Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
Aparat nie wyzwala lampy studyjnej
Witam
Mam tego typu problem. Podłączam za pomocą kostki po kablu lampę studyjną. Aparat ustawiam w trybie X i kurde za pierwszym razem wyzwala mi lampę, a za każdym następnym już nie. Wciskając przycisk test na koncie lampy są wyzwalane idealnie. Natomiast aparat nie chce ich wyzwalać. Pewnie coś z ustawieniami ale co ?
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
Napinator napisał/a:
za pierwszym razem wyzwala mi lampę, a za każdym następnym już nie.
(...)
Pewnie coś z ustawieniami ale co ?

Z ustawieniami nic. Prawdopodobnie w obwodzie wyzwalającym płynie za duży prąd i po wyzwoleniu triak w aparacie pozostaje w stanie przewodzenia.
- Jeśli napięcie na złączu lampy jest wysokie (przekracza 30 V) to bezpieczniej zrobić kompletną przeróbkę układu wyzwalania opisaną tutaj - koniecznie wersja z obwodem odwieszającym (rezystor 22 kOm i kondensator 22 uF - kondenstator może być mniejszej pojemności jeśli masz problem zmieścić go w lampie, ja robiłem na 1 uF i działał)
- Jeśli napięcie na lampie nie przekracza 30 V, to wystarczy sam obwód odwieszający (rezystor + kondensator) w szereg z obwodem wyzwalania lampy, podczas montażu upewnij się co do prawidłowej biegunowości kondensatora.
Pozdr.
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
Problem z tym, że prędzej mi to działało :) i to rewelacyjnie. Teraz wciskam przycisk test i dopiero strzał
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
Napinator napisał/a:
Problem z tym, że prędzej mi to działało :)

Po polsku poproszę.
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
Prędzej aparat za każdym razem wyzwalał mi lampy. Sprawdzałem to na 2 kostkach i 3 kablach, bez efektu. Więc wadliwą kostkę lub przewód wykluczam
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
Hmm... A ja prędzej mogę jechać samochodem niż rowerem.
Prędzej też kaktus mi na dłoni wyrośnie, niż zrozumiem, w jakim kontekście tego słowa użyłeś?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
LukD napisał/a:
w jakim kontekście tego słowa użyłeś?

Pewnie wczesniej :-) Fajnie to brzmi :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach