piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
zhism, tak, stosuję system Cokin P, a jak się nimi pracuje, hmm no cóż, według mnie całkiem wygodnie z uwagi na całkowitą swobodę pozycjonowania ich względem obiektywu (oczywiście w granicach ich długości :-) ) jednak moim zdaniem dają zdecydowanie lepsze pole manewru względem filtrów nakręcanych. Mowa oczywiście o filtrach połówkowych, bo takich używam, co do filtrów pełnych, tu pewnie zdecydowanie wygodniejsze będą filterki nakręcane na obiektyw.

A skoro już odgrzebałem ten wątek, to wrzucę coś sprzed 3 dni :-)

18.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
18 miażdży, piękne zdjęcie, super jakość. Widziałem wcześniej na obiektywnych, gratulacje.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
piter_76, ostatnia super (inne zresztą też)
 

fosgen  Dołączył: 25 Lis 2008
piter_76, fajne foty.Brawo.Mam nadzieję,że w Darłówku Delfinek stoi i w tym roku też tam pofocę.Ktoś wcześniej wspominał Dąbki;1,5 roku tam w woju spędziłem.Pozdrawiam.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
18.super!
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
13-18 bajka. Chciałbym umieć tak krajobrazy robić. :-D
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Ładnie to takie ładne zdjęcia robić :?:
Oj nie ładnie ;-)
Miodzik, również z Twojego portfolio :-B
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
No 18-stka ponownie fantastyczna......pozycjonujesz jakoś kątowo fitry? Mieszasz je w holderze np. 0.3 przyciemnia dołem a 0.9 górą ?? Już niedługo wejde w posiadanie kilku to się osobiście pobawię - przypuszczam że z miernym skutkiem .... ;-)
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
18 doskonała!
 
MichalR
[Usunięty]
Chyle czola, lepsze foty niz Kultena;) Trafilem na Twoj profil na plfoto, tam dopiero jest wypas. Polskie morze jest jednak znakomite do fotografii, tysiace klimatow na minute:)

Pozdrawiam,
Michal
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Co tu napisać o 18?Nie można nic innego jak doskonałość,piękno w czystej postaci.Dodam jeszcze,że bardzo chciałbym posiadać chociaż połowę Twoich umiejętności.Ach......
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Bardzo ładne. Po prostu.
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
BartekKw, w ogromnej większości za obiektywem wisi tylko ND1,2, czasem dokładam do niego ND0,6, obydwa zorientowane w ten sam sposób, a więc ciemniejsza strona na górze.
Chyba tylko raz zdarzyło mi się założyć ND0,3 odwrotnie, a więc ciemniejszą strona na dole w połączeniu z ND0,6 przy zdjęciach z mgłą (foto nr 3 w tym wątku), ale głowy sobie urwać nie dam, czy tak było w tym konkretnym zdjęciu :-)
A zabawę z filterkami Cokin polecam, bo warto moim zdaniem ;-)
 
romar Dołączył: 13 Sie 2006
RAWTherapee
piter_76 napisał/a:
MichalR, ja swoje foty robie w RAW, wywoluje je w RAWTherapee gdzie robie wszelkie potrzebne wedlug mnie korekty, a wiec nasycenie, kontrast, balans bieli, kadrowanie, prostowanie horyzontow, wydobywanie szczegolow z cieni i swiatel itp. Zmniejszam i wyostrzam po zmniejszeniu w IrfanView. Tak wyglada od poczatku do konca proces obrobki moich zdjec. Czasem uruchamiam GIMPa jak dostrzege gdzies syfa z matrycy :-)


A co robisz zeby nie bylo szumow? Ja jak obrabiam w RT tto czesto w jpg mam duzo szumu w ciemnych partiach.
Pozdrawiam
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
romar, Wszystkie foty robię na ISO100, nawet z czasem naświetlania rzędu 30s. szum nie jest dla mnie żadnym problemem, bo ja go nie widzę :-)
 
MichalR
[Usunięty]
czy rownowage naswietlenia pomiedzy gora a dolem uzyskujesz za pomoca filtrow?

pozdrawiam
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
MichalR, dokładnie tak, filtry połówkowe szare w systemie Cokin.
 
MichalR
[Usunięty]
a jaki wtedy pomiar ekspozycji stosujesz?

pozdrawiam
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Super zdjęcia w wątku, i w galerii też :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Piter 76 za swoje zdjęcia powinieneś dostać nową Sigmę 10-20 / F 3.5
W zamian kilka fotek do folderu reklamowego Sigmy i wszyscy są zadowoleni :-)

W robieniu zdjęć morza i zachodów słońca osiągnąłeś perfekcję....

Nie wiem czy sprzedajesz swoje zdjęcia ? W każdym razie na istockphoto miałbyś pewnie mnóstwo chętnych na nie klientów.

Pozdrawiam MK

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach