plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oczywiście z tej samej serii produkcyjnej :-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
baudet napisał/a:
Nie mogą sobie na to pozwolić, poza tym kupują od oficjalnego dystrybutora.


A jaką masz pewność, że od oficjalnego dystrybutora mają oryginalne ;-) mówię serio :-/ takie czasy
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
siwyyy77 napisał/a:
A jaką masz pewność, że od oficjalnego dystrybutora mają oryginalne ;-) mówię serio :-/ takie czasy

Tym tokiem dojdziemy do konkluzji, że i w salonie Forda kupić możemy chińską podróbkę, nie? :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie, ale złożonego z chińskich, podrobionych części :-)
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
plwk, nie strasz bo nigdy nie zmienię mojego V na jakieś nowe z salonu!
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
baudet napisał/a:
Tym tokiem dojdziemy do konkluzji, że i w salonie Forda kupić możemy chińską podróbkę, nie?


Wiesz już kupujemy w salonach nowe samochody po mniejszych lub większych przygodach :-P
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
pancurski napisał/a:
GP nie kupię już nigdy więcej nawet Recyko.
Po paru miesiącach używania bardzo rzadkiego (w lampce rowerowej) z deklarowanej wartości 2500mAh trzy sztuki osiągają ledwo 1800 a czwarta tylko 900mAh (!)
Ale używanie aku w urzadzeniu, które nie ma odciecia zasilania przy ~0,9V/ogniwo bardzo szybko konczy sie zgonem akumulatorkow. Jakie super i ekstra by one nie byly.

ksz
 
PlasticElvis  Dołączył: 21 Cze 2008
w MM nie ma podróbek sanyo. Dystrybucją eneloopa na Polskę zajmuje się HAMA. I na pewno nikt by nie złamał warunków umowy z tą firma żeby wprowadzać podróbki lub choćby ściągał je sobie z innego źródła.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Ino w MM są drogie. W ogóle mam wrażenie, że MM jest drogi. Eneloopy kupiłem w FotoJokerze, gdzie komplet był o 10zł tańszy niż w Media. Niby 10 zł to niewiele, jedno lepsze piwo, ale w ostatecznym rozrachunku to jeden akumulator więcej. Poza tym mieć 10 zł a nie mieć 10 zł to razem 20 zł.

pozdrawiam
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
pancurski napisał/a:
...Właśnie wróciłem z enelopami, za komplet 4 sztuk zapłaciłem 49,90.

A na którym regale w lubelskim MM znalazłeś? Widziałem tylko GP i tyle...
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
pancurski napisał/a:
GP nie kupię już nigdy więcej nawet Recyko.

GP o pojemności 1300 i 1600 używam już z 5 lat.Nie narzekam na zanik pojemności.Co więcej: zakupiona niedawno BC 700 potwierdza ich dobra kondycję(pojemnośc bliska nominalnej).Wprawdzie 1 szt. po pierwszym refreszu pokazała 900mAh :shock: ,ale po drugim formowaniu ma juz przyzwoite 1280/1300 deklarowane.pancurski, spróbuj porządnie je uformować-nawet przez 2 kolejne cykle.Sam pomiar jest tylko informacja,kiedy warto skorzystać z funkcji "refresh".
 
gotiger  Dołączył: 02 Mar 2008
pancurski, trochę się spóźniłem z tą informacją, ale może na przyszłość będzie lub ktoś inny skorzysta ;-)

ostatnio jak chciałem dokupić nowe aku, przeglądałem ceny w różnych sklepach i okazało się, że najtańsze aku mają w komputroniku w plazie :->
sam byłem zdziwiony. chciałem kupić GP 2500, ale zostały im tylko 2szt, więc kupiłem GP 2300 i dostałem jeszcze dobrą cene 30zł za 4szt. kupiłem przy okazji 2-gą karte 2GB elite pro, na którą także dostałem spory rabacik (wspomniałem, że w Vico mają taniej i ...) :mrgreen:
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Ja też kupiłem Eneloopy. Pierwszy test - łądowanie i rozładowywanie najmniejszym prądem- wszystkie poniżej 1900 mah. Trochę się zawiodłem. Do tego rozrzut na poziomie 100mah. Coś nie tak z nimi? Na baterii pisze wyraźnie "2000mah, min. 1900mah", no i w internecie ludzie podawali rozrzuty na poziomie max. 10-20mah, a pokazywały ponad 2000mah. I to na ustawieniach 500/250, a nie jak ja 200/100mah. Nie wiem, spróbuję jeszcze raz wytestować na 500/250.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem podobnie ale po regeneracji jest już OK
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
plwk, dzięki. Ile u Ciebie trwał Refresh? Nie wiem, czy załaczyć teraz, czy po planowanym plenerze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy ustawieniach 200/100 około tygodnia.
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
plwk, dzięki. Będę walczył ;-)
A po tej operacji po ile Ci pokazało? (masz eneloopy jak rozumiem?)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z ośmiu 6 w okolicach 2100 i dwie około 2050
 

Sławek_S  Dołączył: 21 Mar 2007
plwk napisał/a:
Z ośmiu 6 w okolicach 2100 i dwie około 2050


Eneloopy o nominalnej pojemności 2000 tyle pokazują?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po regeneracji tak :-) a przynajmniej te, które ja kupiłem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach