szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Svarta napisał/a:
Zastanawiam sie czy to mozliwe, ze moje eneloopy, bo pierwszym rozladowaniu w lampie i następnie po testowaniu w bc-900 wykazuja pod koniec w stanie full 850mah z groszami?

Ja się też nad tym zacząłem zastanawiać na dniach (nabyłem bc-900, bc-700 niedostępna) i doszedłem do wniosku, że ładowarka pokazuje tylko tyle, ila sama naładowała. Bo przecież zaczyna ładować od 000 mAh. Trzeba im zrobić refresh albo test, żeby sprawdzić faktyczną pojemność. Jeden komplet (rozładowany na tyle, że Kasetka się wygaszała) naładował mi się do ok 1700 mAh, czyli zakładam, że miały jeszcze jakieś 300 mAh w sobie. Drugi komplet, na którym Kasetka pokazywała pół bateryjki naładował się do 1100-1200 mAh.
To są moje lamerskie wnioski, bo na fizyce prądu znam się tak jak na przyspieszaczu hadronów.

[ Dodano: 2008-12-06, 12:38 ]
PS. Eneloopy praktycznie nowe, miesięczne, po 5-6 cyklów ładowań na każdym zestawie.
 

domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
Tak czytam i się zastanawiam...Ja też mam dwa komplety Enelopów czyli 8 szt.Nie były kupowane z jednej parti,tylko w przeciągu pół roku.Używam najzwyklejszej ładowarki procesorowej z deltąV która nie jest demonem szybkości ładowania i niemam z nimi żadnych problemów.Ok 400 fotek mi bez lampy wytrzymuje komplet.I mam jeden problem z głowy.Po naładowaniu leżą sobie w aparacie i torbie i nieznane im jest zjawisko samorozładowania jak w zwykłych akumulatorach.Kiedyś używałem zwykłych i jak wkładałem drugi komplet po ok 2 tygodniowym leżakowaniu w torbie to pokazywało mi połowę pojemności,no i fotek zrobionych odpowiednio mniej.
Uważam że wiele zależy od ładowarki.Niestety potrafi ona zepsuć dobre ogniwo przez nieprawidłowe parametry ładowania.A szybkie ładowanie też prowadzi do szybszej destrukcji ogniwa.Takie akumulatory nie mają długiego żywota.Sam miałem okazję się przekonać że akumulator dłużej ładowany mniejszym prądem lepiej się sprawował niż ten naładowany expresowo
 

Svarta  Dołączyła: 27 Lut 2008
szczypiorrr, No wlasnie w czasie testu, ładowana jest od zera, bo najpier rozładowuje itd, czyli podaje faktyczna pojemnosc, zobaczymy jak bedzie przy nastepnym ladowaniu..

no i nie bardzo wiem, co niekotrszy maja na mysli mowiac o formowaniu eneloopow, czy test, czy refresh, czy po prostu cykl ladowania :?:
 
bocian77  Dołączył: 13 Lip 2008
Nie chcę zakładać nowego tematu - ktoś ma ładowarke dedykowaną do eneloopów MDR03? Chcę od dłuższego czasu zakupić BC-700 ale jej brak, BC-900 jest nieco drogawa, więc rozważam alternatywy - jakiś inny pomysł?
Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja robiłem refresh bo na początku miały znaczne rozrzuty pojemności i pojemność mocno odbiegała od deklarowanej. Po refreshu wszystkie mieszczą się w przedziale 2000-2100
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Po pierwsze - zamiast kombinować i wyciągać lamerskie wnioski (skąd inąd trafne) może by tak po prostu przeczytać instrukcję? Wiem, gruba, brzydka i literki małe. Ale tam serio jest wytłumaczone co jak i dlaczego. I że jak się chce poznać rzeczywistą pojemność akumulatorków, to tylko test lub refresh.

Co do Eneloopów zaś - przedtem korzystałem ze zdaje się Hama 2300mAh i cośtam 2700mAh. Eneloopy od obydwu trzymają znacznie dłużej. I jakieś 20% krócej trwa ładowanie (piszę cały czas o lampie). Kupowany komplet za 32pln.
 

domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
Enelopów się nie formatuje.Są już gotowe do używania po rozpakowaniu.Po prostu połączyli właściwości zwykłej bateri i akumulatora którego można ładować.I to je odróżnia od zwykłych akumulatorów.Znajomi używają i chwalą je za te właśnie właściwości.A że ma tylko 2000mah to nie szkodzi,bo nawet jak leżą to za miesiąc będą miały też tyle energii w sobie a zwykły np.2700mah po miesiącu od momentu naładowania będzie miał najwyżej połowę ze swojej pojemności.Pozatym na mrozie Enelopy nie tracą pojemności tak jak zwykłe akumulatory.A co do ładowarek to nikt ze znajomych nie używa szybkich ładowarek.I może tu tkwi przyczyna złego funkcjonowania Enelopów.
Maxymalny prąd ładowania w ładowarkachu tych osób które znam zawiera się w przedziale 300-500mA
 

Svarta  Dołączyła: 27 Lut 2008
lRem, domcio, a moze to wy sie nauczycie czytac przedmówców?

Nie pytałam o formatowanie, tylko formowanie, ato zupelnie co innego. Instrukcje przeczytałam jakies 5 razy, ale mimo, ze wiem co to jest refresh i test nie było tam napisane, co zrobic, kiedy aku wydaja sie byc lewe po pierwszym rozladowaniu..
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Svarta napisał/a:
lRem, domcio, a moze to wy sie nauczycie czytac przedmówców?

Nie pytałam o formatowanie, tylko formowanie, ato zupelnie co innego. Instrukcje przeczytałam jakies 5 razy, ale mimo, ze wiem co to jest refresh i test nie było tam napisane, co zrobic, kiedy aku wydaja sie byc lewe po pierwszym rozladowaniu..


Em, no i skąd wniosek, że nie czytałem? Akurat w Twoim przypadku sprawa wygląda jednoznacznie (przynajmniej o ile dobrze rozumiem, że wykonałaś ponad 1 cykl): dostałaś uszkodzone/podrabiane ogniwa. Nie Twoja wina, w tej cenie można (z własnego doświadczenia) dostać w pełni sprawny zestaw. Ergo polecam reklamować.

Zaś co do formatowanie/formowanie... W tym kontekście to pierwsze to jest błedne określenie na to drugie*. Acz jest to poziom błędu, przy którym językoznawcy drapią się w łysinę i zaczynają odpowiedź od ,,nie znam fachowej terminologii w tym temacie, ale wydaje mi się [...]'' Stąd zamieszanie.

* - chyba, 100% pewności nie mam, czy nie na odwrót ;)
 

Svarta  Dołączyła: 27 Lut 2008
czekam na kogos kto rozwieje watpliwosci i ustali czy to jedno i to amo czy nie i w ogole o co kaman:P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
lRem napisał/a:
Zaś co do formatowanie/formowanie... W tym kontekście to pierwsze to jest błedne określenie na to drugie*.
Prawidłowo- Akumulatory się formuje, formatować mozna np. dysk twardy.
Svarta, zrobiłas im refresh, jak radziłem ?
Formowanie dotyczy akumulatorów nowych i nie wszystkich typów. Zasadniczo akumulatorów litowych się nie formuje, są uformowane i naładowane fabrycznie. Formowanie dotyczy przedze wszystkim akumulatorów kwasowych ( za wyjątkiem tzw. suchoładowanych) i zasadowych NiCd i częsciowo NiMH. Polega na wykonaniu cyklu ładowanie-rozładowanie-ładowanie odpowiednimi dla danej pojemności prądami, zazwyczaj 1/10 C.
Jeszcze jedna istotna uwaga - akumulatory NiMh ( a więc Eneloopy i pozostałe ) przechowujemy przez dłuższy okres czasu naładowane do pełna w temperaturze 10-15 st.C. Akumulatory litowe powinno się przechowywać naładowane do nie więcej jak 70 % pojemności znamionowej w temperaturze nie wyższej od 10 st. C. Zalecana jest lodówka, lub nawet zamrażalnik - Serio !!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Svarta napisał/a:
Nie pytałam o formatowanie, tylko formowanie, ato zupelnie co innego. Instrukcje przeczytałam jakies 5 razy, ale mimo, ze wiem co to jest refresh i test nie było tam napisane, co zrobic, kiedy aku wydaja sie byc lewe po pierwszym rozladowaniu.

Zacytuję siebie kilka postów wyżej
Cytat
Ja robiłem refresh bo na początku miały znaczne rozrzuty pojemności i pojemność mocno odbiegała od deklarowanej. Po refreshu wszystkie mieszczą się w przedziale 2000-2100
 

Svarta  Dołączyła: 27 Lut 2008
uff, no dobra, wszystko jasne, jeszcze nie refershowalam bo bawilam sie troche lampą w ten weekend i nie mialam kiedy, zobaczymy ile wytrzyma po pierwszym ladowaniu..

a swoja droga aku tej samej frmy co bc-700, 900 dały tragiczny wyniki, akurat kupilam w komolecie i wyniki ich to 800, 1100, 1200, 1400, a ma byc 2700 :mrgreen:

poki co najlepiej sprawuja sie Hama 2600, bo osiagaja wyniki 1800 i 2500 :)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
lRem, instrukcję przeczytałem, aczkolwiek nie uczyłem się jej na pamięć. Tym bardziej, że instrukcja PL była bardzo zdawkowa a widocznie ten szczegół w instrukcji EN mi umknął. A tak przynajmniej wytężyłem swój umysł i opracowałem własne wnioski ;-)
 

domcio  Dołączył: 23 Lis 2007
Co do formatowania/formowania to oczywiście miałem na myśli formowanie,tak jakimś cudem mi się napisało formatowanie :lol:
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Nie będę tworzył nowego tematu, pytam o to samo co uzytkownicy w tym. Czy ktoś może polecić sprzedającego na allegro który sprzedaje oryginalne Eneloopy? Widzę tam na aukcjach aku nawet po 20zł za 4 sztuki ale utopić pieniędzy w jakąś podróbkę nie chcę, oszczędny płaci dwa razy czy trzy jak jest bardzo oszczędny :-/
Może ktoś ostatnio kupował i ma sprawdzone źródło? Wracam właśnie z wypadu na miasto i widząc cenę 30zł za 2 albo 50pare za 4 odechciało mi się szukać taniej a byłem w kilku sklepach od EuroRTV poprzez MediaMarkt, Real itp.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Ja kupowałem z tych tanich i wszystkie są dobre, po co je podrabiać jak są tańsze od innych??
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
k33l napisał/a:
Widzę tam na aukcjach aku nawet po 20zł za 4 sztuki ale utopić pieniędzy

a jakiej pojemności są ? komplet dwutysiączek oryginalnych (4szt., nówki) kosztuje 30 zł
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
k33l napisał/a:
Czy ktoś może polecić sprzedającego na allegro który sprzedaje oryginalne Eneloopy?

http://allegro.pl/show_user.php?uid=1461854
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
arQ wszędzie przeglądałem aku 2000mh bo takie mnie interesują, pokazane są te nowe UTGA z możliwością 1500krotnego ładowania, tylko rozrzut ceny jest taki że po prostu aż nierealny dlatego budzi moje obawy.
mygosia, dzięki zaraz będę kupował, czyli jednak się da sprzedać je za taką cenę, do tego "Koszty wysyłki są stałe, niezależnie od wielkości zamówienia!" bo widziałem już aukcje z niską ceną gdzie wysyłano po pakiecie 4x, tak samo jak z kartami z ceną o połowę niższą a cena przesyłki wynosi krotność ilości kart.
Wydać teraz pieniądze jest łatwo, gorzej z zarobieniem ich.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach