ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Zdecydowanie-niezdecydowanie z zakupem.
Witajcie. Jak wcześniej pisałem na forum, planuję zakup Pentaksa k-m (może k200d?). Tyle, że nęka mnie osobisty dylemat z kupnem. Chcę ją kupić, ponieważ oferuje bardzo dobrą jakość obrazu, dobrą kombatybilność ze starymi szkłami, ale z drugiej strony nie wiem, czy będe wart zakupu Pentaksa. Dlaczego? Widząc wasze prace, a porównując je do moich te drugie pukają w dno. Nie chcę potem słyszeć złośliwych docinek "przecież masz lustrzankę, to powinieneś lepsze zdjęcia robić", a zdjęcia uwielbiam robić.

Już sam nie wiem, doła moralnego łapie już od dłuższego czasu.

Ech..
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
pewnie canonierzy by właśnie tak mówili. . :-P
Ale tutaj? no coś Ty!
:-B
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
YellowLabel,
Cytat
A jak jeszcze ktoś bardziej zaawansowany powie Piotrkowi na co powinien zwrócić uwagę to chyba dobrze? nawet jeżeli użyje ostrych słów. Ważne, że autor będzie bogatszy o jakąś wiedzę.

To twoje słowa. Obawiam się właśnie tych OSTRYCH słów, że źle, koszmar, apokalipsa, horror bo kadr mógł być bardziej w lewo. :-|
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ysiulec, spoko, ja się nie stresuję, ty teź nie powinieneś
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
ysiulec, przecież nie musisz robić zdjęc : możesz kolekcjonowac aparaty. :evilsmile:
Spójrz na moją stopkę : zdano twierdzi,że to największy magazyn pentaksów w Radomiu. :mrgreen:
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Gdybym się zastanawiał czy "dorosłem" do lustrzanki, albo gdyby ktoś pooglądał moje zdjęcia kompaktowe odradzał by mi lustro raczej na rzecz jeszcze prostszego kompakta ;-) Bierz Pentaksa i się baw!
 

bakusiowa  Dołączyła: 17 Lut 2009
kup jeszcze ksiażkę, jakąś fajną stałkę i ucz się skoro tego chcesz :) ja pamietam moje pierwsze zdjecia i tez byly bardzo tragiczne, ale czytałam, wcielałam w życie i jest coraz lepiej ;) najważniejsze to iść do przodu i nie załamywać się krytyką tylko uznać ją za dodatkową motywację :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
ysiulec, Nie przejmuj się. Zauważ, że za wyjątkiem kilku osób duża część komentujących niekoniecznie pokazuje swoje fotki, a często są wcale nie lepsze od tych, które z błotem u innych mieszali. Ale tak jest wszędzie na forach i galeriach internetowych. Poza tym są gusta i guściki, a fotografia jest zawsze odbierana subiektywnie. Niekoniecznie każdemu musi się zdjęcie każde podobać. Ważne, żebyś dobre rady potrafił odfiltrowac od krytykanctwa za wszelką cenę. Ale jak nie kupisz jakiegoś sprzętu i nie będziesz robił i pokazywał zdjęć, to masz małe szanse na to. :-P

[ Dodano: 2009-03-19, 21:46 ]
MarWoj napisał/a:
to największy magazyn pentaksów w Radomiu
No właśnie. :mrgreen: Nie masz za duzo tego trochę ? :-P
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Mam Zenita 12XP, wywołałem jedną kliszę (Solution 200, tandeta jak nigdy, w życiu 2-gi raz nie kupię, kolory takie nienaturalne). Tyle, że w mikrorasterze np. twarz fotografowanej była idealnie ostra, a po odbitce witać mydło. Robiłem z czasem odwrotnym do ogniskowej - 1/60 na wydechu, a mimo to nieostre. Czytałem już ze dwie książki, dość dużo wiem, zasada trójpodziału, wpływ przysłony na GO, techniki utrzymania aparatu w bezruchu :P, panoramowanie itp.

 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Dada napisał/a:
Nie masz za duzo tego trochę

Chyba nie : jeszcze brakuje mi np. MZ Sa, MXa, K 2.... :-P ;-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
ysiulec, no ja wiem , że moje :-P
Ale czego tu się bać... to dla Twojego dobra te komentarze będą.
Po za tym. Sądzę, że z każdym zdjęciem tych złych komentarzy będzie coraz mniej.

Wystarczy tylko przestać się stresować, uwierzyć we własne możliwości i pstrykać jak najwięcej (byle z głową)

Ps.
Kup k200D, nie K-M :-p
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
ysiulec napisał/a:
w mikrorasterze np. twarz fotografowanej była idealnie ostra, a po odbitce witać mydło.

Może lustro albo matówka do regulacji albo rozjustowany obiektyw. Chociaż chyba nie warto : za cene ewentualnej naprawy można nabyć sprawny korpus i obiektyw.
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Jutro pokażę odbitkę, możliwe że coś się rozregulowało. Chociaż zenit już nie zaskoczy - w tym kompakcie który mam jest odległość ostrzenia dalsza niż nieskończoność :mrgreen:
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
ysiulec napisał/a:
dalsza niż nieskończoność

ostrzy na... absolut? :shock:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Kapar napisał/a:
ostrzy na... absolut?

Albo na odległe galaktyki. ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Kapar napisał/a:
ysiulec napisał/a:
dalsza niż nieskończoność

ostrzy na... absolut? :shock:


A na pewno nie po absolucie? :-P ;-)
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
thrackan, po absolucie, to nawet absolut nie straszny! :-B
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
ysiulec napisał/a:
Nie chcę potem słyszeć złośliwych docinek "przecież masz lustrzankę, to powinieneś lepsze zdjęcia robić", a zdjęcia uwielbiam robić.

To rób te zdjęcia, dla siebie. Ja wiem, że każdy by chciał usłyszeć jakieś dobre słowo, ale czy tak naprawdę ważne jest co o Twoich zdjęciach myśli taki Arti na forum? Chesz się dobrze bawić, czujesz potrzebę "mania" lustra, to się dobrze baw.
Dojdziesz do etapu, że uznasz, że masz się czym chwalić, będziesz gotów, to pokażesz. Nie, to nie. i już. ;-)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Arti napisał/a:
Ja wiem, że każdy by chciał usłyszeć jakieś dobre słowo,


Dlatego najlepiej nie kupuj lustra bo żadnego dobrego słowa nie usłyszysz - bo wtedy już jesteś PRO i każdy wymaga od ciebie poziomu konkursowego :evilsmile:

ysiulec, szczerze ci odradzam lustrzankę cyfrową :-? a w szczególności pentaxa :-? Z takim brakiem pewności siebie mógłbyś ją upuścić a to nie jest jakiśtam kompakt za dwie stówki :evilsmile:

<edit>...</edit>
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
sunshine napisał/a:
Z takim brakiem pewności siebie mógłbyś ją upuścić a to nie jest jakiśtam kompakt za dwie stówki

Oczywiście, ze złości będę ją ugniatać, rzucać, podpalać, niszczyć, rysować itd.

:evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach