matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Eee, też jestem lewooczny 8-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
bEEf, z czymś takim bedzie na pewno bezpieczniej:
http://www.pstryk.pl/img/9/06599/main.jpg

EOOT
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
matth napisał/a:
Eee, też jestem lewooczny

Spooko, jeno przypomniały mi się moje próby lewoocznego patrzenia i ten ciągły dylemat, co zrobić z nosem ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
bEEf, skoro ciągniesz dalej odpowiem.. bardziej pochylasz głowę i lekko skręcasz w prawo, tak mi się zdaje, bo u mnie to był odruch z tym okiem (jest dominujące)

..a żeby było śmieszniej mi przy próbach patrzenia prawym przeszkadzał nos :roll:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Już wielokrotnie próbowałem patrzeć prawym okiem, ale nie trafiam w wizjer ;-) I no nie umiem ostrzyć na prawe oko :-> Co zrobić z nosem? Hmm ja się jakoś tak przytulam do aparatu, że nie przeszkadza. Tzn w analogu nie przeszkadzał, za to w cyfrowej erze pojawia się problem usmarowanego lcd, którego jeszcze nie rozwiązałem ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dagio napisał/a:
skoro ciągniesz dalej odpowiem.. bardziej pochylasz głowę i lekko skręcasz w prawo

Potem narzekają, że matryca krzywo umocowana :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dagio napisał/a:
bardziej pochylasz głowę i lekko skręcasz w prawo, tak mi się zdaje, bo u mnie to był odruch z tym okiem (jest dominujące)


Kurde, ja robie prawym, ktore mam dominujace i ZAWSZE trzymam głowe pod katem 30-45st... :shock: to musi wygladac debilnie, ale inaczej nie umiem...


(wiem, wiem, slabo widac, ale innego nie mam czasu szukac)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
ZAWSZE trzymam głowe pod katem 30-45st...

Przy SLR-ach, ktore maja wizjer umieszczony centralnie, takie ulozenie glowy pozwala na odseparowanie twarzy od tylnej scianki/LCD :-) Pewnie za czasow uzywania roznych P tak Ci sie porobilo :-P
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Mój patent na pasek do kasetki:


Do spodu aparatu przykręcona jest aluminiowa płytka. Zrobiłem ją z trzech płytek alu gr 2mm, z których ostatnia jest nieco dłuższa - powstał w ten sposób zaczep do szybkozłączki do statywu (teraz muszę zmajstrować gniazdo na tę szybkozłączkę:). W ten sposób odpadło żmudne kształtowanie w jednym kawałku aluminium, a w dodatku, między warstwami alu udało się umieścić gniazdo statywowe, wykręcone ze starego aparatu. Całośc została sklejona i znitowana, i pomalowana czarnym matem. W płytce jest wyciete gniazdo do mocowania paska. Pasek uszyłem z kawałka skóry, paska do canomatica i paska do Zenita. Całość została przykręcona do kasetki za pomocą spiłowanej w stożek starej śruby statywowej, tak że nie ma problemu z otwarciem klapki i wymianą bateri.
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
michal5150, normalnie uważaj żeby cię Jim Garavuso od Camdaptera nie pozwał ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Prawdę mówiąc, to miało być coś na wzór właśnie camdaptera, ale po pierwszych przymiarkach okazało się że szeroki pasek kiepsko trzyma się na samej dłoni, więc zrobiłem wersję nadgarstkową :-)
 

shap  Dołączył: 06 Kwi 2007
dzerry napisał/a:

http://www.youtube.com/wa...feature=related


"Wywiercić okragłe otwory... " ;-) [2:15]
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
matth napisał/a:
Eee, też jestem lewooczny


Jak i ja... :oops: :mrgreen:

A co do paska na przedramie - ja do dalmierza przyczepilem taki od kompaktu nadgarstkowy na przeciwlegle niz Alkos oczko w aparacie i jest gitara...

Pzdr
Spinner
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
no i ja mam problemy z patrzeniem prawym okiem przez wizjer:)
pojecia nie mam co zrobic z upacianym wyswietlaczem:)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W prawej kieszeni musisz nosić chustkę do nosa a w lewej do wyświetlacza.
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
plwk napisał/a:
W prawej kieszeni musisz nosić chustkę do nosa a w lewej do wyświetlacza.

I jeszcze pamiętać, żeby nie pomylić ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Chciałem tylko powiedzieć, że Alkosowy przepis na pasek przydał się i mnie a co do używanego oka to na zmianę używam prawego i lewego :-P
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
nemo napisał/a:
Chciałem tylko powiedzieć, że Alkosowy przepis na pasek przydał się i mnie a co do używanego oka to na zmianę używam prawego i lewego :-P


Po przeczytaniu tego wątku zastanowiłem się i wychodzi mi, że szerokimi obiektywami (S10-20, kit) ostrzę prawym okiem, a tele tak gdzieś od 75 do 260mm ostrzę lewym.
 

rudi  Dołączył: 10 Wrz 2008
Odbiegając od tematu głównego i kierując się na tor boczny pragnę dorzucić swoje trzy grosze - otóż KX ma podziałkę po prawej i lepiej by było lewe oko przykładać , wtedy nie trzeba zezować na prawo , w MEs wygodniej jest użyć oka prawego bo podziałka jest po lewej . Po przekątnej mi się lepiej patrzy :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Chyba można się podpiąć...
Znalazłem na YT rozwiązanie alternatywne. Oczywiście przedstawione w sposób amerykański - coś, o czym można powiedzieć w 30 sekund, facet magluje w 8 minut... :-)
ale rozważam podobne rozwiązanie, bo jednak pasek paskiem, a M6 ciąży w ręce...

Swoją drogą ciekawe, jak to ludzie potrafią pasek parciany i kółko metalowe sprzedać za 25USD z przesyłką... :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach