callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
dzis zrobilem maly eksperyment ze szklem przeciwodblaskowym, takim do oprawy zdjec itp. ale ze mam pasek szerokosci filmu to na pinhole zrobionym z pudelka po zapalkach niewiele bylo widac. moze sprobuj z takim szklem, jest bardzo jasne ale takie lekko zmatowione - to jest efekt nalozenia warstw przeciwodblaskowych, ja uzywam je w skanerze do wyrownywania filmu.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
callistratis, interesujące, dzięki za wskazówkę. Tylko skąd takie szkło dostać - kupuje się je razem ramką, antyramą, gdzie?
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
normalnie u szklarza, popros o jakis wiekszy kawalek do testow tylko, da ci pewnie za 1 zl. tak myslalem jeszcze o tym i chyba idealnie to by bylo wziasc zwykla szybe z naklejona jakas folia - wiesz, tak jak sie przyciemnia szyby w samochodach tylko kolor bialy oczywiscie (chociaz kto wie co by wyszlo na ciemnym ) :-)
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Aktualne doniesienia z frontu: matówka ze szkła "antyrefleks" nie sprawdza się.
Światło się nie rozprasza - poniżej crop ze środka kadru.



Ze szkłem matowym jest lepiej, ale przy dużym kącie padania, światło z otworka też się nie rozprasza tylko całkowicie odbija. Jest gorzej niż pierwszy pomysł z kalką techniczną.



Będę walczył dalej.

pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-09-04, 20:48 ]
Minęło sporo czasu, a ja w kwestii matówki nie wymyśliłem nic lepszego niż ta kalka techniczna. Co tam - przecież nie chodzi o to, aby było perfekcyjnie.
Dziś zabrałem pierwszy raz pudło na miasto. Słabo się "sprzęt" sprawuje pod światło, no i te długie czasy ekspozycji, ale rezultaty wg mnie są... niecodzienne. Oceńcie sami.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.


pozdrawiam!
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
1 fajne kadrowo i kolorystycznie :-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
xrog, mysle ze skoro pudlo, to moze byc ostrzej.. moge sie mylic
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
5 bardzo fajne.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
bardzo fajnie czyta sie ten watek, sledze z ciekawoscia : )

5,6, 8 najlepsze
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
afuszejk napisał/a:
bardzo fajnie czyta sie ten watek, sledze z ciekawoscia : )

5,6, 8 najlepsze


Porzuciłem prace z pudłem na rzecz "normalnego" analogowego pinhole. Jest bardzo kłopotliwe w "eksploatacji". Więcej zdjęć z pudła nie będzie. Jeśli taki temat Cię interesuje,
polecam ten
wpis w blogu Iczka .

Wątek jak dla mnie może zostać zamknięty przez adminów...
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Nie nie zamykac! Zostawic dla potomnych!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
xrog napisał/a:
eśli taki temat Cię interesuje,
polecam ten
wpis w blogu Iczka .


Tylko ze ten pan robi z obiektywem...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach