MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jedno mnie tylko zastanawia patrzac na tego Samsunga, ciekaw jestem czy jego potencjalni posiadacze nie zostana troche z reka w nocniku. Zobaczcie ile bylo poprawionych softow do Pentaxow a ile do Samsungow :-/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
MKw napisał/a:
Zobaczcie ile bylo poprawionych softow do Pentaxow a ile do Samsungow :-/
Właśnie, jestem ciekaw jak to z tym będzie ?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Właśnie, jestem ciekaw jak to z tym będzie ?

jak na razie, nie wyglada to dobrze...

[ Dodano: 2007-01-09, 23:48 ]
ale tak sobie mysle, ze k10/gx-10 jest na tyle atrakcyjnym aparatem, ze moze bracia rosjanie sie zainteresuja przerobka gx-10 na k10 8-) :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
l_uka, musieliby najpierw rozgryźć kod maszynowy procesora tego aparatu oraz protokół IO. Jeżeli komputer pokładowy aparatu nie jest z gotowych standardowych elementów (a nie jest, w przeciwieństwie do czystade) to jest to trudne i kosztowne.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Bronek wymiękam czasem przy Twoich postach. Idę pobawić się klockami.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przypomniał mi sie dowcip o blondynkach bawiących się klockami, ale z avatara wygląda, że vesper blondynką nie jest, więc nie napiszę.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Przemaluję się jak znajdę chwilę. Powiedz a conto.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sama chciałaś.

[autocenzura]

Zawsze sobie obiecuję, że to już ostatni raz, kiedy zostałem sprowokowany przez kobietę....

 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Dobra, nie przemalowuję się. Te blondynki to męczennice narodu, ciężkie życie mają.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
_uka, musieliby najpierw rozgryźć kod maszynowy procesora tego aparatu oraz protokół IO. Jeżeli komputer pokładowy aparatu nie jest z gotowych standardowych elementów (a nie jest, w przeciwieństwie do czystade) to jest to trudne i kosztowne.

a mi bardziej chodzilo o to, zeby do gx-10 wgrac soft k10 - bebechy maja raczej identyczne...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
l_uka napisał/a:
a mi bardziej chodzilo o to, zeby do gx-10 wgrac soft k10 - bebechy maja raczej identyczne

Może być tak, jak z Leicami i Panasonicami. Wszystko praktycznie to samo, robione w tych samych zakładach, ale oprogramowanie jest inne.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
L_uka, nie będą. W jakimś wywiadzie zapodanym chyba przez Bronka, napisane było, że aparaty te sporo różnią się pod względem elektroniki. To chyba jakiś mądry (inaczej) inżynier z Pentaksa powiedział, komentując pytanie o bliźniaczego Samsunga.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
To chyba jakiś mądry (inaczej) inżynier z Pentaksa powiedział, komentując pytanie o bliźniaczego Samsunga.

a, chyba ze tak 8-)
nie zartuj sobie! 8-) :-B
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wydaje mi się, że jak na razie jedyne pewne różnice między K10D i GX10 to obudowa i interfejs graficzny użytkownika. A to nie przesądza o niepasowaniu firmware'u. Może być tak, że po wgraniu do GX10 firmware od K10D będziemy mieli Samsunga z interfejsem użytkownika Pentaxa. Ale... moze być też tak, że próba wgrania takiego firmware'u spowoduje uśmiercenie aparatu.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Marek Wyszomirski, przypuszczam że Samsung w ogóle nie pozwoli sobie wgrać firmware od Pentaxa
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Swoją drogą to z tego co widać w necie Samsung ma menu wizualnie ładniejsze.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek - toteż pisałem - nie wiadomo, czy próba wczytania firmware Pentaxa nie spowoduje uszkodzenia aparatu. Pół biedy, jeśli sprawdzi że menu się nie nadaje i odmówi czytania. Gorzej jeśli zacznie wczytywać i powie do widzenia - zwłaszcza że serwis takiej naprawy za gwarancyjną raczej nie uzna.

Vesper - mi się menu Pentaxa całkiem podoba. natomiast ze zdjęć wydaje mi się, ze obudowa Samsunga jest ładniejsza. Ale - porównywanie na podstawie samych zdjęć może prowadzić do błędnych wniosków - nie porównasz jakości użytych materiałów, trzymania w ręku itp.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Słusznie, poczekamy aż sytuacja z dostępnością znormalnieje, to wymaca się oba i każdy oceni, co lepsze biorąc za najważniejszy argument, jaki aparat sam posiada :D A poważnie to słusznie prawisz z tą obudową, Pentax taki surowszy na oko. Ale nie narzekałam podczas krótkiego romansiku w MM.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
natomiast ze zdjęć wydaje mi się, ze obudowa Samsunga jest ładniejsza. Ale - porównywanie na podstawie samych zdjęć może prowadzić do błędnych wniosków - nie porównasz jakości użytych materiałów, trzymania w ręku itp.

Z widzianych przeze mnie zdjęć tylnej ścianki to stanowczo bardziej mi się podoba KaDyszka. Samsung taki jest trochę... od siekiery ;-) mało finezji w kształcie klawiszy sterujących tych po lewej stronie, kształt wytłoczeń też taki jakiś :roll:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk, no to sie rozumiemy, co do ksztaltow :mrgreen:
mi sie bardziej podoba k10 - gx taki od siekiery w calosci :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach