sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
a no to rozumiem .... z drugiej strony tak sobie jeszcze o tym myślałem, że takie skanowane wglądówki też nie są głupim pomysłem, bo jak sie robi ich duzo to też sporo dość drogiego papieru ucieka .. próbowalem dziś zeskanować swoim skanerem, ale chyba nie jest przeznaczony do takich celów (stary UMAX S-12) albo brak mi umiejętności albo jedno i drugie ... czy jest coś na co trzeba zwrócić uwagę (śjakieś ustawienia skanowania or something podobnego ) skanując negatywy na wgłądówki aby było to optymalnie efektowne i efektywne? ... w każdym razie ii tak chyba zostane przy papierzanych stykówkach, bo można je zabrać do ciemni ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
darius_Er napisał/a:
fotonyf napisał/a:
Żaden skaner nie zastąpi Ci zapachu utrwalacza...


o ile utrwalacz do odbitek ma taki sam zapach jak do filmu, to nie ma czego zalowac ;)

a Ty, Fotonyf wywolujesz odbitki wszystkie czy robisz jakas selekcje ? ja chce selekcjonowac wlasnie przy pomocy skanera .


Nie mam takiego dstepu do netu jakbym chciał, więc tylko na szybko dla porządku odpowiadam:
- z tym zapachem utrwalacza chodziło mi o jak najdelikatniejsze zwrócenie uwagi, że nie jest dobrym pomysłem kupowanie skanera
- po wywołaniu filmu, zwykle robię tzw. płachty czy kładę kawałki filmu pocietego na po 6 klatek na papier 18x24cm, przyciskam szybą i mam minikatalog całości.
- jak włożę negatyw do powiększalnika, to widze, czy warto coś z tego zdjęcia wyciskać, czy nie, nie potrzebuję skanera
- za cenę skanera można kupić nieźle wypasioną ciemnię
- zapach utrwalacza do filmu i do odbitek jest taki i trzeba być zboczonym jak ja, żeby go polubić, ale okazało się, że nie jestem jedyny :lol:

Uff, to chyba tyle.

(mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem...)
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
zakup DROGIEGO skanera do czegos takiego jak mwosz nie ma sensu, ale skaner to nie tylko selekcja zdjec. Majac skaner z gornej polki uzyskam o wiele lepsza jakosc na odbitkach niz ty przy ciemni. Malo tego, bede mial znacznie wiekszy wplyw na swoj obraz po wypluciu przez jakas maszyne drukujaca niz ty gdy dasz swoj film do zrobienia odbitek.

Ja zrobie koretke plikow powiem, jak najmniej dodatkow, zeby bylo tak jak jest i cos z tego moze wyjdzie na wzor jaki chcialem. Ty bedziesz usredniony :)

Poza tym, jesli sie bawisz filmem a chcesz pokazac w necie zdjecia, badz nagrac na plyte rodzinie to placenie za skany moze nie byc fajne, zwlaszcza jesli rodzinka powie "tylko takie zebysmy mogli z niektorych odbitki zrobic".

Pozdr. Skaner to fajna sprawa i ma swoje miejsce. Jest takim pomostem miedzy filmem a cyfra :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
zwlaszcza ze za 600pln masz minolte dual scana III - za 600pln nie zbudujesz sobie takiej ciemni zeby jakosciowo dorownala wydrukom..

dlatego zrezygnowalem zupelnie z robienia odbitke. pieprze taki interes ze robie iso 50 albo 25 zeby miec sporo szczegolow i ziarno male i w ogole ogolnie pojeta jakosc z dobrego szkla przymnknietego do f8 - po czym wrzucam film pod powiekszalnik, a tam ramki z szybkami, szklo produkcji polskiej PZO z babelkami powietrza a maskownica skacze jak kangur:)

dobra ciemnia wiecej kosztuje niz przyzwoity skaner niestety
 
alx  Dołączył: 22 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
zwlaszcza ze za 600pln masz minolte dual scana III - za 600pln nie zbudujesz sobie takiej ciemni zeby jakosciowo dorownala wydrukom..


imo spokojnie sie da. teraz ceny uzywanego sprzetu sa bardzo niskie, trzeba tylko chciec
znalezc. dobre 6 elementowe szklo (meogon, lepszy nikon itp) mozna kupic za 150-200 zlotych, itd..

oczywiscie zeby uzyskac ladne powiekszenie w ciemni trzeba sie troche napracowac...

pozdr,
alx
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
oczywiscie zeby uzyskac ladne powiekszenie w ciemni trzeba się troche napracowac...


troche... mysle ze nauka skanowania "na poziomie" jest jednak TROCHE latwiejsza :-)
 
alx  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:

troche... mysle ze nauka skanowania "na poziomie" jest jednak TROCHE latwiejsza :-)


no, tutaj juz nie moge sie przyczepic. chyba ze ktos ma nie wiem, komputerofobie czy cos :)


pozdr,
alx
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Epson Perfection V350 Photo
A co powiecie o tym skanerze?

Epson Perfection V350 Photo [klik]

Starczy do zdjęć na WWW i do odbitek 10x15 z negatywu B&W?


Cena jest więcej niż zachęcająca - rzekłbym: podejrzanie niska :-)

Tu za 549 zł:
http://www.agito.pl/product/33702?bid=40
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: Epson Perfection V350 Photo
dan napisał/a:
A co powiecie o tym skanerze?

Epson Perfection V350 Photo [klik]

Starczy do zdjęć na WWW i do odbitek 10x15 z negatywu B&W?


Cena jest więcej niż zachęcająca - rzekłbym: podejrzanie niska :-)

Tu za 549 zł:
http://www.agito.pl/product/33702?bid=40


za 600 pln kupisz dual scana III .
jeśli mówimy o małym obrazku oczywiście..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Re: Epson Perfection V350 Photo
guerilla napisał/a:
za 600 pln kupisz dual scana III .
jeśli mówimy o małym obrazku oczywiście..

Wszystko super, znam ten skaner, ale gdzie go za 600 zł można dostać? Na Alledrogo średnio to wygląda:
http://www.allegro.pl/sea...tring=dual+scan
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
jacekzom napisał/a:
Mysle, ze zakup scanera do FILMOW (nie papierow) nie ma zadnego ekonomicznego sensu. Lepiej kupic za te pieniadze lustrzanke cyfrowa.

Serio? Majac zalozmy b duzo negatywow i slajdow sens jest jak nabardziej, cyfra Ci da focenie od zakupu a co z tym co zrobiles przez wszystkie lata?...
BTW Warto rozwazyc Nikona Coolscana V, 4000dpi, szybki, solidny.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Alek napisał/a:
jacekzom napisał/a:
Mysle, ze zakup scanera do FILMOW (nie papierow) nie ma zadnego ekonomicznego sensu. Lepiej kupic za te pieniadze lustrzanke cyfrowa.

Serio? Majac zalozmy b duzo negatywow i slajdow sens jest jak nabardziej, cyfra Ci da focenie od zakupu a co z tym co zrobiles przez wszystkie lata?...
BTW Warto rozwazyc Nikona Coolscana V, 4000dpi, szybki, solidny.


e, za drogo :) trzeba cos ponizej tysiaca z b.dobra jakoscia (tak jak minolty naprzyklad:)
po to zeby sie rozliczyc z przesloscia, zeskanowujac wszystko, a jak bedzie potrzeba wystawy i powiekszenia ze skanu, to sie na beben zaniesie..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach