MAXIMUS  Dołączył: 29 Maj 2008
[ K10D] K 10 D wieczorny problem :-(
Witam.

Zakupiłem K - dyszkę i muszę powiedzieć że to dobry aparacik ale... jak zwykle musi pojawić się jakieś ALE !!!! :cry:


Mianowicie chodzi o to że wybrałem się na fotki z zestawem K 10 D/Tamron 18-250 był już wieczór i wtedy się załamałem.

Zdjęcia bez fleszu z bólem ale kilka wyszło choć i tak masakra, natomiast z włączonym fleszem pojawia się czarna plama lub kawałek zdjęcia a reszta nie widoczna. Pomyślałem że to ja jestem do bani więc dałem na automata i to samo :-(

Nie wiem czy po zmianie obiektywu muszę coś po ustawiać w systemie lub zrobić coś innego.

Proszę o pomoc



Pozdrawiam
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
po prostu tym obiektywem w takich warunkach za dużo nie zdziałasz wieczorem/ przy słabym świetle bez statywu
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Chyba nie robiłeś zdjęć krajobrazu z fleszem? ;-)
Co do lepszych zdjęć bez lampy, to raczej normalne. Po prostu aparat ustawił dłuższy czas naświetlania i dlatego zdjęcia, jak to piszesz, "z bólem ale wyszły". Natomiast jak zacząłeś robić zdjęcia z fleszem to automatycznie czasy się skróciły i dlatego masakra.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
MAXIMUS napisał/a:
Pomyślałem że to ja jestem do bani więc dałem na automata i to samo


Zapodaj zdjęcia to stwierdzimy co jest do bani, aparat czy fotografujący, a dokładnie poziom jego wiedzy na temat podstaw fotografii :evilsmile:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
MAXIMUS, masz gwarancję? Jeśli tak, zwróć do sklepu aparat, najlepiej wymień na innej marki. Jeśli nie masz gwarancji, może pomóc skrócenie paska, a na pewno pomoże lektura instrukcji.
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
A ja bym mimo wszystko nalegał, by kolega MAXIMUS wrzucił jakieś sample swoich problemów. Może to po prostu cień rzucany przez obiektyw..? :lol:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
lipalipski napisał/a:
masz gwarancję? Jeśli tak, zwróć do sklepu aparat, najlepiej wymień na innej marki.

MAXIMUS, nie rób tego co pisze lipalipski :lol:
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
MAXIMUS, lustrzanka to nie noktowizor. Albo się zaopatrz w statyw albo w lampę błyskową o większej liczbie przewodniej niż ta wbudowana.
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
szczypiorrr napisał/a:
MAXIMUS, lustrzanka to nie noktowizor. Albo się zaopatrz w statyw albo w lampę błyskową o większej liczbie przewodniej niż ta wbudowana.


Racja.
Dodaj szczyptę praktyki i bedzie dobra fotka.
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
MAXIMUS napisał/a:
Zdjęcia bez fleszu z bólem ale kilka wyszło choć i tak masakra, natomiast z włączonym fleszem pojawia się czarna plama lub kawałek zdjęcia a reszta nie widoczna. Pomyślałem że to ja jestem do bani więc dałem na automata i to samo :-(

Nie chcę nikomu ujmować, ale od razu po przeczytaniu tego tekstu, rzucił mi się przed oczy obraz turystów chodzących nocą po Rynku w Krakowie i robiących nagminnie zdjęcia zabytków z fleszem lub ludzi na tle zabytków :D

Ciekawe co powiedzą po przerzuceniu tego na komputer. Pewnie, że aparat za słaby i trzeba zainwestować w lepszy, bo ten obecny robi tylko ludzi z przodu, a dalej nic nie ma - żadnych zabytków ;)

MAXIMUS, proponuję trochę porobić zdjęć, poczytać i zaczerpnąć wiedzy u koleżanek i kolegów robiących zdjęcia, bo, jak domyślam się, zacząłeś dopiero co robić zdjęcia, prawda?

Powodzenia ;-)
 

Sirhan  Dołączył: 06 Mar 2008
Lord napisał/a:
rzucił mi się przed oczy obraz turystów chodzących nocą po Rynku w Krakowie i robiących nagminnie zdjęcia zabytków z fleszem lub ludzi na tle zabytków :D

ta, albo kibiców na stadionie doświetlających fleszami murawę :D
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Sirhan napisał/a:
ta, albo kibiców na stadionie doświetlających fleszami murawę :D

Nie chodzę na mecze, więc nie skojarzyłem :)
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
MAXIMUS , po przeczytaniu Twojego posta nasunęły mi się następujące uwgi:

1. Zielona bryndza nie istnieje ( Mistrz i Małgorzata)
2. Masz obiektyw który ma niewatpliwie wiele zalet, ale z pewnością jasność do nich nie należy. Dobrze sprawdza się w niezłych warunkach oświetleniowych ale wieczorem po prostu nie wyrabia. Chcesz o tej porze dnia robić zdjęcia w naturalnym świetle, kup sobie przynajmniej PENTAXA SMC A 50/2 - można to zanabyć na Allegro za kwotę w granicach 100 złotych. Ale i tak jak pisał jeden z przedmówców taka zabawa wymaga statywu, warto też zaopatrzyć się w wężyk.
3. Twój obiektyw po wydłużeniu ogniskowej będzie cześciowo zasłaniał światło lamy wbudowanej i jej cień będzie na fotkach widoczny. Nie posiadam tego szkła, ale sądzę, że przy szerokim kącie też to się może zdarzyc. Niestety są to ograniczenia posiadanego przez Ciebie sprzętu i jeżeli chcesz je obejść musisz zainwestować w inne, bardziej nadające się do nocnej fotografii, obiektywy. Przeskoczysz to też zakupując sobie dedykowaną do PENTAXA zewntrzną lampę błyskową.
4. Zakupiłeś sobie obiektyw uniwersalny typu sapcerzoom, ale niestety on ma swoje ograniczenia. I albo nauczysz się je obchodzić albo zinwestujesz dodatkowe pieniądze , czy to w szkła czy to w lampę. No niestety, nie ma innej możliwości.
Pozdrawiam i zadowolenia z zakupu życzę - Kuszelas
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Maximus to Twój pierwszy aparat ?

ISO jak najwyższe, wartość przesłony jak najmniiejsza, czas naświetlania jak najdłuższy(ale bez przesady). Swoją drogą poruszone zdjęcia przy długich czasach wychodzą niezwykle artystycznie.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Kuszelas napisał/a:
Twój obiektyw po wydłużeniu ogniskowej będzie cześciowo zasłaniał światło lampy wbudowanej

Kuszelas, dla zaspokojenia Twojej ciekawości: zasłania tylko z założoną osłoną przeciwsłoneczną.
MAXIMUS, jeśli na zdjęciach masz taki wypukły cień u dołu, to znaczy, że trzeba tę osłonkę zdjąć. Czyni się to przez obrót w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek zegara przy spojrzeniu wprost w obiektyw.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
PrzemoWu napisał/a:
ISO jak najwyższe ... czas naświetlania jak najdłuższy


I mamy piękny szum :-P
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Lord napisał/a:
Nie chodzę na mecze, więc nie skojarzyłem :)


Niebawem ME zobacz np. mecz finałowy i co się dzieje jak wręczają medale... tysiące fleszy na trybunach :mrgreen: To nic, że wręczanie tych medali czasem odbywa się ponad sto metrów dalej od miejsca w którym siedzimy :evilsmile:
 
Szubi
[Usunięty]
PrzemoWu napisał/a:
Swoją drogą poruszone zdjęcia przy długich czasach wychodzą niezwykle artystycznie.


jo :-> np. takie: :-D

http://www.szubi.w8w.pl/porto/IMGP.jpg (proszę wkleić do przeglądarki inaczej nie za działa)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Ja wiem, ja wiem!

Człowieku !! Masz za słabą lampe!

Wbudowana nawet do krajobrazów Ci nic nie da.

Musisz sobie kupić jakąś lepszą lampę:

albo Pentax AF 540 FZG / AF540FZG / albo Tumax DSL880AF !

http://www.allegro.pl/ite...0_k20_k200.html

To prawie taka sama lampa, ale lepiej kupić tą droższą.

 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Maximus chłopaki dobrze ci radzą jeżeli chodzi o czasy, statyw czy inne rzeczy. Oczywiście nie słuchaj o sprzedaży aparatu czy innych głupot, to takie specyficzne poczucie humoru, a przecież każdy się kiedyś uczył, a ten, który przestał to robić jest stratny, bo zawsze zostaje coś jeszcze, coś co trzeba poznać, czegoś się dowiedzieć, takie jest życie człowiek głupi się rodzi i głupi umiera. :-| Poczytaj instrukcję i powodzenia.. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach