Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
A to jeszcze coś wklajstruje.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
szpileczka czujesz czacze w tym temacie i chyba Ci to dużo radochy sprawia :->
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
ołned.

na tym przedostatnim szpileczkowym kropla wygląda jak mała rybka :-)
*puf*

 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
karmazyniello napisał/a:
szpileczka czujesz czacze w tym temacie i chyba Ci to dużo radochy sprawia :->

A żebyś wiedział. Ostatnio koncepcji mi brakuje :-P
 

Kalmar  Dołączył: 01 Gru 2007
A oto moje (zebrałem się w końcu do zrobienia czegoś w temacie kropelek):

1. ISO 200, F16, f=55mm, 1/180s


2. ISO 200, F16, f=55mm, 1/180s


3. ISO 100, F16, f=55mm, 1/180s, aparat patrzy z góry. Nie spodziewałem się, że wyjdzie taki "krwawy matrix"...


3a. powyższe wywołane z RAW na domyślnych ustawieniach PPL i zmniejszone, bez innych manipulacji


Co do sposobu wykonania tych zdjęć, to było tak:
W umywalce jedna miseczka z wodą stała na drugiej żeby było wyżej, wypływ wody bezpośrednio z kranu - trzeba wyregulować strumień najczęściej tak żeby woda kapała dość szybko (czasem wydawać by się mogło że leci ciągły strumień a w rzeczywistości to szybko kapiące krople - tak powstały "koraliki" na zdjęciu nr 2, tło to biała kartka A4. Wody było tyle, że lekko się przelewała przez krawędź naczynia a aparat trzymałem na wysokości tej krawędzi przy samej wodzie.
Jeśli chodzi o aparat - K10D z obiektywem kitowym czyli DA 18-55 AL + filtr UV (bo można przetrzeć jak się zachlapie), miałem trochę problemów z zachowaniem ostrości ale czasami się udawało:
zdjęcia robione z ręki, WB na światło żarowe z dostrojeniem na lewy dolny róg (M5 / B7) co daje bardziej niebieskie zabarwienie, błysk lampą wbudowaną z korekcją błysku od -2.0 do -1.3 (bez korekcji jest za blade). Zdjęcie czerwone to zdjęcie wykonane z WB ustawionym na lampę błyskową a więc bez zabarwienia i błysk nie podlega korekcji (czyli 0.0). Czerwony kolor dodałem w gimpie podczas obróbki (barwienie, poziomy).

Największy problem przy zdjęciach z ręki to ustawienie ostrości, we wszystkich tych zdjęciach ostrość ustawiłem ręcznie w skrajne położenie przy ogniskowej 55 mm i przesuwałem cały aparat bliżej lub dalej w zależności od efektu jaki chciałem osiągnąć. Łazienka była dość ciemna bo oświetlona tylko jedną żarówką 60W ale tylko tam kran jest odpowiednio wysoko i nie wchodzi w kadr. Na kaloryferze obok umywalki postawiłem sobie świecącą latarkę LED która oświetlała mi strumień tak żebym widział gdzie jest obszar ostrości. No i oczywiście na 10 zdjęć może w 2-3 trafimy odpowiednią strukturę kropel czy całego strumienia i zdjęcie można będzie uznać za udane. Reszta to obróbka w programie graficznym tak żeby uzyskać odpowiedni kontrast czy kolor odpowiednio nasycony lub nie zależnie od upodobań. Ja stosowałem korekcję poziomów (gimp) i wyostrzenie (+1 przy wywoływaniu plików RAW w PPL)

 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Kalmar, jesteś pierwszą osobą, która napisała coś w temacie "Jak to zrobiłem" :mrgreen: Fajne koraliki na dwójce - podoba mi się :-)
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Kalmar, zawsze podziwiam takie bo sama nie potrafię i nie mam cierpliwości :mrgreen:
To też jedno z moich ulubionych :oops:
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Gratuluję!

GENIALNE.
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Szpileczka, zmień login na Kropeleczka ;-) Ładna zieleń
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Kalmar, dzięki za wskazówki. Miałem się czym na chwilę zająć w to popołudnie tak duszne, że człowiek żałuje, że w pracy nie jest (bo tam klima... ;)).

Trochę poPSute:
 

Kalmar  Dołączył: 01 Gru 2007
Alojzy N. - bardzo fajny metaliczny odblask od dna. Tutaj też są duże możliwości bo można zastosować płytszy talerzyk albo głęboką miskę ze stali nierdzewnej albo szklaną albo może w jakieś wzorki. Ja miałem białe emaliowane michy. Swoją drogą muszę wziąć jakąś kroplówkę i zrobić takie krople np. w mleku, może nawet zagęszczonym do kawy :-P ciekawe jak to wyjdzie...
Ciekawy efekt jeśli chodzi o kropelki uzyskał Sławek (hesja) w tym <zdjęciu>

Szpileczka też ma bardzo ciekawe zdjęcia kropel, podoba mi się to małe odbicie w kropli, jest wyraźnie widoczne i ostre szczególnie to pomarańczowe, sth2biker też ma fajną kroplę na tym listku (wnętrze kropli jest jasne i bardzo ładnie to wygląda).

 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
No to jeszcze coś takiego. Kropeleczka na czubeczku i już wszystko w porządeczku :mrgreen:

Kafciok, nie da rady, nie zmienię :mrgreen:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Szpileczka, super, kolory są genialne
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
ale kolory to zasługa natury i suwaczka Vibrance/Saturation... :-D

nie mniej jednak przyjemne szoty
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Eee, tu była opcja vivid w aparacie :-P
 
forestowy
[Usunięty]
To tera moje kropele :mrgreen:
1


2


3


4


5


6

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
forestowy, popieram to co oznajmia ta pani na avatarze...
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Smakowe Forestowy
Na 3 chciałoby się być krasnoludkiem, aby mech połaskotał po piętach :mrgreen: , albo po czymś innym ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Szpileczka napisał/a:
Smakowe


Jakieś takie znajome trochę stwierdzenie. :-D
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Czesiowe :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach