Łukasz8 Dołączył: 19 Wrz 2006
[ K100D] Pentax K100D i jego wada z ostroscią ? Czy warto ku
witam serdecznie

Planuje zakupic ten kit ale powstrzymuje mnie tylko jedna rzecz o ktorej wyczytałem na tym forum, a mianowicie...
Podobno matówka źle przedstawia punkt łapania ostrości niz w rzeczywistosci.
Jedni piszą ze jest przesuniety ptk ostrosci w lewo, na dół, jak to jest ?
Czy to prawda?
CZY TO MI NIE BEDZIE PRZESZKADZAŁO W ROBIENIU ZDJEC MAKRO ??

Miałem juz ten aparat w rekach i bardzo mi sie spodobał lecz nie wiedzialem jeszcze o tej wadzie, którą chyba posiada. Egzemplarz ten nie wykazywał nic podejżanego, byłem nim zachwycony :))

Wybrałem ten model ze wzgledu na stabilizator obrazu, łatwosc w obsludze, i bardzo szybkie ustawienie pomiaru ostrosci.

Prosze o szczere wypowiedzi z na temat obcowania z tym zestawem :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1 - macro to i tak raczej MF.....
2 - w normalnych sytuacjach to przesuniecie nie ma znaczenia
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Łukasz8 napisał/a:
Podobno matówka źle przedstawia punkt łapania ostrości niz w rzeczywistosci.

Jak w każdej lustrzance :lol:
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Ktoś tam z naszego forum rzeczywiście testował i namawiał innych na testy. Podobno zauważył to przesunięcie co jest przypadłością DSLR'ów chyba wszystkich w mniejszym lub większym stopniu.
Mnie się nie chce tego testować, bo zdjęcia wychodzą ostro tam gdzie chcę, chyba że ostrością przy MF nie trafię.
A macro to chyba na AF nie będziesz robił, tylko zazwyczaj MF. Jeśli podoba Ci się kasetka to bierz, nie będziesz zawiedziony.
Ja jestem bardzo zadowolony z wyboru.
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Ciekawy jestem jak się sprawują z tym ostrzeniem lepsze obiektywy Pentaxa np. 16-45 f4 DA. Przyznaję że i mnie nurtuje poważnie problem ostrzenia i zastanawiam się jak uniknąć kupienia wadliwego aparatu czy obiektywu.

Czy ten obiektyw mozna traktować jako rzeczywisty odpowiednik takiego Canona L-ki o podobnych prametrach?
Czy są gdzieś zdjęcia lub testy z tym obiektywem?
Zamierzam kupic k100D z tym obiektywe, ale mam wciaz szereg watpliwosci do pokonania.

Miło byłoby jak by ktoś podał chociaż jakieś linki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach