slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
mygosia napisał/a:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=1461854


potwierdzam, zakupiłem u tego Sprzedającego (około pół roku temu) większą ilość akumulatarków zarówno eneloop jak i duracell, rzetelna transakcja i towar. Można też dokonać zakupu bezpośrednio na stronie firmy www.baltrade.pl, tam Sprzedający oferuje również aku w oryginalnych blistrach, jest więc pewność zakupu.
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Baltrade - kiedyś kupowałem tam dużo baterii, ale co do sporej części zakupów miałem zastrzeżenia. Najgorsze aku jakie miałem to SANYO właśnie z Baltrade. Takie same aku np. Panasonic czy VARTA zakupione w Baltrade nie trzymają prądu a kupione z innego źródła śmigają aż miło.
Całkiem przypadkiem przed dobrym tygodniem, przy jakimś temacie o aku z zaprzyjaźnionym sprzedawcą elektroniki komp. usłyszałem "tylko nie kupuj w Baltrade bo oni handlują podróbami, kiedyś się u nich zaopatrywałem...". No i wyszło szydło z worka se myślę, chyba mam odpowiedź na dziwne zachowanie moich aku.
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
DVX napisał/a:
...przy jakimś temacie o aku z zaprzyjaźnionym sprzedawcą elektroniki komp. usłyszałem "tylko nie kupuj w Baltrade bo oni handlują podróbami, kiedyś się u nich zaopatrywałem...". No i wyszło szydło z worka se myślę, chyba mam odpowiedź na dziwne zachowanie moich aku.

Nie potwierdzam, mam u nich kupione 4x4szt. Eneloopow i 1x4szt. Varta Ready2Go. Chodzą bez zastrzeżeń. -20°C i porywisty wiatr też nie robiły na nich wrażenia, a rękawic nie dało się ściągnąć na dłużej niż minutę.
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
Ja również nie potwierdzam, przetestowałem dziś 2 eneloop-y i 2 duracell-e po czteromiesięcznym pobycie w pudełku, dokładnie 117 dni (wszystkie AAA, AA nie testowałem bo zbyt często je ładuję) eneloop-y nominalna pojemność 750 mAh, duracell-e 800 mAh. Test polegał na rozładowaniu w "jedynie słusznej" ładowarce BC-900, oraz ponownym naładowniu. Wyniki rozładowania: eneloop-y 593 mAh i 602 mAh, duracell-e 497 mAh oraz 622 mAh, wyników ładownia brak, jaszcze się ładują. Każdy z testowanych akumulatorków był JEDEN raz rozładowny i naładowany do pełna i każdy po naładowniu miał większą pojemność od deklarowanej, przy czym eneloop-y miały większą różnicę in plus. Najważniejsze zaś jest, że zakupionych w Baltrade eneloop-ów używam do FGZ-540 i żadne inne aku nawet o wiele większej pojemności (np. GP 2700 mAh, kupione w innym miejscu) nie jest w stanie tak szybko doładowć lampy.
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
No widzicie a ja dostałem szrot, raz jeszcze kupie te Wasze SANYO z innego miejsca. Obecnie czekam na lampę 540 i aku GRUNDIG.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
ma ktoś te kolorowe eneloopy? (np http://allegro.pl/unikaln...1731222475.html )
Mylą mi się naładowane z nienaładowanymi i rozważam większy zakup...
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Sanyo chyba sobie do serca wzięło wzorową współpracę z lustrzankami Pentaksa :evilsmile:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Tequila, pudełeczko na komplet nie wystarczy? :-P
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
SeizeThePicture, bywa różnie z tymi pudełeczkami ;-)
 

maxbreak  Dołączył: 09 Cze 2009
Mam taki jeden komplecik, już chwilę. Tak na oko wydają mi się całkiem całkiem. Mam wrażenie że zwykłe "białe" nie były od nowości tak dobre. Jakby co to może jakiś hurtowy zakup? Też byłbym chętny ;)
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
Tequila napisał/a:
ma ktoś te kolorowe eneloopy?

Mam zestaw z poprzedniej edycji "kolorowych", tak samo dobre co białe.

Tequila napisał/a:
Mylą mi się naładowane z nienaładowanymi i rozważam większy zakup...
Cytat
Nie widzę kolorów

Hmmm ;-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Tequila napisał/a:
bywa różnie z tymi pudełeczkami

Polecam żółte karteczki z napisem NIENAŁADOWANE ;>
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
romeoad, karteczka na pudełeczku nie pomaga, gdy akumulatory w nim nie lądują ;-)
Nie no, staram się trzymać porządek, ale czuję, że na wakacjach przerwę dobrą passę ;)
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
Można kupić kolorowe. Ale ja zastosowałem tańszy sposób do posiadanych aku., czerwony niezmywalny marker i komplety się nie mylą ;)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
DVX napisał/a:
"tylko nie kupuj w Baltrade bo oni handlują podróbami, kiedyś się u nich zaopatrywałem...".


Też nie potwierdzam. Mam ze 40 enelopów kupionych tam w różnym czasie i problemów nie zauważyłem.

Co do odróżnienia naładowanych od zużytych to mam prostą metodę: dwa woreczki. Uzywane wkładam do innego i po kłopocie.

Kiedyś pilnowałem kompletów, jeszcze przed enelopami, ale i tak kończy sie to mniejszym, bądż większym padem jednego akumulatora z kompletu i...
 
BAN Gedeon  Dołączył: 22 Maj 2011
Yaner napisał/a:
Ale ja zastosowałem tańszy sposób do posiadanych aku., czerwony niezmywalny marker i komplety się nie mylą ;)
To dobry pomysł, też zastosowałem u siebie...
 

Silent  Dołączył: 21 Wrz 2008
Niedawno kupiłem dwa komplety Eneloopów w Baltrade. Po pierwszym rozładowaniu, ładowałem w BC-700, przyjmowały od 900mAh do 1700mAh (ładowanie prądem 200mA). Po pierwszym naładowaniu zrobiłem na nich nie więcej jak 300 zdjęć. Po następnym ładowaniu (prądem już 500mA bo się śpieszyłem) Przyjęły już od 1800 do 2050mAh. Zrobiłem blisko 1000 zdjęć. Pentaxem K-x. z obydwoma kompletami ta sama historia. Dopiero po dwóch cyklach rozładowania, ładowania nabrały pojemności i mają mniej więcej tą samą pojemność.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Tequila, rozładowane akumulatory po prostu nie lądują w pudełeczkach, a bezpośrednio walają się po torbie i wtedy wiadomo że są zdechłe.

Inna rzecz to oznaczenie kompletów.
Mam 3-4 komplety loopków i każdy komplet jest łatwo identyfikowany dzięki prostemu i taniemu oznaczeniu :idea:
Pierwszy jest czysty, na drugim zamalowałem flamastrem pierwszą literkę "O" w nazwie, na trzecim jest kreseczka na obwodzie w okolicach dodatniego bieguna, czwarty ma zamalowaną wewnętrzną część małej literki "e" w nazwie, itd :idea:

Do lampy kupiłem Recyko - właściwie dla testów.

Dodatkowo każdy aku z kompletu ma numerek 1,2,3, lub 4 i dokładnie w tych komorach ładowarki BC700 ląduje - to z powodu problemów z pierwszą sztuką ładowarki :idea:
 
boro53  Dołączył: 25 Lip 2011
Mam do Was takie pytanie: ile mAh władowuje Wam ładowarka w Eneloopy po tym, jak aparat stwierdzi, ze są wyczerpane?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W kilka razy ładowane 2100 lub więcej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach