mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ha, a ja zbije fortune, bo bede sprzedawac naklejki PENTAX :P
a tak powaznie, to jesli cena szajsunga bedzie znaczaco nizsza, to niestety ale chyba sie skusze na S
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
mily napisał/a:
a tak powaznie, to jesli cena szajsunga bedzie znaczaco nizsza, to niestety ale chyba się skusze na S

W MM róznica cenowa między DL-em a GX-1L wynosiła 100 PLN na korzyść GXa. W sumie niezbyt dużo.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
awakqwq napisał/a:
Chm nie bardzo rozumiem politykę współpracy Pentaxa i Samsunga w tym momencie. Jaki jest sen wydawać praktycznie identyczne puszki w tej samej cenie ?? Przecież w ten sposób wzajemnie podbierają sobie klientów.


Jest to dużo mądrzejsza polityka, niż ta, którą zastosowała Sony w stosunku do Minolty. Likwidacja uznanej marki podkopała tylko ich próbę wejścia na rynek DSLR.

Natomiast Pentax i Samsung nie podbierają sobie wzajemnie wcale klientów, tylko wspólnie odbierają ich pozostałym uczestnikom rynku.

Dokładnie taka sama sytuacja jest na rynku samochodowym. Jednen koncern, jeden produkt (z drobnymi różnicami kosmetycznymi), produkowany w jednej fabryce, ale sprzedawany pod dwoma znakami towarowymi (markami):

Citroen Berlingo i Peugeot Partner. - Bo klienci tak sobie życzą...

milly: to już nie "szajsung"

Robi najładniejsze panele LCD, świetne drukarki laserowe (nawet z wbudowaną sieciówką WiFi) nie mówiąc o wielu wyrobach z dziedziny Audio-Video. Zaczynał skromnie, ale teraz to potentat także jeśli chodzi o jakość.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
ale teraz to potentat także jeśli chodzi o jakość.

tu się troszkę rozpędziłeś, mam dysk samsunga może z rok to wiem coś o tej jakości :evil:
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
emigrant napisał/a:
Zaczynał skromnie, ale teraz to potentat także jeśli chodzi o jakość.


O jakoś to napewno.

Generalnie z nim jak z DajEwo i innymi z tego kraju.
Trafisz na egzemplarz fajny i jesteś gość.
Trafisz na pechowy i masz problem bo serwis nie koniecznie uzna to za wadę.

O aparatach tej fimy się nie wypowiem. Ale w komputerach to już omijam ich dużym łukiem.
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
[quote="emigrant"]
awakqwq napisał/a:

Dokładnie taka sama sytuacja jest na rynku samochodowym. Jednen koncern, jeden produkt (z drobnymi różnicami kosmetycznymi), produkowany w jednej fabryce, ale sprzedawany pod dwoma znakami towarowymi (markami):

Citroen Berlingo i Peugeot Partner. - Bo klienci tak sobie życzą...

.

To chyba nie jest ta sama sytuacja... Berlingo/Partner to wspólny projekt koncernu PSA od początku aby koszty projektowania były niższe.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie na rynku to ja bym to raczej porównał do VW (Pentax) i Skody (Samsung) Skoda sprzedaje tańsze auta chociaż opierają się na analogocznych modelach VW.
Fabia- Polo
Octavia- Golf
Superb- Passat

Możliwe jest też że to jest za późna godzina na moje wypowiedzi ;)
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Popatrzcie na monitory i telewizory. Powtarzalność parametrów miedzy poszczególnymi egzemplarzami jest marna. Też zauważam to samo. Trafia się na super egzemplarz lub na totalne badziewie. Jeżeli chodzi o awaryjność - to chyba nie jest z tym najgorzej i np. od Sony nie odbiega to daleko. Czyli tak sobie, bo Sony też już od dawna nie jest synonimem jakości.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
PiotrG. do Pemigana. Pozdrowienia Przepraszam, za ten nastrój zachodzącego słońca.Oczywiście .żeby podkreslić czerwony pożar zachodzącego słońca Trzeba Dodac filtr czerwony i być z dala od niebieskiego. Miałem na myśli usunięcie o zmierzchu, żółtawo-czerwonej barwy twarzy w promieniachzachodzącego słońca przez dodanie blue z palety RGB. Piotr G. Oczywiscie przepraszam i dziękuję za konstruktywną uwagę
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sp7foy napisał/a:
Ale w komputerach to już omijam ich dużym łukiem.


A co powiesz o pamieciach, he?

Tak sie klada ze skadalem kiedys serwery IBMa z przeznaczeniem do banków, wojska i takich tam. ( w cenach od 300.000e do 5m e za segment :-o ) Na pamieciach byly 2 rodzaje kosci: Samsung i Hynix :-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jeszcze jedna ciekawostka. Samsung w DE ma być droższy, chociaż uboższy (czego nikt nie zauważył) od Pentaxa.

Kształt korpusu GX10 jest nieco inny niż K10D i dlatego nie będzie pasował Batery Pack z K10D. A Samsung nic nie powiedział o opcjonalnym BP - bo go (na razie przynajmniej) nie przewiduje.
Natomiast cena w DE ma być:
K10D kit 999,- eur
GX10 body 999,- eur

Dziwne? Szczegóły Tutaj
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
alkos napisał/a:
A co powiesz o pamieciach, he?
Na pamieciach byly 2 rodzaje kosci: Samsung i Hynix :-)


Pierwsze co powiem, że nie ma tam elementów mechanicznych, ani mocy.
Drugie co powiem, to naprzykłąd HP nigdy nie stosowało pamięci Samsunga (w podobnym segmencie sprzętowym) ze względu na problemy z nimi.
Inaczej mówiąc: Owszem IBM mógł brać takie pamięci po spec testach. Te które przeszły test były ok. I tu właśnie pojawia się powtarzalność parametrów.
(W domowym serwerze mam jedną kość Samsunga i problemów z nią nie ma, nawet współpracuje z Kingstonem bez problemu).

Nie twierdzę, że aparaty w wersji Samsung będą badziewne.
Ale obawiam się, że trzeba będzie trafić na egzemplarz (albo dobry i się cieszyć, albo kiepski i mieć problemy). Oczywiście dużo większa szansa trafienia na ten sprawny. Niestety serwisu Samsunga nie ocenię wyżej niż Apollo (pierwszy znam ze sprzętu komputerowego, drugi z opowiadań).
Ale napewno oba są dużo sprawniejsze niż naprzykład serwis Sony (czytaj Sorry).

Jeśli ja miałbym podejmować decyzję to jak to mówią: Nie stać mnie na takie oszczędzanie.
Chociaż tak naprawdę to nie mam żadnej pewności czy K100D nie zepsuje się nagle i nie będzie to jakaś wada fabryczna na którą będę bluźnił.
Ale jak widać problemy są już:
- Brak aktualizacji
- Problem z RAWami (trzeba konwertować)
Więc płacisz trochę mniej i dostajesz trochę mniej. Jak dla mnie uczciwa alternatywa.
W końcu kupiłem K100D a nie K10D bo też chciałem mniej za mniej.

PS: Na razie to chciałbym przeczytać jakieś wrażenia z serwisowania Samsungowych aparatów, w końcu nie będzie to ten sam serwis co komputery naprawia.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Inaczej mówiąc: Owszem IBM mógł brać takie pamięci po spec testach. Te które przeszły test były ok. I tu właśnie pojawia się powtarzalność parametrów.


Jakichkolwiek pamięci by nie brał, robiłby im mega-spec-testy. A z jakiegoś powodu nie brał np. neca, a wlasnie samsunga... :-)
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
alkos napisał/a:
A z jakiegoś powodu nie brał np. neca, a wlasnie samsunga... :-)


No z jakiego to chyba wiadomo.

Gdyby na półce obok siebie leżał K10D i jego odpowiednik z logo Samsunga dokładnie w tej samej cenie to który byś kupił? ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie rozumiem. Oczywiscie ze P :-)
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
zgadzam się ze to już coraz mniej szajsung - mam ich mini audio sprzęt od 5 lat -zero problemów , tv 8lat to samo dysk 4 lata ok panel lcd -1 iesiąc:-) ładny, -a w dziedzinie która nas najbardziej interesuje nowa linia choćby kompaktów nv -robi jak najbardziej pozytywne wrazenie (metalowy korpus a'la dalmierzowiec z lat 60-tych -tu, to akurat pentax spokojnie mógłby sobie coś nie coś zapozyczyć;-) pozdr
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Gratuluje wszystkim naiwnym wiary w marke. Tylko jestem ciekaw kto mi zagwarantuje że nie kupie Pentaxa robionego w fabrykach Samsunga i odwrotnie. Zapewne wszystko tłuką na jednej tasmie i tylko elementy obudowy sa tłoczone oddzielnie. Na moje to całą robote wykonują w fabrykach Pentaxa bo nie sądze aby Samsung dla robienia klonów Pentaxa otwierał własne fabryki. Pewnie Samsung dostarcza elementy elektroniki wraz ze softem, a reszta jest dziełem Pentaxa. Jak wypuszczą coś własnego to już może swiadczyć o wyodrębnieniu produkcji.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeden z PDML-owiczów zrobił zdjęcie nowym Samsungiem na Photokinie. Podobno kadyszka miała blokadę zapisu, ale GX-10 nie :-) - obydwa miały firmware 0.20.
Oczywiście na PDMLu się nabijają z Samsunga, że tym razem już potrafili założyć dobrze obiektyw (na zdjęciu jest GX-L z kitowym szkłem), ale nad zakładaniem osłony p-słon będą musieli jeszcze popracować...
A, byłbym zapomniał, DNG+JPG są tu:
http://users.skynet.be/thibouille/SG100002.DNG
http://users.skynet.be/thibouille/SG100002.JPG
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
matko....co to za szklo bylo podpiete......bo naokolo bialych literek to tragedia sie robi...
 
BogdanZ  Dołączył: 19 Wrz 2006
Samsung to dzisiaj spory rynek pamięci półprzewodnikowych, monitorów itp. To jest potentat, nie wiem, czy już czasem nie większy niż Sony. IBM nie tylko stosuje pamięci Samsunga ale i też monitory.
Nie wiem jak z jakością sprzętu foto, bo nie miałem z tym nigdy do czynienia, ale gdyby nie mariaż Pentaxa z Samsungiem, to czekałby go los Minolty. Dobrze, że te dwie firmy współpracują ze sobą, ponieważ jest to z pożytkiem dla nas.
Jestem bardzo ciekawy, czy ktoś ma już wyrobione opinie na temat jakości lustrzanek Samsunga, ale tylko tych z autopsji.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
sp7foy napisał/a:
Problem z RAWami (trzeba konwertować)

Konwersja RAW-ów w aparacie to według mnie taki trochę "wodotrysk", choćby z tego względu, że na małym (w porównaniu z monitorem komputera) LCD nie ustawisz wszystkiego precyzyjnie. A konwertować w aparacie i jako JPEGa obrabiać w kompie to trochę bez sensu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach