niezawodny  Dołączył: 08 Cze 2008
grohu napisał/a:
niezawodny, bier d80, zobaczysz ile tańsze są szkła z drugiej ręki dla amatorów, typu 50mm 1.8,czy 85 1.8d, czy używki sigmy czy tamrona, lub inne akcesoria(zamienniki). przy korpusach nikona d40/60 zdanie wcześniej traci sens. w FJ dzis D80 za 2088pln widziałem


Nie no panowie, oczy przecieram ze ździwienia: Nikon rulez na tym forum :roll:
Może jakieś uzasadnienie takiego stanu rzeczy? Czyżby Pentaxowcy sami nie wierzyli we własny sprzęt???
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
ADAM MAŁYSZ ORZEŁ BIAŁY....!!!!!!!!!


LEĆ ADAŚ LEĆ....


Kurna znowu coś mi się pomyliło. :idea:
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
dżejpi, mała stłuczka była przy wyjeździe z tankowania
 
niezawodny  Dołączył: 08 Cze 2008
argawen napisał/a:
niezawodny napisał/a:
Czyli jak dobrze rozumiem to jednak Pentax jako pierwsza lustrzanka nie jest najlepszym pomysłem?
Pentax jest dobrym aparatem. Ale lustrzanka, to nie wszystko. Liczą się szkła. Jeżeli masz wśród znajomych/rodziny kogoś z Nikonem, to masz możliwość pożyczania szkieł, akcesoriów itd.

[ Dodano: 2008-06-08, 19:16 ]
A tak, to się dziwię tobie. Nie radziłeś sie osób z twojego otoczenia( tych z Nikonem) ?

Kuzyn jak wspomniałem ma Nikona D200 + kilka szkieł za 5 klocków każde ale to straszna menda jest i nigdy by nikomu niczego nie pożyczył, wiec nawet by mi do głowy nie przyszło go o to poprosić a z kolei kumpel od D80 ma tylko KITa więc też nie ma co pożyczać. Dlatego ja nie chcę pożyczać tylko se kupie :->
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
niezawodny napisał/a:
Nie no panowie, oczy przecieram ze ździwienia: Nikon rulez na tym forum
Może jakieś uzasadnienie takiego stanu rzeczy? Czyżby Pentaxowcy sami nie wierzyli we własny sprzęt???
- jak juz obrzydzimy ci pentaxa a ty jednak go kupisz to bedziesz na pierwszym stopniu "diehardztwa" :mrgreen:
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
niezawodny napisał/a:
to straszna menda jest i nigdy by nikomu niczego nie pożyczył


pewny jesteś, że kuzyn tego nie czyta ... ???
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Odcinając sie od poprzedników- bierz K200. :mrgreen:
Mam od tygodnia, po 4 latach z DS-em pomału sie przyzwyczajam. Zdjęcia w jpg-ach tez robi nieźle, AF jest szybszy od DS- a jak Kubica od Heidfelda, a jak weźmiesz z gripem i zapakujesz 8 paluszków to masz taką elektrownię, że ho, ho. Serio, to gripek do K200 jest fajny, bo nie za duży i całość w łapie dobrze leży. Po założeniu O-ME53 (nasadka powiększająca do wizjera) ostrzy się manualami dobrze. W porównaniu do DS-a ( wiem, że dla niektórych staroć, ale i tak go lubiłem )zapis na kartę też jest dużo szybszy. Ponadto z tymi obiektywami dostępnymi to trochę taka bajka. Wszyscy narzekają, że dostępność słaba, ( w C i N lepsza- bo i cena lepsza :evilsmile: )ale jak się pojawiają obiektywy np. na giełdzie, to za dużo chętnych do kupna nie ma. Ja praktycznie wszystkie obiektywy jakie chciałem mieć, mam. Jesli nie mam to z bardziej prozaicznych przyczyn (brak nadmiaru gotówki) niż niedostępność.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
niezawodny napisał/a:
Czyżby Pentaxowcy sami nie wierzyli we własny sprzęt???



Co ty :?: Pentax rulez, Pentax not is dead. A na poważnie ja wybrałem Pentaxa tzn. Samsunga, i dziś zrobiłbym to samo. Dobra jakość za przystępną cenę. W Nikonie to D300 i D3 są bezkonkurencyjne, ale to inna półka, jak bym miał wybierać między D80, a K10D to K10D lepszy korpus i nowszy i tańszy, a co do optyki to trochę racji z dostępnością, że mniej, że drożej, ale jest coraz lepiej, a ile obiektywów potrzebuje amator? Ja polecam Tamrona 17-50 2.8 bardzo fajny,jasny, suuper, a do tego np. DA 55-300 Pentaxa (teraz nowy ale wkrótce stanieje), lub teraz z kitem a za jakiś czas DA 17-70/4 SDM i uszczelniany, a do tego K10D też uszczelniany (K200D też)i masz fajny zestaw podróżniczy, a potem np DA 60-250/4 SDM i cóż więcej chcieć?

Oczywiście lampę najlepiej 540 pentaxa, no i może Tamron 90 2.8 macro, i......



Tak to mniejwięcej się zaczyna :roll:
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
seweryn1, te ostatnie propozycje to troszkę już po kieszeni mogą pociągnąć ;-)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
niezawodny napisał/a:
Nie no panowie, oczy przecieram ze ździwienia: Nikon rulez na tym forum


To ja dorzucę trzy grosze (dla odmiany na temat) - właśnie kupujemy z narzeczoną lusterko dla niej (bo mam dość podbierania mojego k10d) i zdecydowaliśmy się na k200d. Do tej pory Kochanie moje fotografowała tylko kompaktem Canona (no i podbieraną kadyszką, ale tylko na auto - cała nauka przed nami).

Dlaczego k200d? Główny powód to oczywiście to że mam trochę szkieł (czyli znowu podbieranie)...

A poza tym? Uszczelnienia - przydatne w podróży, k10d ochlapała mi fala na statku i nic się nie stało. Zasilanie k200d na paluszki - super sprawa. Raz mi się skończył prąd w akumulatorku kadyszki (i w zapasie) i do końca dnia mogłem sobie krajobrazy szkicować...

Wymiary k200d w sam raz na łapki lubej - nie za mały (chwyt pewny), nie za duży (nie będę musiał targać i wejdzie do jakiejś kabury z kitowcem).

Wydaje mi się że kitowy obiektyw wystarczy Ci na początek - wcale nie jest zły i używam go z kadyszką do dzisiaj - zrobiłem kupę fajnych zdjęć i nie narzekam.

Idź do sklepu, weź k200-kę do ręki i zobacz jak Ci leży. Jak spoko - to przepaści w jakości zdjęć do Nikonów, Canonów i innych nie będzie - i bierz śmiało.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
seweryn1 napisał/a:
za jakiś czas DA 17-70/4 SDM i uszczelniany
:shock: Uszczelniany ?
seweryn1 napisał/a:
potem np DA 60-250/4 SDM i cóż więcej chcieć?
Z pewnością nie będzie tani.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
grohu napisał/a:
seweryn1, te ostatnie propozycje to troszkę już po kieszeni mogą pociągnąć ;-)


Ja tylko ostrzegam czym kończy się kupowanie lustrzanki, zwłaszcza tak kultowej jak Pentax :mrgreen:
Wiem jak to u mnie było "tylko z kitem, jest w zupełności wystarczający no i najtańsza lampa z Pttl", a dziś mam już Tamrona 17-50, jutro kupuję tele 70-300 Tamrona, na oku mam T 70-200 2.8, grip, no i GX-20 jak wyjdzie i stanieje, ślinię się na FA 50 1.4, że o Limitetach, czy gwiazdkach nie wspomnę. :-P A to w cudzysłowiu to mowa referowana do mojej kochanej żony.

[ Dodano: 2008-06-08, 22:07 ]
argawen napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
za jakiś czas DA 17-70/4 SDM i uszczelniany
Uszczelniany ?


Takie odniosłem wrażenie czytając wątek mu poświęcony, coś takiego było i może się zasugerowałem.
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Cytat
jutro kupuję tele 70-300 Tamrona


Przez te ciemne tele każdy musi przejść jak przez świnkę albo ospę.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
256mb napisał/a:
Przez te ciemne tele każdy musi przejść jak przez świnkę albo ospę.



:mrgreen: Ja na szczęście mam na myśli Tamrona 70-200 2.8 docelowo, jak stanieje, nagrywam już przywizienie z USA.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
256mb napisał/a:
Przez te ciemne tele każdy musi przejść jak przez świnkę albo ospę.

prawda? A potem nie wiadomo co z tym zrobić :-P
seweryn1, lepiej kup SMCP-A 70-210/4 albo nawet stałkę 200mm ze światłem 4.
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
seweryn1 napisał/a:
70-200 2.8
widziałem gdzieś sample ale z 5D ostre były przy 2.8 jak żyleta, można powiedzieć miodzio
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Nikon za bardzo ingeruje w fotografie. Nawet w rawie (chociaż, czy amator będzie strzelał w rawie?!). D60 podkręca ostrość, tak, że ewentualna obróbka na pc nie wchodzi w grę. Pentax, jako że łapie "miększą" ostrość daje pole do popisu programowalnemu wyostrzaniu.

Nikon d40-d40x-d60 nie posiadają lcd operatorskiego, a szkoda. Z doświadczenia wiem, że to niesamowicie się przydaje.

Szkła do d40x-d60 są diametralnie drogie, z powodu wbudowanych silników af i stabilizacji w obiektywie. Zresztą- wybierz się do jakiegoś "fotosklepu" i rzuć okiem na ceny. 3-4 obiektywy rekomendowane przez producenta do modelu to zdecydowanie za mało. Co lepsze- nie kwapią się do produkcji nowych.

Obsługa d60- jak dla mnie troszkę śmieszna. Nie wiem czemu, ale zmieniając przykładowo; wartości expozycji masz wrażenie że "grzebiesz" w tanim kompakcie. Pentax górą!

No i wykonanie. D60- kupa plastiku. (wybaczcie- ale taka prawda).


Także jednak jestem za pentaxem, nawet dla amatora.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
luhso napisał/a:
chociaż, czy amator będzie strzelał w rawie?!
Będzie.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
argawen napisał/a:
Będzie.

A nie wiekszosc tutaj to amatorzy? I czy nie robia w RAWach? Robia.

Fafniak napisał/a:
jak juz obrzydzimy ci pentaxa a ty jednak go kupisz to bedziesz na pierwszym stopniu "diehardztwa"


Kurde, nawet nie wiedzialem, pierwszy dan w diehardztwie mam...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
ggdh, znaczy żeśmy Tobie Pentaxa obrzydzali?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach