dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
locke napisał/a:
A ja mówię tak, bo sam bym chciał mieć to cudo i zazdrość mnie zżera :evil:
E tam. Moim zdaniem to przereklamowany korpus :-P Odrobina wytrwalosci i codzienne wizyty na ebayu moga sprawic, ze za pare stowek wyrwiesz LX'a ;-)

dz.
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
owszem, ale ciiiii :-P


ale ja i tak naprawdę chciałbym go mieć :-)
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
E tam... MX fajniejszy ;-)

EDTI: Od ME Supera, nie od LXa
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja też nie mam MESa ;-) I prawdę mówiąc się zastanawiam, czy na pewno chcę go mieć. ME F jest lepszy, a już MX.... MX to dopiero zabawka :evilsmile:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
matb napisał/a:
MX to dopiero zabawka

....w komplecie z innymi iksami (LX,MX,KX - taka kolekcja). :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
MarWoj, ja przez moment mialem taka kolekcje, ale KX jakos nie pasowal do pozostalej dwojki.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
MarWoj napisał/a:
LX,MX,KX

dzerry napisał/a:
MarWoj, ja przez moment mialem taka kolekcje, ale KX jakos nie pasowal do pozostalej dwojki.

Za to teraz masz GX. :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
lipalipski napisał/a:
Za to teraz masz GX.
przynajmniej jest czarny :-P
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
dzerry napisał/a:
przynajmniej jest czarny

A jak powszechnie wiadomo,czarne robia lepsze zdjęcia. ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
MarWoj napisał/a:
dzerry napisał/a:
przynajmniej jest czarny

A jak powszechnie wiadomo,czarne robia lepsze zdjęcia. ;-)

Jednak reguła ta nie dotyczy czarnych i plastikowych zarazem :mrgreen:
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
A cóż to za rasizm? ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nooo, my generalnie jesteśmy społeczeństwem rasistowskim :oops: ;-)
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
Jak każde forum "merytoryczne" (Registered :-P ) oparte na konkretnej marce :-D Ale czyż to nie jest piękne :-) Mam coraz większe wrażenie, że asahizm to one way ticket.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
djack, dzięki. Wszedłem już w posiadanie Chinona CP-5s pod postacią Revue i jestem bardzo zadowolony.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
locke, masz manualne ustawieni czułości czy auto DX?
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
djack, to i to. Gdy się założy film DX to można tylko wprowadzić korektę ekspozycji o +/-2EV. Chyba... bo ja i tak praktycznie tylko używam kasetek wielorazowego użytku bez kodu.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
To w takim razie masz CP-6, a nie CP-5s, ale to praktycznie żadna różnica. Przy okazji - te 2 programy na pokrętle przydają się, gdy podłączysz szkło bez pierscienia przysłony (taka namiastka sterowania przysłoną). Sprawdzałem z kitem i z DA 10-17 i działa.
 
locke  Dołączył: 02 Lis 2007
djack, dobrze wiedzieć :-) wielkie dzięki za info. Nie wiedziałem, ze przeniesienie przysłony będzie działać.

Ps. sądząc po sygnaturze też uważasz tego Chinona za bardzo sympatyczny sprzęcik? :)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
W CP-5 i CP-6 brakuje mi tylko podglądu głębi ostrości, ale da się z tym żyć (mimo, że sprawdzanie GO za pomocą odkręcenia obiektywu jest trochę upierdliwe). A z tymi programami jest tak, że po pierwsze działają z gołym bagnetem, a po drugie żeby działały trzeba maksymalnie przymknąć przesłonę (tak jak jest ustawione w szkłach bez pierścienia). Mankament jest taki, że aparat pokazuje tylko czas (dlatego normalnie programów w ogóle nie używam).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach