argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ggdh napisał/a:
A nie wiekszosc tutaj to amatorzy? I czy nie robia w RAWach? Robia.
Nie rozumiem twojej odpowiedzi ? Przecież napisałem, ze amatorzy także robią zdjęcia w Rawach
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Pewnie Cię po prostu poparł. :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dsk napisał/a:
Pewnie Cię po prostu poparł.
Pewnie tak :mrgreen:
 
niezawodny  Dołączył: 08 Cze 2008
Czy może ktoś z was po ludzku i wyraźnie odpowiedzieć: DLACZEGO ODRADZACIE MI PENTAXA K200D JAKO PIERWSZĄ LUSTRZANKĘ?????

Cena i dostępność szkieł mnie nie załamują. Primo stać mnie :-P secundo na początek starczy mi jedno dodatkowe szkło poza KITem

Reasumując Panowie nie ściemniejcie tylko napiszcie po ludzku o co chodzi.
 

konklaw  Dołączył: 21 Maj 2008
Jestem użytkownikiem k200 od niedawna. Moje wrażenia z użytkowania są jak najbardziej ok. Jeśli stać Cię na nowoczesne szkła Pentaxa to dodatkowa zaleta. Ja należę jednak do osób, które próbują skompletować szkła starego typu i powiem Ci, że efekty są zaskakujące. Nie mam porównania z Nikonem i nie wiem jakie są różnice oprócz tej najbardziej oczywistej tzn sposobu stabilizacji obrazu i być może szybszym AF w Nikonie. Przychylam się do tego co mówią bardziej doświadczeni że zdjęcie robi fotograf, obiektyw i na końcu puszka. Więc tak naprawdę jeśli masz kasę na szkło to zdałbym się na test macankowy w jakimś MM i zdecydował w ten sposób.
Inna sprawa, jest taka że użytkownicy Pentaxa inaczej patrzą na fotografię niż pozostali (ktoś już o tym pisał na forum), ale nie wiem czy jest to cecha ludzi którzy wybierają pentaxa, czy to pentax tak zmienia użytkowników....
Pozdrawiam :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
niezawodny, ale niektórzy polecają k200 przecież. A że inni co innego - przeczytaj ich argumenty i sam oceń. Pisali po ludzku i wyraźnie ;-) Chyba wszedłeś na forum Pentaxa chcąc przeczytać potwierdzenie swojego wyboru, spodziewając się, że każdy będzie na wyścigi chwalił ten aparat jako najlepszy na świecie. A tu po prostu ludzie starają się doradzić normalnie i obiektywnie. Nie wiem, może na forach nie jest to norma, ale tutaj tak właśnie jest - to chyba dobrze? Doceń to.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Ktoś w tym wątku o tym pisał, jeżeli nie potrzebujesz dwóch kółek nastaw to bierz K200D z podwójnym kitem. 18-55 i 55-200. Nie jest to już strasznie drogo, Te dwa obiektywy starczą ci napewno, większe zoomy to moim zdaniem ściema, wygoda, ale lustrzankę kupuje się dla jakości zdjęć, dla wygody są kompakty. Za K200D przemawia jeszcze tani uchwyt pionowy tz. grip i wszysto na paluszki, aha no i uszczelnienie korpusy, choć tego nie polecam testować :mrgreen: ,lepiej tę opcję zachować na wrazie czego.
 
niezawodny  Dołączył: 08 Cze 2008
bEEf napisał/a:
niezawodny, ale niektórzy polecają k200 przecież. A że inni co innego - przeczytaj ich argumenty i sam oceń. Pisali po ludzku i wyraźnie ;-) Chyba wszedłeś na forum Pentaxa chcąc przeczytać potwierdzenie swojego wyboru, spodziewając się, że każdy będzie na wyścigi chwalił ten aparat jako najlepszy na świecie. A tu po prostu ludzie starają się doradzić normalnie i obiektywnie. Nie wiem, może na forach nie jest to norma, ale tutaj tak właśnie jest - to chyba dobrze? Doceń to.


Zgadza się i doceniam to bardzo że takie szczere padły tu wypowiedzi. Tylko nie do końca zrozumiałem ich przekaz; Czy Nikon ma być lepszy dla początkującego amatora, który dopiero ma zamiar się wszystkiego nauczyć czy chodzi tylko/też o cenę dodatkowych szkieł, których jak wspomniałem nie zamierzam w nadmiarze kupować a nawet jeśli to mnie akurat stać.
Tak czy inaczej szczere wypowiedzi na tym forum wprowadziły u mnie sporą niepewność czy aby faktycznie Pentax dla mnie to nie będzie zbyt trudna zabawka.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
niezawodny, to nie jest tak, że odradzamy k200. Tylko proponujemy rozważyć inne warianty. Pentax K200 jest bardzo dobrym aparatem (tak piszę, ale widziałem go tylko przez szybkę na wystawie ;-) ), ale ani szczególnie lepszym, ani gorszym od innych podobnej klasy. Ma kilka przewag komparatywnych w porównaniu z Nikonami, Sonymi, Canonami czy Olympusami, ale ma też kilka ułomności. Te wady i zalety w dużym stopniu generalnie rzecz biorąc się bilansują. Natomiast jest pytanie, czy to co stanowi atut Pentaxa będzie istotne dla Ciebie, jako początkującego fotopstrykacza i czy wady k2sto nie będą Ciebie ograniczać. No i jeszcze jedna kluczowa sprawa - przy wyborze aparatu (a tak naprawdę to "systemu", jeśli pasja ma się rozwijać) istotne stają się czynniki subiektywne czy zsubiektywizowane. Jak np. znajomi z podobnym aparatem, wrażenia estetyczne czy ocena ergonomii. I na te pytania my nie odpowiemy.
Natomiast podpowiedzieć możemy, że to właśnie Nikon przyjął strategię robienia fajnych lustrzanek dla tych, dla których w zasadzie wystarczy aparat hybrydowy, ale sobie dali wmówić, że lustrzanki robią lepsze zdjęcia. Stąd propozycje D40x czy D60 - to aparaty projektowane z myślą o osobach, dla których radość fotografowania ma być nieskrępowanym naciskaniem na spust migawki bez szczególnego zastanawiania się nad "resztą", i którym poza dwoma zoomami do szczęścia nic nie jest potrzebne.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Bierz k200d.
- koledzy raczej niechętnie pożyczą obiektywy
- uszczelki w podróży i w ogóle w aparacie cyfrowym to bardzo duża zaleta
- wchodząc w to głębiej masz fajne i tanie szkła manualne
- k200d robi naprawdę dobrej jakości zdjęcia a kit jest niezły
- słynne pentaxowskie czerwienie (i wogóle oddanie kolorów) do fotografi przedmiotów to zaleta (jeden zawodowy canonowiec uzywa do focenia czerwonych aut tylko pentaxa)
- z tego co wyczytałem nie będzie ci przeszkadzał nieco wolniejszy af
- paluszki zaś będą zaletą
- rozmiar i ergonomia świetne (k10d może wydawac się na wycieczki zbyt ciężki)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ekajana napisał/a:
k10d może wydawac się na wycieczki zbyt ciężki

K200D jest od K10D lżejszy o 103 g ale ma cięższe zasilanie - tego argumentu bym nie podnosił ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
matb napisał/a:
Ma kilka przewag komparatywnych w porównaniu z...


komparatywne w porównaniu, akwen wodny, podejście pod górę, masło maślane :-P ... ale brzmi "rzeczowo " ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Ekajana napisał/a:
- słynne pentaxowskie czerwienie (i wogóle oddanie kolorów) do fotografi przedmiotów to zaleta (jeden zawodowy canonowiec uzywa do focenia czerwonych aut tylko pentaxa)

Pal licho przedmioty! Ludzka skóra panie, skóra! Nie znam korpusów które oddają ją moim zdaniem lepiej (na tej półce cenowej rzecz jasna) jak Pentaksy z CCD :-P
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
witusch napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
55-200
50-200.


Dzięki moje przeoczenie :oops:
 
galant  Dołączył: 12 Cze 2008
Witam wszystkich,
Podłączam się pod temat, choć problem troszkę inny. Na swoją pierwszą lustrzankę wybrałem już k200d (argumenty przemawiające za k10d przegrały z różnicą w cenie 400zł, mam nadzieję, że nie pożałuję). W tym tygodniu chcę ją wreszcie zamówić, ale wciąż rozważam 2 opcje:
1) korpus + kit (wersja I) za 1800 zł
2) korpus + kit II + grip + zestaw energizer (ład + aku) za 2000 zł
Zaznaczam, iż wersji z gripem nie miałem w rękach (na poszukiwania sklepów w Lublinie, gdzie byłaby taka możliwość niestety ostatnio nie mam czasu). Mam duże dłonie i szczerze mówiąc k100/200 nie leżą mi tak dobrze jak np. D80. Czy grip polepszy uchwyt? Czy Waszym zdaniem warto dopłacić 200 zł?
Różnic pomiędzy obiektywami nie biorę za bardzo pod uwagę, ponieważ jako laik pewnie nie zauważę różnicy.
Pewnie pytania śmieszne, ale... pomóżcie amatorowi ;-)
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
2) korpus + kit II + grip + zestaw energizer (ład + aku) za 2000 zł !!!

Grip polepsza uchwyt. Zdecydowanie.
Kit II- się jeszcze zastanawiasz?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
galant napisał/a:
Mam duże dłonie i szczerze mówiąc k100/200 nie leżą mi tak dobrze jak np. D80
To czemu K200D ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Grip na pewno poprawia uchwyt, a po za tym masz dodatkowe zasilania co przy dłuższych wyprawach może się przydać.
 
galant  Dołączył: 12 Cze 2008
argawen napisał/a:
To czemu K200D ?

No i muszę przyznać się, że k10 w rękach nie miałem. Będzie między nimi znacząca różnica w uchwycie?

[ Dodano: 2008-06-25, 20:18 ]
Zdano napisał/a:
Grip na pewno poprawia uchwyt, a po za tym masz dodatkowe zasilania co przy dłuższych wyprawach może się przydać.


Będą na pewno długie wyprawy górskie, ale jakoś przekładanie akumulatorków mnie nie przeraża.

luhso napisał/a:
Kit II- się jeszcze zastanawiasz?

Zastanawiam się ponieważ nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji na temat przewagi wersji II nad I (a przynajmniej dla matrycy 10 MPx). A skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
K200 z gripem wygodniej się trzyma niż K10 bez gripa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach