MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale moze to byc bardzo przydatne, wiele razy mialem juz taka sytuacje ze proszono mnie zebym zostawil zdjecia na koniec jakiejs tam imprezy a co moglem zostawic ? rawy :lol:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
djack napisał/a:
sp7foy napisał/a:
Problem z RAWami (trzeba konwertować)

Konwersja RAW-ów w aparacie to według mnie taki trochę "wodotrysk", choćby z tego względu, że na małym (w porównaniu z monitorem komputera) LCD nie ustawisz wszystkiego precyzyjnie. A konwertować w aparacie i jako JPEGa obrabiać w kompie to trochę bez sensu.

djack - sp7foy raczej miał na myśli, że raw-y z k100d nie są rozpoznawalne przez popularne programy do obróbki raw-ów. Trzeba je przepuścić (właśnie przekonwertować) przez programik stworzony przez Jarka Dąbrowskiego - swoją drogą dobrze mieć kogoś takiego w naszym gronie :mrgreen: .
Poza tym przydałaby się taka funkcja, o jakiej Ty myślałeś, w aparacie (w K10D jest zapis raw+jpg) - czasem mógłbym bezpośrednio z aparatu coś wydrukować (na imprezach przydałaby się taka opcja)

Pozdrówka
Marucha
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
djack napisał/a:
Konwersja RAW-ów w aparacie to według mnie taki trochę "wodotrysk",

MKw napisał/a:
Ale moze to byc bardzo przydatne, wiele razy mialem juz taka sytuacje ze proszono mnie zebym zostawil zdjecia na koniec jakiejs tam imprezy a co moglem zostawic ? rawy

Na poczatku jak zobaczyłem te funkcje tez pomyślałem: wodotrysk, ale jak się potem zastanowiłem to doszedłem do podobnego wniosku jak MKw. Nie raz pstrykałem cos w rawie, potem ktoś poprosił o fotki i trzeba było tłumaczyć, że nie da rady, bo nawet jak zostawię to i tak będą bezużyteczne itd. A tak -proszę bardzo jpg do ludzi, raw zostałby u mnie i byłoby pięknie.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
matko....co to za szklo bylo podpiete......bo naokolo bialych literek to tragedia się robi...


"this shot is taken with Samsung version of DA 12-24 which is lacks Pentax’s Super Multi Coating."

"ISO200 with 12-24 F4 at 24mm F/4 1/30 sec"
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiadomo czy to wina szkła czy przetwarzania w wersji softu 0.2
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Otwarte 12-24/4 dość silnie aberruje.
Tak swoją drogą, to Lightroom bardzo ładnie to koryguje.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
http://www.youtube.com/wa...za9azUHz4&eurl=
Linka podesłał mi Brizz - chyba jeszcze tego nie było na tym forum. Mam nadzieję, że w k10d też tak to wygląda :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
this shot is taken with Samsung version of DA 12-24 which is lacks Pentax’s Super Multi Coating."

Co ciekawe po otwarciu w PPB dowiemy się że fotka została strzelona Samsungiem, ale już jako nazwa szkła figuruje "smc Pentax-DA 12-24".
Ciekawe na ile to pewna informacja z tym brakiem SMC w samsungowych wersjach szkieł...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Trudno wyczuć. To info ze strony pentaxlife.

Ale śledząc poczynania Pentaxa względem Samsunga mam nieodparte wrażenie, że dają im PRAWIE to samo.

Np. brak odpowiednika K100, przy GX10 brak Battrery Gripa i nieco inny kształt, tak że grip od K10D najprawdopodobniej nie pasuje.

Widać fachowcy z Pentaxa nie są w ciemię bici. Diabeł tkwi w szczegółach, więc 100% swojej pracy zostawiają tytlko dla siebie.

Ale może to tylko takie moje subiektywne wrażenie...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Widać fachowcy z Pentaxa nie są w ciemię bici. Diabeł tkwi w szczegółach, więc 100% swojej pracy zostawiają tytlko dla siebie.

No właśnie, w ostatnim "Foto kurierze" piszą, że GX10 będzie miał czułość ISO 200-1600, a nie jak Pentax od 100. Samsung na swojej stronie nic o tym nie pisze (chwali sie tylko górną granicą). Nie chwali się też formatem DNG, czyżby miało go nie być? (na Fotopolis twierdzą, że jest)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ech ten Foto-Kurier - taki "Super Express" w swiecie fotografii :lol: Prawda jest taka, ze teraz idzie sie na fora danej marki zeby uzyskac wyczerpujace informacje :-) Mam przed soba katalog GX-10 - czulosci zaczynaja sie od iso100 i DNG jest jak najbardziej wspomniany, wiec mozesz spac spokojnie :-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
[quote="slivus"]
emigrant napisał/a:
awakqwq napisał/a:

Dokładnie taka sama sytuacja jest na rynku samochodowym. Jednen koncern, jeden produkt (z drobnymi różnicami kosmetycznymi), produkowany w jednej fabryce, ale sprzedawany pod dwoma znakami towarowymi (markami):

Citroen Berlingo i Peugeot Partner. - Bo klienci tak sobie życzą...

.

To chyba nie jest ta sama sytuacja... Berlingo/Partner to wspólny projekt koncernu PSA od początku aby koszty projektowania były niższe.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie na rynku to ja bym to raczej porównał do VW (Pentax) i Skody (Samsung) Skoda sprzedaje tańsze auta chociaż opierają się na analogocznych modelach VW.
Fabia- Polo
Octavia- Golf
Superb- Passat


Możliwe jest też że to jest za późna godzina na moje wypowiedzi ;)


hmmm :roll: a nowa Jetta?

ja myśle że nowa Jetta = Octavia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
slivus napisał/a:
Jeśli chodzi o pozycjonowanie na rynku to ja bym to raczej porównał do VW (Pentax) i Skody (Samsung)

Zaraz, zaraz a to całe towarzystwo Pentaxiarzy próbuje mi wmówić że Pentax to Subaru :evil: to jak to w końcu jest ???? :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hmmm... musial ktos cos Ci niedopowiedziec. Pentax to Subaru, ale takie wschodnioniemieckie, czyli Trabant :-P Samsung w tym ukladzie to Wartburg :-P :-) :-D :mrgreen: :lol:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz, to gdzie w tym wszystkim znajduje się zacna marka Wołga i Łada?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Łada

Łada to podróbka Fiata, więc to raczej Samsung robiłby tu za "Ładę"
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Z dedykacja dla milosnikow nalepek...
Musze niestety zmartwic posiadaczy aparatow marki Pentax. W przedstawionych wyzej wypowiedziach jest napisane, jakobym to ja mial jakiegos trabanta, a Wy Volvo.
To powiem tak... :-P
Moim pierwszym aparatem cyfrowym byl kundel, jak to nazywacie :mrgreen: - mianowicie klepak HP618 - gdzie slawna firma HP zakupila od Pentaxa aparat EI-200 i oznaczala wlasna nalepka. Mam dwa takie aparaty - oba padly w tym roku w tym samym czasie - prawdopodobnie to Pentax zastosowal jakies kaprawe kondensatory i teraz przetwornice nie startuja - jest to dokladny objaw we wszystkich aparatach tego producenta - co sprawdzilem rowniez na zagranicznych forach dyskusyjnych.

Tak wiec z niezawodnoscia marki Pentax - niezalenie od nalepek jakie sa naklejane - wcale tak rozowo nie jest. Wezmy np. taki aparat Argawena - ORYGINALNY Pentax - i .... padl. Serwis za wymiane plyty glownej - ktorej wartosc moze byc oceniana na jakies 200-300zl - krzyknal kosmiczne pieniadze...ciag dalszy znacie. A to Pentax wlasnie !!! :oops:

Ktos narzekal na programy tematyczne. Ja akurat sobie ich obecnosc chwale, bo na razie ze mnie *upa a nie fotograf - taka jest bolesna prawda. Jak mialem HP618 - z wycieczki moglem przywiezc setke zdjec, gdzie moze 2-3 sztuki byly do wywalenia.

Majac teraz lustrzanke - chcialoby sie powiedziec, ze...aparat przerosl moje umiejetnosci - na poczatku bylem nawet podlamany - nic nie dzialalo jak chcialem - zdjecia to porazka - 100 razy lepsze robilem zabytkowym HP618. Teraz powoli ta statystyka sie zmienia - ale bez programow tematycznych szanujacy swoja marke producent nie bylby w stanie udowodnic potencjalnemu klientowi, ze tym sprzetem mozna robic dobre zdjecia... :mrgreen:

Majac GX-1S - zaczalem od czytania instrukcji. Kolejna podlamka - bowiem moja wersja byla mixem tlumaczenia z GX-1L. Napisalem do serwisu SAMSUNGA - i na drugi dzien mialem w skrzynce pdf'a poprawionego juz bez bledow.

Powiem tak - zaluje, ze jest tyle Pentaxa w moim Samsungu :mrgreen:

A zeby ich chudy byk na rogi wzial za te ich menu w aparacie. Tona jezykow - a polskiego nie ma.....
A jak wybiore angielski - to tez porazka - jakis niedopisany, z bledami poskracanymi....po prosu japonska PORAZKA ! Gdyby to byl taki Samsung - popatrzcie na Samsunga 815Pro - to on ma polskie menu - i inne Samsunga maja je rowniez...
Wiec jak mi ktos tutaj o kundlach wyjezdza, o szajsungu itd...to niech sie nie kompromituje.

I na koniec - niech ktos napisze do Pentaxa, ze mu sie nie podoba to i to...

Ja napisalem do Samsunga, i jakas skosnooka istota nawet mi odpisala - a ponarzekalem sobie, ze zrobili aparat wcale nie lepszy od ...zabytkowego Pentaxa DS2 :mrgreen: - i co sobie mysla, zeby takie g....w UE bez polskiego menu na rynek wprowadzac, i ze oczekuje na nowy firmware. A co! :-D

Dwa dni pozniej mialem odpowiedz: "Dear Customer,
Thank very much for your interest about SamSung Camera.
We'll release the latest version of Firmware for GX-1S/L which is corresponded with the new SDHC type of SD card in the near future. And please refer to the website( http://samsungcamera.com/...s_down_main.asp ) to get the manual.
Thank a lot."
:mrgreen:

Taki Pentax guzik by Wam odpisal.....A Samsung --- O PROSZE ! :lol:

Nie moge narzekac na swojego GX-1S - musze sie go po prostu nauczyc, tak jak nauczylem sie starego HP618. Zakup lustrzanki skazal mnie na nauke - bowiem nie mam juz innej alternatywy - no moze poza sprzedaza i zakupieniem klepaka, gdzie jakis procesor a nie ja, zajmie sie jakoscia moich zdjec ;-)

Natomiast wywyzszanie sie, ze sie ma ORYGINALNEGO Pentaxa DL czy DS, gdy moj GX-1S
jest po prostu parametrycznie lepszy :mrgreen: jest dziecinne. W dodatku, gdy Pentax staje sie systemem niszowym - co wyraznie widac na zachodzie - znika z rynku - http://tinyurl.com/yhnznu
:mrgreen:
Co do polityki marketingowej obu firm - Samsunga i Pentaxa :lol:
Na swiecie robi sie zle, bowiem za konstrukcje zaczynaja brac sie marketingowcy, a nie konstruktorzy - co widac np. w dziedzinie jakosci drukarek, np. szczegolnie paskudnego HP.

Samsung jest obecnie najtansza marka na rynku - i w ten sposob chce go zdobyc.
Obecnie Samsung GX-1S jest najtansza lustrzanka w kicie (L-ki jakos wyszly z magazynow sprzedawcow - zajrzalem dzisiaj). Kolejno uzytkownik stanie przed wyborem drozszego tylko sprzetu tj. ciut drozszy jest Canon D350 w kicie, nastepnie moze wybrac samo body Eos400D, nastepnie Nikon D50 z lepszym kietm 18-70 (niezle posuniecie marketingu Nikona), potem jest znowu Nikon D50 z dwoma obiektywami w kicie, najdrozszy Canon EOS 400D 10Mpx z obiektywem kitowym. Walka jak widac zazarta - bo od 2.800 do 3.400 zl nie jest taka duza skala wartosci, by nie siegac juz po matryce 10MPx. Tak wiec jak pojawi sie GX-10 - to pewnie zajmie polke cenowa w tym przedziale cen.

BTW,Ostatnio mialem w swoich rekach zwykla nagrywarke komputerowa DVDRW Samsunga z lightscribe - Z przodu Samsung, a na blachach Toshiba :mrgreen: Jednym slowem - globalizacja...

Ktos sie pytal, jak z jakoscia Samsunga. Po kilku miesiacach zabawy - dziala nadal :mrgreen: . Jakosciowo wykonany zdecydowanie lepiej, niz np. produkt technologii recyklingu Canon D350D, ktorym tez mialem okazje sie pobawic.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tok'Ra - zapomniałeś jeszcze o tym, że padł też Pentax Fafniaka. A to dwa korpusy opisane na forum. A teraz wejdź sobie na forum innych systemów. Wówczas zrozumiesz o co nam chodzi.
Bardzo się cieszę, że Ci samsung podpasował. I zmusił do podniesienia swojej wiedzy foto. I że koreańczycy dbają o klienta.
Problem polega tylko na tym, że większość z nas to analogowcy, którzy z Pentaksem związali się zanim nastapiła rewolucja cyfrowa i w zdecydowanej większości trudno jest nam czynić porównania do marki, z którą się zżyliśmy od wielu lat. Pewnie z tego powodu programy tematyczne są dla nas niezgłębioną zagadką.
I jeszcze jedno - nikt z nas nie krytykował Samsunga. Owe wypowiedzi nacechowane są po prostu żartem. Najwyraźniej nie wyczaiłeś tego.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Michu - ja juz nie wiem ile mam chinczykow wstawic do tekstu :lol:
Wysilek napisania go to efekt pewnej swiadomosci. Swiadomosci tego, ze zanim kupilem aparat, bylem przez rok lookerem na wszystkich forach - i co ja sie tam naczytalem, to moje :lol: . Tymczasem, caly ten watek wyszedl antysamsungowato. Jesli bym nie napisal tego tekstu - ktos z zewnatrz po przeczytaniu jego prawdopodobnie wyzbylby sie dylematu, jaki aparat ma zakupic, jeszcze jak by trafil na http://tinyurl.com/yfu7wr - i na pewno nie bylby to Samsung ;-) . A tak - znowu nie ma lekko... :mrgreen:

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przesadzasz. Każdy z nas wie doskonale, że Samsungi to dokładnie Pentaksy "bez zęba na przedzie". Jeśli pojawiają się uszczypliwości to tylko i wyłącznie w formie wewnątrz forumowego dowcipu. Wiesz, to tak, jak przegrzać z całej lufy kumplowi z ławki szkolnej plaskacza w karczycho w ramach dowcipu (najlepiej tak, by jeszcze twarzą w blat stołu zarył). Ot, niewinny żarcik.
Myślę, że podchodzisz do tego nazbyt emocjonalnie - nigdy nie spotkałem się na naszym forum z próbą deprecjonowania Szajsunga. Taka - bratnia dusza, sojusznik.
A ewentualny looker zaglądający na nasze forum (jak i na każde inne) musi brać pod uwagę, że czasami pisują też osoby mniej poważnie - ale to wynika z interpersonalnych układów danej społeczności - po prostu zżyliśmy się już z sobą i możemy pozwolić sobie na pewną poufałość.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach