Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Firefox 3.0 już dostępny w Ubuntu 8.04
Firefox 3.0 już jest dostępny dla użytkowników systemu Ubuntu 8.04....
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Zainstalowałem sobie ubuntu na dwurdzeniowym athlonie z 2GB ramu... oj... gdyby tylko dało się uruchomić photoshopa/lightrooma....
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
gdzie?

link jakiś może?


bo na oficjalnej stronie nic nie ma na ten temat

[ Dodano: 2008-06-11, 17:17 ]
zresztą chyba akcja spreadfirefox nie mialaby racji bycia, gdyby na wszystkie systemy ff nie wyszedl w jednym czasie, a ja zadnego maila nie dostalem, ze jest juz dostępny
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
No tak, tylko, że pod okienka jest od dawna. Była beta, później rc1 i rc2. Wątpię, żeby wersja z spreadfirefox znacząco się różniła od tego co jest teraz.
*puf*

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tak tak, wiem że już jest 3ka - od dawna używam wersji rozwojowych, i uważam że są wystarczająco stabilne

ale myślałem że Markusowi chodziło o wersję final, bo o betach, czy rc, to chyba nie ma sensu wspominać ?


P.S. też uważam że wersja final nie będzie się różniła od aktualnego RC - co więcej, może nawet być tak, że jeżeli nie będzie nowych wersji RC, to aktualna może być finalną ze zmienionym numerkiem ;)
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
wiem, że nie jest to jakiś wyznacznik wielki, ale w zakładce 'o programie' stoi 3.0, bez dodatków żadnych (a mam chyba rc2). może pod łubuntu to też takie 3.0?
*puf*

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
może :)

w każdym razie wg oficjalnej strony, aktualnym stabilnym wydaniem firefoxa jest 2.0.0.14
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mam identycznie jak cynamonowy - menadżer aktualizacji zrobił wszystko sam - kocham go, kocham repozytoria, kocham Ubunciaka :-D
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
mygosia napisał/a:
menadżer aktualizacji zrobił wszystko sam - kocham go, kocham repozytoria, kocham Ubunciaka


eee z tym ubunciakiem to przesada. 8.04 jest jakis taki nieprzewidywalny (żeby nie powiedziec niestabilny). Rozglądam sie za czymś innym powoli... :-/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
cynamonowy napisał/a:
nieprzewidywalny (żeby nie powiedziec niestabilny)

Serio?
Mi śmiga aż miło.
Z poprzednim miałam niezłe przeboje, ale i tak go kochałam ;)
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
Cytat
oj... gdyby tylko dało się uruchomić photoshopa/lightrooma....

Da się uruchomić szopa, w każdym razie CS2 pod łubudubu 8.04 (wine-1.0-rc4) ruszył, chodzi stabilnie, na AMD X2. Szop był oryginalny, zainstalowany testowo i nie robił niespodzianek.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
mygosia napisał/a:
Serio?

Serio, serio. Wystarczy poczytać opinie użytkowników na przykład na polskim forum ubuntu.
A swoja drogą nie kumam jak można było udostępnic wersje LTS, jaką jest 8.04 z firefoksem beta 5 jako podstawową przeglądarką systemu. Beta to beta i choćby była najstabilniejsza to jednak nie jest produktem końcowym.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Ale po trzech tygodniach udostępnili update z finalną wersją FF 3.0...
Zresztą to zmartwienie supportu Ubuntu nie nasze :)
U mnie smiga fajnie. Uzywam Xubuntu 8.04.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
rafalf napisał/a:
Ale po trzech tygodniach udostępnili update z finalną wersją FF 3.0...

mogli poczekac te trzy tygodnie a nie trzymać się ściśle daty wydania. jakby wyszedł windows vista z IE beta to było wielkie oburzenie.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
cynamonowy napisał/a:
Wystarczy poczytać opinie użytkowników na przykład na polskim forum ubuntu.

Jestem jakaś dziwna chyba, bo nie czytam opini, testów itp. Opieram się tylko i wyłącznie na moich doświadczeniach - nie wykluczam, że jestem wyjątkiem, jednak jak do tej pory z Hardy Heron mam zero problemów :-)
W końcu... ;-)

A swoją drogą - liczba użytkowników Ubuntu ciągle rośnie... i rośnie też liczba osób, które mają z nim kłopoty - statystyka :-D A osoby zadowolone rzadko piszą o tym na forum....
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ja podobnie jak mygosia nie narzekam na nowe ubuntu. Jedynymi jego wadami jakie do tej pory wychwyciłem to:
- praca w trybie offline przeglądarki i evolution (pomogło usunięcie network managera);
- domaganie się hasła roota dla bazy kluczy przez evolution przy pobieraniu poczty (z tym się jeszcze nie uporałem - nie chciało mi się szukać ;-) ).
Poza tym wszystko śmiga. Możliwość uaktualnienia systemu ze starej wersji do nowej przez kilka kliknięć myszką i bez wielkich problemów to coś za co kocham ten system.
A wracając do tematu - dzisiaj uaktualnił mi się Firefox do pełnej trójeczki - beta i finalna wersja działają tak samo.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
mygosia napisał/a:
Jestem jakaś dziwna chyba, bo nie czytam opini, testów itp. Opieram się tylko i wyłącznie na moich doświadczeniach

niestety moje doświadczenia pokrywaja sie z tymi negatywnymi na forum ubuntu. siedzę na ubuntu od 5.10 i ta jest w moim odczuciu najmniej stabilna choć najbardziej dopracowana i "user friendly". Pozatym zwykłem wpierw samemu testowac a w razie problemów szukac pomocy np na forum. I w tym przypadku okazało sie, że wiele osób równiez narzeka na niekontorlowane i nieoczekiwane zachowania nowego ubuntu. Tyle. oczywiście jak do tej pory Ubuntu to chyba jedyna dystrybucja na której wytrzymuje dłużej i bez win. I zauważyłem że po kilku aktualizacjach 8.04 sprawuje się wyrażnie lepiej i za to "im" chwała. dobra spadam na meczyk


POLSKA GOLA :!: :!: :!: :-B :-B :-B
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
Enzo napisał/a:
Ja podobnie jak mygosia nie narzekam na nowe ubuntu. Jedynymi jego wadami jakie do tej pory wychwyciłem to:
- praca w trybie offline przeglądarki i evolution (pomogło usunięcie network managera)

Nie trzeba było usuwać. Wystarczyło wyłaczyć w nim "tryb roamingu".
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Cytat
- domaganie się hasła roota dla bazy kluczy przez evolution przy pobieraniu poczty


Polecam Thunderbird'a :mrgreen:

A co do 8.04 - tak jak mygosia - zero problemów...
Ubuntu 8.04 chodzi w domu na stacjonarnym i laptopie, w firmie na serwerze intranetowym i moim lapku, a na "zewnętrznym" serwerze Debian Sarge. Działa wszystko. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach