japcok  Dołączył: 05 Sty 2008
Problem z obiektywem
Witam
i jak widac na zalaczonym obrazku ,jest troche paprochow na obiektywie?czy mozna to usunac?
w dzien jak sie robi zdjecia nie widac tego,ale jak sie robi z dlugim czasem naswietlania i na takim tle jak ponizej to u gory to widac wtedy na zdjeciach-czy jest to mozliwe do usuniecia?
najbardziej na zdjeciach dokucza ten jakby wlosek na gorze



[ Dodano: 2008-06-10, 22:12 ]
aha zapomnialem dodac ze przy zmianie na inny obiektyw tego nie ma,wiec matryca jest czysta
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
A nie na matówce...? tfu, matrycy

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
na matrycy raczej
 
japcok  Dołączył: 05 Sty 2008
przedmuchalem w srodku gruszka,bo myslaem ze matryca,ale po zmianie na inny obiektyw tego efektu nie ma
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
 
japcok  Dołączył: 05 Sty 2008
Prosze bardzo po przeprowadzonych czynnosciach z gruszka i pedzelkiem
efekt zerowy


[ Dodano: 2008-06-10, 22:24 ]
wlosek czy co to jest ,wisi dalej
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Musisz dmuchać mocniej :-P .
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
to może obiektyw usyfiony,skoro z innym tego nie ma...a tak to stępelek w PS się nada :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
japcok, spróbuj założyć inny obiektyw, ale przymknij go do f 16. Zrób zdjęcie jednolitej, jasnej powierzchni.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Michał K, były już dyskusje na ten temat. Inne są objawy paprochów w obiektywie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Za przedmówcami, to są paprochy na matrycy, a różne zachowanie z innym obiektywem to prawdopodobnie efekt różnej wartości przysłony.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
o,przypomniał mi ten wątek że muszę matryce przedmuchać ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
ja nie wiem, czy robilem to wiecej niz 1 raz, kiedys... nie uzywam przyslony wiekszej niz 8 (tylko wyjatkowo) wiec nie widzialem dotad potrzeby..
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dagio, ja przedmuchałem raz w życiu. Teraz syfki przychodzą i odchodzą, zupełnie nie zwracam uwagi.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Michał K napisał/a:
o,przypomniał mi ten wątek że muszę matryce przedmuchać

Jak to?! Temat Ci przypomniał? Mi zazwyczaj zdjęcia przypominają :-P .
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
japcok, weź ustaw np. f/22 i zrób zdjęcie jakiejś jednolitej powierzchni (niebo, jasna ściana) z poszczególnymi obiektywami. Jeżeli będziesz to miał na każdym zdjęciu, to syfki na matrycy (czasami samo przedmuchanie nie pomoże), jeżeli tylko na jednym, to będziesz wiedział już, że to obiektyw

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach