sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
l_uka napisał/a:
fajnie by bylo, gdyby Tokina wypuscila te szkla bez usm, ale za to z mocowaniem pentaksa.


Wątpię... ale pomarzyć dobra rzecz.

ee gdzieś coś kiedyś ktoś wspominał, że tak ma właśnie być ... ale nie wiem czy to były sprawdzone informacje .. skoro (ponoć) robią je wspólnie to czemu nie?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tyle, że do tej pory, żadne ze "wspólnych" szkieł (12-24, 100 Macro) nie poawiło się u Tokiny z bagnetem K. Może rzeczywiście USM będzie tym wyróżnikiem - i będziemy mieli większy wybór. Oby.

W międzyczasie niech ktoś poda tlen fafniakowi.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Z drugiej strony majac K10D i do wyboru bezszczelna i bezultradzwiekowa Tokine i 200$ drozszego szczelnego i ultradzwiekowego Pentaxa np. 16-50/2.8 co bys wybral? :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A tak na marginesie - zauwazcie, ze przy mocowaniu nie przeswituje jasny metal bagnetu. Plastikowy bagnet???? :-P Nieee... uszczelka wokol mocowania :-D Nie no, przyznam, ze wraz z rozbudowanymi planami nowych szkiel na przyszly rok, to paczka pampersow to malo. Naprawde widac, ze lokomotywa jedzie do przodu. Dla (prawie) kazdego cos milego 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Z drugiej strony majac K10D i do wyboru bezszczelna i bezultradzwiekowa Tokine i 200$ drozszego szczelnego i ultradzwiekowego Pentaxa np. 16-50/2.8 co bys wybral? :mrgreen:

No, jak Tokina będzie po $50, a Pentax po $250, to ja biorę Tokinę.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pentax dla użytkowników powinien jeszcze zrobić limitowaną serie .... sedesów montowanych zamiast fotel przed komputerem :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
oj......oj........
niech no mi ktos powie ile:
K10D + 2.8 dlugasny....?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
No, jak Tokina będzie po $50, a Pentax po $250, to ja biorę Tokinę.

No za 50$ to ta Tokina mialaby obudowe z prasowanego papieru toaletowego i soczewki z rybiego pecherza - to chyba wolalbym Pentaxa za 250$ ze szklanymi soczewkami i metalowa, uszczelniana obudowa + SDM :-P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
oj......oj........
niech no mi ktos powie ile:
K10D + 2.8 dlugasny....?

Chyba troche za wczesnie... na cene szkla ;-)
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
uszczelniana obudowa + SDM

Czy ktoś wie czy ten SDM będzie wstecznie kompatybilny z DSem?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Czy ktoś wie czy ten SDM będzie wstecznie kompatybilny z DSem?

Nie będzie. Ciekawe natomiast jak z serią "Z".
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Nie będzie.

Czyli z DSem będzie można tylko ostrzyć manualnie?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Nie będzie.


Ju siur? Handred persęt? ;-)

Jesli mozna zrobic full-time-manual nie widze problemu, zeby zrobic naped i na usm, i na wiertarke...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z tego co piszą, szkła SDM będą współpracować też z wiertarką.

Polecane są wiertarki znanych firm: Bosh, Makita, Pentax.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Ju siur? Handred persęt? ;-)

Jesli mozna zrobic full-time-manual nie widze problemu, zeby zrobic naped i na usm, i na wiertarke...

Ale pytanie bylo (cytuje):
"Czy ktoś wie czy ten SDM będzie wstecznie kompatybilny z DSem?"
Otoz nie bedzie, chocby dlatego, ze SDM wymaga zasilania, ktore jest dostarczane przez styki powerzoom, nieobecne w *istD/Ds/Dl. Za to teoretycznie, gdyby zmienic firmware w analogach Pentaxa od serii Z poczawszy (poza paroma wyjatkami), to moznaby miec SDM z tymi korpusami ;-) Ale z drugiej strony po co, skoro nowe szkla to DA. Chyba, ze zrobiliby nowe DFA 200 i 300 z SDMem. Ale komu wowczas chcialoby sie grzebac w starych, dobrych analogach AF Pentaxa? A co do kompatybilnosci z wiertarka - jak bede na Photokinie to postaram sie wymoc na Pentaxie danie szkiel DA* do lapy - nie omieszkam zajrzec im wowczas w d... :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ah, no tak, myslalem ze pytanie bylo o kompatybilnosc szkiel SaDoMaso z DSem :-)
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Otoz nie bedzie, chocby dlatego, ze SDM wymaga zasilania

Chodzi o wsteczną kompatybilność. Szkła SDM nie mogą działać jako SDM z DSem - brak zasilania, brak sterowania. Ale czy mogą działać jako AF na wiertarkę.
Mając DSa nie chcę zmieniać korpusu (obiecałem sobie że nie będę ulegał nowościom) a z drugiej strony kupując nowe szkło 16-50 f2,8 wolał bym aby pracowało z przyszłym korpusem jako SDM.

[ Dodano: 2006-09-23, 22:35 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Z tego co piszą, szkła SDM będą współpracować też z wiertarką.

A dokładnie gdzie to piszą?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nigdzie nie jest jasno napisane, ze starszymi korpusami nowe szkla beda dawaly AF. Postaram sie sprawdzic na Photokinie jesli dadza dotknac nowych "cudenek". Niestety to sa wczesne prototypy, wiec nawet jesli nie bedzie w nich wiertarki, to trudno powiedziec czy na 100% nie bedzie za 1/2 roku w seryjnych sztukach. Nie robilbym jednak sobie nadziei - w Nikonie i Minolcie szkla z ultradzwiekowym AF daja tylko manualne ostrzenie z nieprzystosowanymi korpusami...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Canin napisał/a:

A dokładnie gdzie to piszą?


Na stronach Bosha, Makity... :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Canin napisał/a:

A dokładnie gdzie to piszą?


Na stronach Bosha, Makity... :-P

To też, ale ja przede wszystkim zasugerowałem się tym cytatem z informacji z 21.09: "These products are designed for exclusive use with PENTAX K- and *istD-series digital SLR cameras"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach