kasik  Dołączyła: 13 Cze 2008
  Problem z Pentaxem Optio e50
Wczoraj kupiłam sobie ten kompakcik, cieszyłam się, a dzisiaj koniec :(
Zastanawiam się, czy nie sprzedali mi uszkodzonego: wczoraj zdjęcia wychodziły rozmazane (wszystkie). Dodam, że poczytałam najpierw instrukcję, próbowałam dostosować opcje do fotografowanego obiektu, ale to też nic nie dało. Chciałam się zapytać, czy tym aparatem można w ogóle zrobić ostre zdjęcia w trubie automatycznym?
Dzisiaj włączam aparat z nadzieją, że może coś przeoczyłam w sprawie ostrości, zrobiłam 2 zdjęcia i ekranik zrobił się cały czarny, pojawiły się jakieś białe paski i zgasł. Potem nie chciał się już włączyć, mimo nowych baterii. Słychać tylko jakiś zgrzyt :(
Co do ekranu, wczoraj przez cały czas była na nim kasza (bardzo niewyraźny i rozmyty obraz), a ponieważ ja się nie znam na aparatach, myślałam, że to normalne. Ale teraz widzę, że to nie było normalne. Czy ktoś mógłby się ze mną podzielić wrażeniami na temat swojego Optio e50, żebym wiedziała, czego się spodziewać po tym kompakcie?
I właściwie co ja mam teraz robić? Do serwisu??? Co się mogło stać mojemy aparatowi? Nie spadł, nie przeżył żadnych wstrząsów, po prostu odmówił mi posłuszeństwa.
Pomóżcie :(
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ostre zdjęcia powinien robić w każdym trybie, chyba że przełączyłaś na ręczne ostrzenie, wtedy wszystko zależy czy dobrze ostawiłaś ostrość.
Chyba jedynym wyjściem jest zgłosić się do sklepu i wymienić na inny egzemplarz wolny od wad.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
co do tego, jak się sprawuje albo powinien i jaką jakość zdjęć z neigo można wycisnąć zobacz np. tu:

http://www.digitalcamerar...entax+optio+e50

co stało się u ciebie kasik trudno powiedzieć, ale z pewnością aparat jest uszkodzony i po prostu oddaj go do sklepu, żeby ci wymienili, bo towar jest niezgodny z umową, jaką milcząco zawierasz ze sprzedawcą w momencie kupna. Mogą cię odsyłać do serwisu, ale z tego co wiem, masz prawo żądać wymiany sprzętu, a oni mają obowiązek go wymienić. Poszukaj na forum, było o tym sporo gdzieniegdzie...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
powinien robić w każdym trybie, chyba że przełączyłaś na ręczne ostrzenie

Albo kiedy są zbyt długie czasy i zdjęcia sa poruszane.
A kasza, to pewnie szum matrycy - bolączka kompaktów.

Co do czarnego ekranu z paskami - spróbowałabym dać jeszcze raz zupełnie nowe baterie [ale porządne!], a jak nie pomoże, to oddać do sklepu.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
kasik, idz do sklepu i wymien na nowy.
 
kasik  Dołączyła: 13 Cze 2008
Czyli trzeba wymienić... Dzięki za pomoc!
Szczerze mówiąc, to mnie trochę rozczarował ten aparat, myślałąm, że może więcej, ma zdjęcia wychodzą okropnej jakości. Takie jak na stronie, którą przesłał cypis. Żeby tak się dało wymienić na inny model... Zaraz sobie poczytam coś na ten temat, bo szczerze mówiąc, nie mam pojęcia o moich prawach i obowiązkach w danym momencie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
kasik pamiętaj, że z najtańszych kompaktów nie wyciśniesz zbyt wiele - jeśli jakimś cudem będziesz miała szansę zamienić aparat na sprzęt innej marki, to z tych najtańszych polecałbym ci kompakciki fuji lub sony, a z nieco droższych canony lub panasoniki... Najlepiej jeśli sprzedawca pozwoliłby ci zrobić parę zdjęć przed kupnem aparatu, żebyś mogła ocenić, czy to cię zadowala czy nie.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
A może to jednak wina zasilania.
Kiedyś miałem takiego, nazwy nie pomnę (chyba Premier), na 4 AA, bez akumulatorków nie było szans na jakąkolwiek komfortową pracę. Najlepsze baterie starczały na kilka fotek.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Wymień na nowy egzemplarz i zobacz czy będzie działał lepiej.
Kupiony w sklepie? To niech pan z obsługi zrobi kilka zdjęć, powinien mieć na tyle wiedzy, żeby żadnych "grubych" błędów nie robić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach