marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Do Spinnera :)
Witaj Spinner

Poczytałem sobie, jak dzielnie walczyłeś na forum Canon'a. Przejrzyj ten wątek (nie jest długi): http://forum.fotoexpert.pl/topics3/7567.htm
Polecam szczególnie drugi tekst Fotosa :)
Później sobie odpuściłem...

Pozdrawiam
Marucha

PS
Dobrze się dowiedzieć, że jest się zwolennikiem "faktu", a nie "tezy"
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh - szkoda czasu - po co sie denerwowac :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
A nasz margines niech sobie żyje cicho z boku. :-D
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Polecam szczególnie drugi tekst Fotosa :)

o w morde, nie dosc ze prorok, to znawca nisz rynkowych:D
ps. ten ich admin/moderator tez zKANONizowany...
pozdrawiam
kp
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
klimecki napisał/a:
marucha napisał/a:
Polecam szczególnie drugi tekst Fotosa :)

o w morde, nie dosc ze prorok, to znawca nisz rynkowych:D
ps. ten ich admin/moderator tez zKANONizowany...
pozdrawiam
kp

Trudno dyskutować z ludźmi, którzy najwyraźniej uważają, ze trzeba zmieniać korpus za każdym razem jak producent wypuści nowy (bo to dyshonor miec "stary" aparat). I nieważne, że w tym poprzednim wszystko działa jak należy.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
znam ich admina - puexama, osobiście,

przygłup fotograficzny jakich mało :)

zaczął robić zdjęcia.. więc zaczął od canona jakiegoś kompakta za 2k w tamtym czasie (z 1.5 roku temu?) po czym po dwóch miesiącach uznał że to mu nie wystarcza więc kupił 10d i kupe szkieł od razu..a co się szczypać:)

w życiu nie widziałem dobrego zdjęcia w jego wykonaniu, ale widze że znalazł swoją niszę, małe nieciekawe forum gdzie się rozprawia o zupełnie nieinteresujących sprawach ;)

trudno to dyskutować o fotografii z ludźmi którzy zdjęć nie robią hehe
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak, po lekturze jestem utwierdzony w swoim zdniu, ze sa modele aparatow dla...to cos jak z BMW w Polsce. Sa tez tacy, co nie wiedza co kupic, wiec kupuja to co wiekszosc, i nosza dumnie na karku.
Przykra byla ta konwersacja.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gringo, sorry Stary, ale Twój post nadaje się jedynie do wymoderowania. Onaniści sprzętowi są w każdym systemie, w naszym również. Znam kilku użytkowników Nikona i Canona i to są normalni ludzie zainteresowani foceniem.
Skala "onanizmu" związana jest głównie z popularnością danej marki (i dotyczy to nie tylko branży foto) jak i istnienia jej w świadomości potencjalnych klientów. Osobiście sądzę, że problem ten nasili się na naszym forum wraz z sukcesem K10.
Gdybym był złośliwy, napisałby, że Twój post jest pierwszą jaskółką owej fali.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ciach... Gringo - slowne ostrzezenie - nastepnym razem "pisemne" - trzymajmy fason na tym forum jak dotychczas, ok... :?: :-?

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
trudno to dyskutować o fotografii z ludźmi którzy zdjęć nie robią hehe


Czy my rozmawiamy o fotografii? My rozmawiamy o sprzecie i peryferiach.

Mysle ze jest tu pare osob ktore uwielbiaja po prostu kolekcjonowac cudne, stare, mechanicznooptyczne precjozka - czy coś jest z nimi nie tak? Wedlug mnie nie.

Pamietaj - fotografia i sprzet fotograficzny to czasem zupelnie oddzielne hobby...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zaczynają tu pisać tak, jak słyszą u posłów... guerilla też posuwa się do obraźliwych stwierdzeń. Mam propozycję do moderatorów - nie ostrzegać, tylko ciąć, a przy recydywie - blokada konta.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Mam propozycję do moderatorów - nie ostrzegać, tylko ciąć, a przy recydywie - blokada konta.


:-) Po co tracic userow, skoro mozna wychowywac? ;-)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam (z pewną taką nieśmiałością...)

alkos napisał/a:
Cytat
Mam propozycję do moderatorów - nie ostrzegać, tylko ciąć, a przy recydywie - blokada konta.

:-) Po co tracic userow, skoro mozna wychowywac? ;-)

Mam nadzieję, że to nie o mnie chodzi...

Pozdrawiam
Marucha
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
@ Marucha: pewnie, że nie o Ciebie chodzi. W moim poście mówiłem o guerilli.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
@ Marucha: pewnie, że nie o Ciebie chodzi. W moim poście mówiłem o guerilli.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak tylko nieśmiało zapytałem - zawsze ta odrobina niepewności w człowieku drzemie....

Pozdrówka
Marucha
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
oj,przepraszam, poniosły mnie nerwy.

po prostu nigdy nie lubiłem tego człowieka, dosyć osobiste sprawki zadawnione sprzed lat
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Mysle ze jest tu pare osob ktore uwielbiaja po prostu kolekcjonowac cudne, stare, mechanicznooptyczne precjozka - czy coś jest z nimi nie tak? Wedlug mnie nie.

Pamietaj - fotografia i sprzet fotograficzny to czasem zupelnie oddzielne hobby...

Brawooooooo, wlasnie o to chodzi, ja uwielbiam stare mechanicznooptyczne precjozka, ale tez robie zdjecia. Niektorzy tego nie rozumieja.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
 
o ja pier***le że tak sie za przeproszeniem wyrażę! Ale trauma dla mnie.
Przepraszam Was. Emocje emocje.

Ci ludzie mają naprawdę ogromne kompleksy w zwiazku z posiadanym sprzetem

jeżeli dla człowieka kryjącego się pod pseudonimem Fotos wyznacznikiem jakości sprzętu (i możliwości jego serwisowania) jest obecność aparatów danego systemu w Fotojokerze, to pozdrawiam i radzę odpoczać od klawiatury i wybrać się plener porobić zdjęcia... już niech będzie, złym ze złego, czyli C

Dostępność obiektywów. Rzeczywiscie 49 szkieł PK na allegro jest niczym w porównaniu do trzystu iluśtam canona... ale tu mozna sie rozwodzić i kazdy moze wymyślic do tego wlasną tezę. Ja wlasnie wymyśliłem :lol: : skoro szkiełek na PK jest mało, widocznie każdy je sobie ceni, szanuje i długo się zastanawia zanim sprzeda na allegro...

Mówiąc jeszcze o szkłach, zauwazylem że nikt nie wspomniał o bardzo istotnej sprawie - cos czego Canon nie ma... mianowicie rosyjskie zaplecze... mamy masę obiektywów zenitowskich z oryginalnym mocowaniem PK... po bardzo niskiej cenie, nie potrzebujących przejsciowki... nie kazdy je uwaza za zbyt dobre jakosciowo, ale jest kilka udanych i naprawdę wielu fotografom amatorom w zupełności wystarczają!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Primo, - JASZMA 300mm 2.8 ......ehhhh niedawno kombinowalem jak uciac bagnet nikona w tym szkle......a swoaj droga do dzisiaj zaluje ze nie kupilem kiedys z mocowaniem K.....a mialem to w reku
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tak BTW - chetnie bym dorwal rozpiske takich szkielek... kiedys gdzies widzialem w necie... Macie moze? Mowie o ruskich i ukrainskich z bagnetem K...

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach