alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hihi, wpadlem na cos podobnego jakies 2 lata temu. Genialnie sprawdza sie na wyprawach :-D

 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
swietna sprawa... przynajmniej tak wyglada... jutro pewnie zrobie i wyprobuje :)

Kosmo, 25USD placisz bo pasek jest z "niezniszczalnego" materialu ;)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
jiro napisał/a:

Kosmo, 25USD placisz bo pasek jest z "niezniszczalnego" materialu ;)

ta... pewnie dlatego autor wyłączył możliwość komentowania.. :-)

[ Dodano: 2011-09-14, 01:07 ]
alkos napisał/a:
Hihi, wpadlem na cos podobnego jakies 2 lata temu. Genialnie sprawdza sie na wyprawach :-D

haha, niezłe, wersja sznurkowa-afrykańska... :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie sznurkowo-afrykanska tylko linkowo-karabinkowa ! Prosze mi tu nie podkopywac przyszlego potencjalnego biznesu :-P

A tak serio to wydaje mi sie, ze moja jest duzo lepsza do ciezszych lustrzanek.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
alkos napisał/a:
Nie sznurkowo-afrykanska tylko linkowo-karabinkowa ! Prosze mi tu nie podkopywac przyszlego potencjalnego biznesu :-P

only 25 GBP + P&P? :-P
(ps. pośpiesz się, bo na ystrap.com pisze facet, że "patent pending"... ;-)

A tutaj jeszcze jeden patent pana od paska za 25USD - noszenie 2 obiektywów na 1 body... :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kosmo napisał/a:
only 25 GBP + P&P?


Eee tam, moje byznesy som czarity :-D
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
jiro napisał/a:
Kosmo, 25USD placisz bo pasek jest z "niezniszczalnego" materialu ;)

no tak, ale facet znalazł go "after exhaustive research"... (1:53 minuta filmu...)

alkos napisał/a:

Eee tam, moje byznesy som czarity :-D

jak facet opatentuje to kółko na pasku, to nawet jako czarity nie będziesz mógł tego produkować... ;-)

 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
alkos napisał/a:
Eee tam, moje byznesy som czarity :-D

w takim razie to zadne byznesy ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jiro napisał/a:
w takim razie to zadne byznesy ;)


Ano :->
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fajny ten karabinkowy pomysł (trzeba kopiować zanim zostanie zastrzeżony ;-) ) - porównując z filmikiem o Y-strap wygląda, że coś takiego sprawdziłoby mi się na rowerze. Ostatnio sprawdzałem różne opcje i żadna nie była dobra - w sakwie aparat zdjęć nie robi a i chyba go dobrze trzęsie, w plecaku też nie pstryka a samego plecaka na rowerze unikam, powiesiłem na szyi to przy wsiadaniu, zsiadaniu i różnych manewrach strasznie się bujał i zahaczał o wszystko, założyłem na skos przez ramię/klatkę piersiowa - trudno z kolei dociągnąć do oka. Jedno mnie tylko w tej lince zastanawia - na ile wrzyna się w szyję?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mi sie nie wrzyna - gruba alpinistyczna jest.

Ale: na rowerze nie wisi juz z boku, tylko zjezdza do przodu i moze obijac sie o kierownice :-/ Zalezy jeszcze jaki rower - jak holender z raczkami na wysokosci oczu to bedzie git.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z tym obijaniem to pewnie też kwestia długości odcinków łącznikowych gdzie są karabinki (na filmiku "mega wynalazcy" za bardzo mu się nie odsuwa od ciała) ale rower to dokładnie holender więc tu jestem optymistą choć siodełko mam tak wysoko, że kierownica wypada jednak poniżej szyi ;-) No to pozostaje poszukać odpowiedniej linki - taka z alpinistycznego sklepu to pewnie dodatkowe punkty do lansu, he he.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
wydaje mi sie ze na rower to srednie rozwiazanie, bo jednak troche ciało sie wychyla do przodu, wiec jest spore ryzyko, ze tak jak pisze alkos, aparat w pewnym momencie opadnie na tyle ze bedzie obijal kierownice... tak czy inaczej patent z tym paskiem jest dobry, a jeszcze jak zobaczylem ze fajnie sie chowa poda marynarka to juz w ogole... od zawsze lubie casualowe marynarki, wiec musze to sprawdzic. :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
Z tym obijaniem to pewnie też kwestia długości odcinków łącznikowych gdzie są karabinki


Raczej glownie twojej pozycji przy pedalowaniu.

( :evilsmile: )

Maciek napisał/a:
taka z alpinistycznego sklepu to pewnie dodatkowe punkty do lansu, he he.


Innej nie rozwazalem, bo musi byc gruba. Aha - po dobraniu dlugosci zszyj ja, nie zgrzej, bo moze latwo puscic.

[ Dodano: 2011-09-14, 10:35 ]
jiro napisał/a:
aparat w pewnym momencie opadnie na tyle ze bedzie obijal kierownice...


No wlasnie - opada od razu jesli przechylasz sie do przodu. O to chodzi z tymi karabinczykami, zeby jezdzil bez oporow.

[ Dodano: 2011-09-14, 10:35 ]
jiro napisał/a:
a jeszcze jak zobaczylem ze fajnie sie chowa poda marynarka to juz w ogole... od zawsze lubie casualowe marynarki, wiec musze to sprawdzic


Hmmm... jakby tu tak ta C330... ;-) :->
 
fabik  Dołączył: 08 Maj 2010
A jakby połączyć patent michala5151 i alkosa i do aparatu przypiętego do sznurka,przykręcić na dole trzeci karabinczyk i przed jazdą rowerem przypinać go do szlufki lub paska?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
To jest mysl :-)

Ale raczej karabinczyk przypialbym do szlufki, a do gniazda staywowego mala petelke - inaczej by dyndal komicznie :-)
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
ostatnio mialem chwile i przysiadlem zeby zrobic ten pasek i jak zaczalem to... zrobilem trzy, zeby nie przepinac miedzy aparatami. :)
a wyszlo tak:




pasek jest banalnie prosty do zrobienia. użyłem taśmy poliamidowej(duza wytrzymałość, nie ściera się, jest miękka) o szerokości 25mm i grubości 1,2mm, kółka(od breloków) i regulatory długości paska. najwiekszy problem mialem z dostaniem kółek i regulatorów, poniewaz wszystko musi miec odpowiedni rozmiar, ale jak juz sie udalo to poszlo gładko. w 10 minut spokojnie jeden pasek mozna zrobic.
a co najwazniejsze jest niesamowicie wygodny, a jak do aparatu podepnie sie naleśnika(w moim przypadku ten nalesnik jest dosc duzy, bo od minolty) to w ogole spod marynarki nie odstaje :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach