JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Prowadzę statystyki ile fotek robię na komplecie, a kiedyś dodatkowo zapisywałem ile wpompowało do akku. Teraz już mi trochę przeszło i notuje tylko ilość fotek.

Na 44 ładowania średnia to jakieś 1700mA, ale część wyników było z ładowaniem 200mA i wtedy BC700 niedoładowywała lopków do pełna (ok1100mA)

Obecnie z jakichś 10 ładowań średnia to ok 490 fotek na ładowanie - rekord to 832 :shock: zdjęcia na komplecie co jest wynikiem niezłym biorąc pod uwagę że muszę napędzić kobyłę S24-70
 
boro53  Dołączył: 25 Lip 2011
plwk napisał/a:
W kilka razy ładowane 2100 lub więcej.


Rozumiem, że w trybie ładowania, a nie rozladowania w ładowarce i ponownie do pełna?

Dlaczego o to pytam...przetstowałem aku Pentagram Eternal 2000 - ponoć odpowiednik eneloopów. Po wyłączeniu sie aparatu władowałem w nie tylko 1000mAh, co by świadczyło o ich problemie z pełnym wykorzystaniem ich energii/pojemności. W BC700 wykazują przy pomiarze pojemności ok 2050 mAh czyli troche wiecej jak nominalnie. Być może ich wydajność prądowa jest marna.

Kupiłem dziś eneloopy i zobaczę jaka będzie różnica, do jakiego poziomu pozwolą się zassać.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
boro53, jakim prądem ładujesz :?:
BC700 ma czasem problemy z ładowaniem prądem 200mA :idea:

Ładowanie prądem 500mA i zniknęły problemy z małą wydajnością lopków ;-)
 
boro53  Dołączył: 25 Lip 2011
JackDeJack napisał/a:
boro53, jakim prądem ładujesz :?:
BC700 ma czasem problemy z ładowaniem prądem 200mA :idea:

Ładowanie prądem 500mA i zniknęły problemy z małą wydajnością lopków ;-)



Ładuję zawsze na 700mA. Chociaż zauważyłem, że Sanyo na tym prądzie znacznie się grzeje. Zejdę na przyszłość do 500mA. O przypadłości ładowania pradem 200mA wiedziałem już wcześniej.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
boro53, zalecane jest by ładować jak najmnieszym prądem, co wydłuża czas życia aku :idea:
200 jest ok, 500 spoko, ale 700 to już jak masz totalny brak prądu i musisz na szybko.

Wiem że cena aku spada, ale wiadomość o ich śmierci z powodu dużego prądu ładowania przyjdzie w najmniej odpowiednim momencie ;-)
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Tylko że przy małym prądzie ładowania ładowarka może mieć problem z określeniem czy ładowane aku są już pełne czy jeszcze nie. Gdzieś kiedyś czytałem że powinno być więcej niż pojemność/10, może coś mylę i to nie to.
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
A ja tak zapytam , jaki ma sens uzywanie bc700 czy cus ? No bo baterie kosztuja jakies 25 zeta , ladowarka 150 ? czy jakos tak . To niby kiedy ja mam zarznac te 6 kompletow ? Uzywam od roku szybkiej jednogodzinnej ladowarki Duracell 2.0A z jednym kompletem sanyo enelop i baterie dzialaja caly czas tak samo , bez wariacji . Czy to nie jest tak samo jak z filtrem UV , jedni musza miec , inni nie maja a nikt nie potrafi udowodnic ze to jest niezbedne ?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witam,

ja ładuję od 4 lat dwa zestawy Sanyo Eneloop prądem startowym, czyli właśnie 200 mA i nic im nie dolega, pojemność ostatnio testowałem trzymają pomiędzy 1.950 a 2.100 mAh ...

W zeszłym roku na lampie Canon 580 EX II bez ładowania zrobiłem w automacie ok. 500 fotek na wyjeździe wakacyjnym i tylko sobie w brodę plułem, że wziąłem niepotrzebnie ładowarkę z sobą (i dwa komplety aku).

Moim zdaniem stosowanie prądu 10-cio godzinnego jest dla aku właściwe, no chyba, że komuś bardzo pilno i czas nagli, to wtedy OGIEŃ :evilsmile:

Pozdrawiam,

J.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
nazirus2411, a ja dam kontrprzykład, ładowałem kilka kompletów ogniw tanią ładowarką MW8168 * i poprostu po kilkudziesieciu użyciach aku całkowicie padały, a wtedy ceny tychże były znacząco większe.

Tak naprawdę ładowanie dowolna dobrą** ładowarką daje wyśmienite efekty i w miarę długie życie ogniwom.


* na elektrodzie (forum elektroników amatorów) znana jako dobijaczka aku
** dobra to taka która łąduję ogniwa pojedynczo
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
nazirus2411 napisał/a:
jaki ma sens uzywanie bc700 czy cus ?

Dla mnie ma.
- Widzę czy akumulatory ładują się w miarę równo
- możliwość wychwycenia uszkodzenia aku lub ładowarki.
- pozwoliło mi to na wyłapanie uszkodzenia BC700
- kiedyś po powrocie z wakacji i naładowaniu 3 kompletów udało mi się zrobić na nich 20 fotek - padła jedna para komór w ładowarce.
- o możliwościach ładowania, testowania itp nie wspominam
-Nie spieszy mi się i te 4h z prądem 500mA styka.

sycamor, Ja też obleciałem wesele na dwóch kompletach lopków - jeden w lampie, drugi w puszce, a i na wakacje ładowarkę biorę z przyzwyczajenia bo 2 komplety to aż nadto.
Ale pamiętaj że zawsze się coś sp...isze w najmniej oczekiwanej chwili.
W tym roku ładowarka przydała się do ładowania dziecięcych lampek które to żarły prąd jak wściekłe.
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
ale ja nie neguje tego ze baterie dluzej trzymaja na dobrej ladowarce . Tyle tylko ze enelop jest obliczane na 1000 ladowan - jak Windows - dla idiotow , czyli jak w tym programie - nie wazne jak bedziemy tego uzywali - i tak nie ma prawa sie spier... a to dlatego ze to sprzet dla idiotow :mrgreen: No i moje pytanie to tylko - po co mi ta ladowarka do uzytku prywatnego ? Jezeli ja te 1000 ladowan wykorzystam pewnie w 3 lata :-P Akurat zakupilem enelop xxx 2400 hr-3uwx , do ladowania szybkiego , czyli te co mozna ladowac szybkim pradem , wiec teraz uzywanie enelop 2000 to bzdura ? No to jak z tymi bateriami , mysle argument co do xxx jest starodawny , wiec po co mi bc700 ?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
nazirus2411 napisał/a:
i tak nie ma prawa sie spier... a to dlatego ze to sprzet dla idiotow No i moje pytanie to tylko - po co mi ta ladowarka do uzytku prywatnego ?

tu nie chodzi o to, że coś się sp......,
chodzi o to że ładowarka 4-ro kanałowa ładuje każdy aku oddzielnie i monitoruje jego naładowanie, wtedy wiesz że masz naładowane 4 szt., ładowarka 2-kanałowa (twoja) ładuje 2x parę aku i wyłącza ładowanie wtedy, gdy naładuje się jeden z pary, co prowadzi do tego że masz w komplecie naładowane napewno 2 szt a dwie pozostałe niekoniecznie i nie wiadomo które.
co do krzyżackich enelopów, one wytrzymują 500 ładowań.
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
zwykle niby 1000 , wiec doplacajac równowartość 6 kompletów ( czyli bc700 ) dostaje gwarancje ze te baterie wytrzymają ... 24 lata ? No przestańcie p..c , za 5 lat to juz beda nowe ogniwa i nowe pokolenia onanistow które beda tak kombinowali tak jak i wy ... rozumiem obiektywy , optyki nie oszukamy , ale baterie ???
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
nazirus2411 napisał/a:
równowartość 6 kompletów ( czyli bc700 )

nie wiem , skąd ty bierzesz te ceny, rok temu kupiłem bc700+8(osiem)eneloop za 115 pln.
poza tym przeczytaj , to co napisałem wyżej,
w skrócie,
nie chodzi o żadną wytrzymałość ani o lata urzytkowania, ja mam gwarancję że każdy aku, wyjęty z ładowarki jest naładowany na max, ty takiej gwarancji nie masz.
nikt cie nie namawia do kupna czegokolwiek, jak chcesz to możesz ładować swoje aku nawet spawarką w 3 sek.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Artiip napisał/a:
Tak naprawdę ładowanie dowolna dobrą** ładowarką daje wyśmienite efekty i w miarę długie życie ogniwom.


Na potwierdzenie tego twierdzenia mogę się pochwalić ogniwami NiMH marki GP 2300mAh, które kupiłem jakoś w 2000 roku razem z 4-kanałową ładowarką i do tej pory żyją (od 4 lat jedyne co zasilają to myszka, wcześniej DS2 i lampa na zmianę, do czasu zakupu eneloopów).
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
nazirus2411, Nie będę cię przekonywał do kupowania ładowarki bo to nie ma sensu.
Lubię gadzety, BC700 daje mi spokój ducha i mozliwość sprawdzenia także innych aku.
Napisz posta jak w twojej szybkiej ładowarca padnie para komór i pojedzesz na focenie z dwoma naładowanymi akumulatorami :idea:
EOT
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
nazirus2411 napisał/a:
zwykle niby 1000
ale nie prądem ~1C, czym większy prąd ładowania tym szybciej padają aku. Nie zapominaj jeszcze że aku starzeją się w ten sposób ze rośnie opór wewnętrzny (bardzo istotna rzecz dla k-x i k-m) dla lamp daje to większy czas pomiędzy błyskami z pełną mocą. Wiec owszem będziesz miał te 1000 ładowań tylko czasem sobie poczekasz (a k-x odmówi współpracy dużo wcześniej).

Nie wiem jaką masz ładowarkę, być może jednak 4 kanałową a o tym nawet nie wiesz (szybkie ładowanie raczej tego wymaga). :)

No i w swoich obliczeniach namiętnie pomijasz odjecie ceny tej prostej taniej ładowarki:
licząc 100zl za bc700 i odejmując od niej 30-40 zeta za niszczarkę aku (robi się z tego 60 zł czyli 3 komplety enloopów), natomiast
lepsze 4kanałowe ładowarki bez wyświetlacza kosztują około 60 (czyli za wyświetlacz dopłacasz 2 kompletami).

PS: żeby jeszcze zamącić to bc700 nie jest wcale taką super ładowarką, takie naprawdę super kosztują ok 300zł i więcej, ba i są tej kasy warte.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Artiip napisał/a:
bc700 nie jest wcale taką super ładowarką, takie naprawdę super kosztują ok 300zł i więcej, ba i są tej kasy warte.
Ojtam, ojtam :-)
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Artiip jest jeszcze BC900 którą kupiłem jak wchodziłem w aku AA z Enelopami + przejścia na baterie średnie? B i duże? C, nie wiem jakie mają oznaczenia to płaciłem 130 z groszami, mam już ten komplet 4 lata i zmieniam body a aku zostają.
Do tego mam 4 sztuki aku AAA z pracy z telefonów bezprzewodowych bo były padnięte, po 4 dniach w ładowarce normalnie się ładują i mogę słuchać na nich 12h w mp3 tyle samo co na "nowych" aku nie zajechanych.
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
ja mialem bc700 , tylko pomylilem zasilacze i ja zjaralem , stopila sie razem z bateriami :mrgreen: i nawet nie wiem czy ta szybka to 4 kanalowa . zreszta zakupilem dodatkowy komplet enelop xxx i te mnie dopiero zaskoczyly , blyskam i blyskam a te wciaz daja rade . ale glownie chodzilo mi o to ze jak ktos ma 2 komplety bateri to ma spokoj na pate lat i zadna ladowarka tego nie zmieni . przeciez na zachodzie to by na pozwy nie wyrobili jak by faktycznie uzywanie zwyklych ladowarek szkodzilo bateriom . mozna powiedziec ze uzywanie np.bc700 poprawia ich dzialanie ale na pewno nie to ze zwykle ladowarki szkodza . ja tez nie mam zamiaru nikogo namawiac do wyrzucenia bc700 tylko wyrazam opinie ze jej zakup w stosunku do cen bateri nie ma sensu . jak mi baterie padna to kupie nowe , to nie jest zakup k5 :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach