ale to dopiero jak wroce z pracy :-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
no właśnie się dziwię, że można uzyskać aż tak piękne kolory z pentaxa.
Jak Ty to robisz?! :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach