Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Dobra, zrobiłem drugi test, tym razem na 500/250- wyszło 2,05 2,06 2,06 2,07
Jest OK :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Moje aku. sony 2700 chyba mi zaczynają padać, wybieram się więc niedługo do MM na zakupy, krótka piłka:
- jakie aku kupić i jaką ładowarkę,
- o co chodzi z tym refreshem i tygodniowymi czasami, czy to taki format akumulatorów kiedy zaczyna im już spadać pojemność?
- czy obecnie produkowane akumulatory typu sanyo eneloop czy gp, trzeba formatować po zakupie i jak długo?
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Eldred, eneloopów nie trzeba formatować. Po przyjściu mają już być gotowe. Ja im zaserwowałem 3x cykl ot tak, niech mają. Zaszkodzić nie zaszkodzi.
Ładowarkę to myślę, że bc-700 albo bc-900 bierz.
Odświeżanie tygodniowe to tak jak mówisz- albo kiedy aku zaczyna padać, albo bardzo stary aku. To nic innego jak cykle ladowania/rozładowania najmniejszym prądem tak długo, aż ładowareczka uzna, że kolejny cykl nie przynosi poprawy pojemności.
No, to bierz eneloopy myślę. Albo varty, mają 2100mah a technologia eneloopów.
 
aron  Dołączył: 16 Sie 2008
Hej, ale warto też rozważyć zakup Energizerów. Mam komplet 4 szt. 2500mah (40 zł) i po troche ponad pół roku nie straciły ani jednej mAh, co więcej moja bc-700 ostatnio pokazala na jednym aku 2.99Ah :shock: reszta 2.6, czasem maja grosze dni, ale ponizej 2.4 nie schodza ;)
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
Jak kupowałem moja bc-700 to w zestawie droższym o 10zł dawali jakieś Techno line 2700mAh po 2 miesiącach używania jestem więcej niż zadowolony!
Taka jeszcze jedna ciekawostka forevery 1300mAh, które uzywam w klawiaturze od 1.5 roku po refreshu w bc-700 uzyskały pojemność 1900 mAh, ciekawe ile beda miały za 2 laa :-P
 

Svarta  Dołączyła: 27 Lut 2008
ekhm, ja sie tylko zastanawiam czy taka cena jest mozliwa? Strasznie sa rozbiegane ceny tych enloopow;>
http://www.swistak.pl/auk...-mAh-4szt-.html
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
32zł ? jak najbardziej - ja za tyle kupowałem

wystarczy zobaczyć ile kosztują w MM, odjąć od tego z 40% i mamy realną cenę ;-)
 

Svarta  Dołączyła: 27 Lut 2008
hmm, zastanawiam się skąd sie biorą naiwniacy ktorzy kupuja dwa razy drozszy sprzet, czy akcesoria..
no to ide kupic te enloopy..
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Svarta napisał/a:
skąd sie biorą naiwniacy ktorzy kupuja dwa razy drozszy sprzet, czy akcesoria..

nie wiem, mnie to niespecjalnie interesuje ;-) może mają przepastne portfele :-)

dresa kiedyś w MM widziałem, któremu z rozpiętej kieszeni w spodniach (dresowych) wystawało kilka rulonów 100złotówek (aż prosiły się o wypadnięcie na ziemię)

jemu na pewno nie zależało, gdzie i za ile kupuje 8-)
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
Svarta napisał/a:
hmm, zastanawiam się skąd sie biorą naiwniacy ktorzy kupuja dwa razy drozszy sprzet, czy akcesoria.

jak to skąd? Przecież MM jest dla idiotów.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
aron
BC-700/900 średnio bym ufał jako miernikowi, mi na jednym komplecie GPków 2000 bodajże ładowało do 3.5k aż ją w końcu wyłączyłem a po ponownym włączeniu był Full, NiMH tak mają że czasami udaje im się ładowarkę oszukać, a ona sobie mnoży ten prąd ładowania przez czas i tak w nieskończoność ;)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Alyjen napisał/a:
a ona sobie mnoży ten prąd ładowania przez czas i tak w nieskończoność

Ładowarka wykrywa koniec ładowania po jakimś tam załamaniu charakterystyki prądowo-napięciowej. Niektóre ogniwa mają trochę inny przebieg, w dodatku jest on zależny od prądu ładowania, i bywa, że ładowarka nie rozpozna tego momentu. Ale to się może trafić każdej ładowarce.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
uhum dokładnie, nawet o tym dziś czytałem w jakimś fachowym opracowaniu i mi się rozjaśniło w głowie dlaczego mi kiedyś takiego psikusa zrobiła, czasami występuje drugi obwód który sprawdza zmianę temperatury (która wzrasta pod koniec procesu ładowania właśnie) i na tej podstawie daje sygnał stop
 

Svarta  Dołączyła: 27 Lut 2008
Pisze w temacie o podrobach, bo tyle ich jest takich podobnych:P

Zastanawiam sie czy to mozliwe, ze moje eneloopy, bo pierwszym rozladowaniu w lampie i następnie po testowaniu w bc-900 wykazuja pod koniec w stanie full 850mah z groszami? Wszystkie 6 mialy byc 2000 :evil:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zrób im refresh i potem sprawdź. Jeśli dalej będą miały mniej niż 1800-1900, to są do niczego, albo podrabiane. Uwaga - refresh trwa kilka dni. :mrgreen:
 

Sławek_S  Dołączył: 21 Mar 2007
Svarta napisał/a:

Zastanawiam sie czy to mozliwe, ze moje eneloopy, bo pierwszym rozladowaniu w lampie i następnie po testowaniu w bc-900 wykazuja pod koniec w stanie full 850mah z groszami? Wszystkie 6 mialy byc 2000 :evil:

Nie wiem czy dobrze kumam, ale eneloopy czy inne akumulatorki w lampie szybko padną. Akumulatory nie są przystosowane do gwałtownego rozładowywania, lecz do dłuższego, stałego obciążenia.
Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
W każdym razie refresh nie zaszkodzi :)

Pozdrawiam
Sławek
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Sławek_S napisał/a:
Akumulatory nie są przystosowane do gwałtownego rozładowywania

Tego typu są. Ponadto po operacji test na ładowarce typu BC, winny byc naładowane na full. Jeśli pokazują że przyjęły tylko 850 mAh, to są uszkodzone, głęboko rozładowane ( wtedy refresh pomoże), lub nie mają właściwej dla Eneloopów pojemności znamionowej. Akumulatorki Ni-MH o takiej pojemności (2Ah), czyli tego typu można i stosuje się w niektórych zastosowaniach rozładowania prądem rzędu 25-35 A i niewiele wpływa to na ich żywotność ( spadek o ok.15 %)liczoną w cyklach .
 

Sławek_S  Dołączył: 21 Mar 2007
Dada napisał/a:
Sławek_S napisał/a:
Akumulatory nie są przystosowane do gwałtownego rozładowywania

Tego typu są.


A to mnie uspokoiłeś ;)
Jednak Eneloop 2000 nie może konkurować z np.: takimi Energizerami Photo (bateriami) pod względem szybkości ładowania lampy, czy ilości błysków.
Tyle że akumulatory się naładuje, a baterie do kosza. Chociaż już gdzieś czytałem o ładowarce, która pozwala naładować zwykłe baterie.

Pozdrawiam
Sławek
 
damiaszek  Dołączył: 21 Sie 2008
Sławek_S napisał/a:
Chociaż już gdzieś czytałem o ładowarce, która pozwala naładować zwykłe baterie.


To jakiś "chłiyt marketingowy" baterie ze względu na proces elektrochemiczny zastosowany do otrzymania prądu są nieładowalne. Włożenie do ładowarki i próba ładowania podgrzeje baterie co pomoże "wyssać" z niej energie.
Może to była ładowarka do akumulatorów alkalicznych - są takie i mają napięcie 1.5V.
 

Sławek_S  Dołączył: 21 Mar 2007
damiaszek napisał/a:


To jakiś "chłiyt marketingowy" baterie ze względu na proces elektrochemiczny zastosowany do otrzymania prądu są nieładowalne. Włożenie do ładowarki i próba ładowania podgrzeje baterie co pomoże "wyssać" z niej energie.
Może to była ładowarka do akumulatorów alkalicznych - są takie i mają napięcie 1.5V.

Może "chłiyt marketingowy" , nie będę się sprzeczał, bo tak przelotnie to czytałem i dość dawno. W każdym razie coś tam pisali, że właśnie wic jest w tym, że nie podgrzewa tych baterii ta ładowarka. Ale nie pamiętam jak to technicznie tam opisali.

Pozdrawiam
Sławek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach