dan  Dołączył: 11 Sie 2006
  Biurowy kombajn jako drukarka "B&W only"
Skonczyl mi sie czarny tusz w firmowym kombajnie HP Deskjet F370 (low-end). Podjechalem do sklepu po zestaw do napelniania. Kupilem jakiegos Ecoinka (20-parę zl). Wrocilem, dolalem 7ml, zapuscilem czyszczenie glowic.



W celu przetestowania tuszu, wlaczylem dokument tekstowy i juz chcialem drukowac... ale zauwazylem dosc ciekawa opcje:



Pomsylalem, ze moze by tak sprobowac jakis skan z negatywu BW z zastosowaniem tej opcji. Pod reka (w pracy) nie mialem zadnego, ale pamietalem, ze Alkos wstawial cos z Koniki C35 :->

Wydruk A4 z opcja drukowania tylko czarnym tuszem wyszedl swietnie - zero zafarbu, przejscia tonalne bardzo ladne, zero kolorowych kropek :-D

Ciekawe, czy inne (lepsze) drukarki HP tez maja taka opcje :->



(Tak to jest jak sie czlowiekowi nudzi w pracy ;-) )
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zeskanuj toto i pokaz obok oryginalu
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
zeskanuj toto i pokaz obok oryginalu

Chwilowo nie mam dostepu do skanera.

Pod lupa nie widze kolorowych kropek. Za to w bardzo jasnych partiach (koszula babci po lewej) sa drobne czarne kropeczki + biel kartki. Wyglada na to, ze jasne partie, to po prostu mniej czarnych kropek na jednostke powierzchni, a ciemne wiecej.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dan napisał/a:
Ciekawe, czy inne (lepsze) drukarki HP tez maja taka opcje
O ile wiem, to wszystkie atramentówki HP to mają. Niektóre np.photojet 7700 maja opcję drukowania dodatkowym szarym atramentem i wtedy wykorzystują także to ustawienie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dada napisał/a:
O ile wiem, to wszystkie atramentówki HP to mają.

O, to fajnie! Mam w firmie jeszcze jakis wyzszy model - kupie papier foto i sprawdze na nim opcje druku w BW :-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan, to gratuluje odkrycia :-D ja trafilem na to jakies 5 lat temu.. jasnoc faktycznie uzyskiwana jest przez rozrzedzenie rastra :-) Dlatego mi nawet podobal sie wydruk zdjecia b&w za 30gr, A3, w jakims punkcie ksero.. zasada dzialania podobna
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
Mój domowy (lan, print server, duplex i wielkość stodoły) HP LaseerJet 5n całkiem dobrze sobie radzi z drukiem fotek b&w tylko papier coś nie bardzo.
Jaki papier polecalibyście do wydruków fotografi na starej poczciwej laserówce?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nie sądzę, żeby laserówką można było uzyskać dobrą jakość zdjęcia...
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
Stachu napisał/a:
Nie sądzę, żeby laserówką można było uzyskać dobrą jakość zdjęcia...

Jak się nie oczekuje cudów to z kilku metrów taki wydruk zdjęcia nie wygląda tragicznie :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nie wiem, nie znam się i nie wiem, czego oczekujesz, ale widziałem wydruki zdjęć z laserowych drukarek (kolorowych i b&w) i fajnie to nie wyglądało. Jakoś owszem, ale nie fajnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach